x-kom hosting

Błąd karty graficznej

kamillo123
utworzono
utworzono

Witam. Mam problem związany z kartą graficzną Gigabyte Gv-Nx66256DP2. Sprawa dotyczy tego że wcześniej komputer działał na tej karcie graficznej. Kiedy pewnego dnia uruchomiłem komputer na ekranie monitora nic nie było nawet bios sie nie wyświetlał, ale system się ładował i nawet mogłem sie zalogować ale cóż z tego jak nic nie było widać . Po kilku resetach wreszcie na ekranie monitora było widać windę. Na drugi dzień nie dało sie już tak zrobić tzn znowu nic nie było widać na monitorze. Postanowiłem oddać kartę do gwarancji , bo jeszcze ją miała w tym samym czasie włożyłem do kompa bardzo starą grafe ze złączem agp i działała kiedy oddali mi kartę z serwisu okazało się że jest sprawna, jednak gdy włożyłem do kompa było to samo. Co mam zrobić? Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie!!!

invok3d
komentarz
komentarz

Piszesz że włożyłeś do kompa starą kartę ze złączem AGP i działało a na nowej nie chciało chociaż jest sprawna? Z tego co widze to ta karta nowa którą kupiłeś i którą tu opisujesz jest chyba pod PCI Express a nie AGP moze dlatego? Moze masz w komputerze złącze AGp i próbujesz tam karte pod PCI wcisnąć? :) sprawdź gdzieś w instrukcji płyty głównej jakie masz złącze na grafike.

kamillo123
komentarz
komentarz

Nie źle mnie zrozumiałeś karta ta którą nazwałeś nowa ona już wcześniej działała na złączu pci ekspres a ta stara to ja ją tak włożyłem żeby kompa mieć bo tak to d***a tą starą to włożyłem do takiego złącza gdzie można np karte dźwiękową lub sieciową podpiąć

TmkPt
komentarz
komentarz

Konfig podawaj.

Moze zasilanie nie wyrabia, albo cos jest przekrecone za bardzo w BIOSie, ewentualnie mobo do serwisu.

kamillo123
komentarz
komentarz (edytowane)

raczej w biosie nic nie zmieniałem to sie zrobiło tak samo z siebie z dnia na dzień a zasilanie raczej wyrabia bo wszystko ustawiane było od nowości w serwisie

damib
komentarz
komentarz

Podaj dokładną konfiguracje komputera czyli model płyty głównej jakie to karty graficzne(starsze karty były na AGP nowsze są już na PCI-E ale ten 6600GT też jest w wersji na AGP) i jaki masz zasilacz?

kamillo123
komentarz
komentarz

płyta to k8n neo 4-f, zasilacz feel 350 atx, grafika jest na pewno pod pci express Gv-Nx66256DP2 ta stara karta to mnie nie interesuje ale jej nr to ati mach 64

TmkPt
komentarz
komentarz (edytowane)

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=76167

Wrozka na tym forum jest tylko jedna ;) i to nie jestem ja :D

wszystko ustawiane było od nowości w serwisie

Tych co mieli wszystko ustawione w serwisie bosko a potem zglaszaja problemy na tym forum to calkiem sporo tu jest.

Zlacze wyczysciles z kurzu i wilgoci?

EDIT: Oki juz mam konfig- nie odswiezylem strony. Moze byc kurz gdzies jak pisalem, a ta zasilka tez juz moze wariowac. Sprawdx tez na wszelki wypadek jak jest ustawione PCIE w BIOSie- czy nie przetaktowane.

kamillo123
komentarz
komentarz (edytowane)

A jak sprawdzić to przetaktowanie pci?? To znaczy gdzie mam wejść w biosie??

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.