x-kom hosting

Ustawienia HD4850

Wieszak
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

Posiadam konfigurację z sygnaturki :)

Chciałbym uzyskać jak najwięcej FPS'ów w GTA IV.

Widziałem parę filmików na YouTube i ludzie ze słabszymi kompami mieli na prawdę płynną grę.

Karta HD4850 od Gigabyte z chłodziwem Zalmana po OC - 750/1003Mhz (więcej bez zabawy w BIOS nie bardzo daje radę...).

Monitor standardowo pod 1920x1080 - 16:9.

Jak poustawiać wszystko w konfiguracji GTA aby uzyskać na prawdę płynną grę?

Co z ustawieniami w Catalyst? Wszystko dałem na maximum performance ;)

Czy istnieje jakikolwiek sposób na powiększenie pamięci karty graficznej np. kosztem Ram'u ?

romuspl
komentarz
komentarz

na tym twoim kompie to gta IV nie laguje wiec nie wiem co ty chcesz ulepszać

Wieszak
komentarz
komentarz

1. Co to za kretynizm z tymi odpowiedziami w temacie wprowadzili na forum?

2. Lagować nie laguje, bo nie gram przez neta -.-

3. Proszę o w miarę inteligentną odpowiedź...

4. Na prawdę płynnie chodzi gdy mam rozdziałke 1600x1050, textury na low (-.-), cienie na 0, detale na very high i na maksa widocznosc...

Jednakze textury na low mnien ei satysfakcjonuja :P

Gość
komentarz
komentarz
na tym twoim kompie to gta IV nie laguje wiec nie wiem co ty chcesz ulepszać
Widziałem parę filmików na YouTube i ludzie ze słabszymi kompami mieli na prawdę płynną grę.

z tej wypowiedzi mozna wnioskowac ze mu laguje RomanowPL

Jak poustawiać wszystko w konfiguracji GTA aby uzyskać na prawdę płynną grę?

Co masz na mysli dokladnie? 60FPS?

Czy istnieje jakikolwiek sposób na powiększenie pamięci karty graficznej np. kosztem Ram'u ?

Kiedys byly takie opcje w kartach, ale sie nie przyjely bo to bylo bzdurne, nie bylo wzrostu wydajnosci a tylko spadki.

Wieszak
komentarz
komentarz

60 FPSów nie dam rady na 100% uzyskać...

Natomiast chodzi mi o to, że czasem przy 33 FPS'ach gra chodzi płynniej niż przy np. 35-37FPS'ach (Benchmark).

A więc jak są optymalne ustawienia w GTA dla mojej karciochy, aby uzyskać płynną grę (patrz. filmiki na YouToube ludzi grających na hd4850) ?

Gość
komentarz
komentarz

Nie uzyskasz wiekszej wydajnosci, byle by nie bylo spadkow ponizej 30FPS i bedzie dobrze...

Nie roumiem cie z tymi filmikami, przeciez ci ludzie tez nie maja plynnej gry na Full HD max Detal...

Wymien procesor sobie na X4 to napewno bedzie skok wydajnosci w GTA4, bo ta gra ludzi duzo rdzeni.

Wieszak
komentarz
komentarz

Gra chodzi mi (poprawka) na 1920x1080, textury na low, detale na very high.

Tym ludziom z filmikow chodzi na pewno plynnij niz mi ;)

Zaisntalowalem jakeigos patcha, nie wiem czy najnowszy, nie wiem tez czy dziala...

Jaki jest aktualny?

Ludzie na youtube mogą ustawić przy 1280x1024 textury na high - ja nie mogę, jedynie medium.

Jak to zmienić?

Gość
komentarz
komentarz
Gra chodzi mi (poprawka) na 1920x1080, textury na low, detale na very high.

To wez na medium wszystko

Tym ludziom z filmikow chodzi na pewno plynnij niz mi wink.gif

Czytaj opisy filmikow, bo tak wcale nie jest jak mowisz.

Zaisntalowalem jakeigos patcha, nie wiem czy najnowszy, nie wiem tez czy dziala...

Jaki jest aktualny?

1.0.3.0

Ludzie na youtube mogą ustawić przy 1280x1024 textury na high - ja nie mogę, jedynie medium.

Jak to zmienić?

Masz karte z 512MB, a potrzebna jest 1GB, te tekstury prawie roznicy nie robia tymbardziej jesli gra ci nie chodzi plynnie.

romuspl
komentarz
komentarz

Wieszaku...

Mój kuzyn ma 2x radeon 4850 i jak w gta IV wezme ustawi grafikę aby pobierała więcej niż 512 to i tak chodzi mu płynnie gra ( on mówi, że im większa rozdziałka w grze tym większy nacisk na karfe a mniejszy na procka) [ z tym naciskiem na karte to się zgadzam ale myślę, że procek też obrywa]

Gość
komentarz
komentarz
Masz karte z 512MB, a potrzebna jest 1GB,

A guzik prawda,

*Czy można zmienić ustawienia na dowolne?

Domyślnie nie, ale... możemy trochę grę oszukać:

1. W folderze głównym gry tworzymy plik o nazwie "commandline.txt"

2. Umieszczamy w nim taką zawartość (przykład):

CODE

-nomemrestrict -norestrictions -texturequality=1 -renderquality=1 -detailquality=30 -viewdistance=30 -shadowdensity=3 -width=1024 -height=768

teraz możemy parametrom "texturequality" (jakość tekstur) i "renderquality" (jakość renderingu) przypisać liczbę od 0 do 2: 0 oznacza low, 1 oznacza medium a 2 oznacza high. Dalej, "detaildistance" (odległość rysowania detali) możemy ustawić od 0 do 100, tak samo z "viewdistance" (odległość rysowania). "Shadowdensity" to cienie, a "width" i "height" definiują rozdzielczość.

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2640129 tam masz wiele wskazówek jak mieć wiecj FPSów

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.