x-kom hosting

Karta graficzna za 11000 zł

Czabi
utworzono
utworzono

Witam. Znalazłem w komputroniku karte Ati za ponad 11000zł: http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,54815/

Chciałbym zapytać czy wiecie skąd taka kosmiczna cena? i W Czym jest ta karta lepsza od choćby wartego 2000 zł radeona 4870x2?

Lipton
komentarz
komentarz

Jest to karta do profesjonalnej obróbki grafiki 3D. W grach nie prezentuje takiej wydajności. Jak się nie mylę V8650 jest oparta na architekturze HD3850 i HD3870, ale nie jestem w 100% pewny.

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,64272/ karta za 16 tys. :)

turu
komentarz
komentarz

Tak jak kolega wyżej napisał jest to profesjonalna karta graficzna do programów 3D CAD. Cena wynika głównie z jej "profesjonalnego" zastosowania a nie z kosmicznej technologii :). Często karty Ati FireGl lub Nvidia Quadro mają zbliżoną architekture do "normalnych" kart. Różnica jest w zasadzie tylko w sterowniku który znacznie lepiej (nawet 300% lepiej) radzi sobie z OpenGl, który jest stosowany w programach graficznych. Jeśli się posiada odpowiednią kartę dla graczy to można ją sflashować i wgrać sterownik od odpowiadającej jej karty profesjonalnej i tym sposobem zaoszczędzić masę pieniędzy :). Oczywiście nie zawsze da się tak zrobić ale ja już raz tak zrobiłem z radkiem 9600xt :)

Gość
komentarz
komentarz

Tak karta jest zrobiona do przetwarzania ogromnej ilosci danych graficznych, a nie np do wyswietlania bardzo dobrej jakosci grafiki w grach.

fball
komentarz
komentarz (edytowane)

Cytat z "opinie użytkowników"

Kupiłem dwie takie karty, żeby mnie chodziły w SLI. Crizys w maxior detalach powala! Jednakze komputer chodzi bardzo głośno! Czasami nawet przy durzym obciąrzeniu potrafi wpasc w drgania i chodzi popokoju. Ogolnie miewalem lepsze karty, ale mialem troche gotówki i postanowilem zaszaleć. Jesli was stac jak i mnie to nie czekajcie zbyt dlugo i cheja do komputrona! 2009-02-23 08:20:57

gościu za przeproszeniem wpierdzielił ponad 30.000zł żeby pograć w ot takie se gierki a grafiki nieobrabia. :)

edit: w sumie parametry jak normalna grafika -ddr3 -512bit , pamięć - 4gb!! nie pokazali jeszcze jakie taktowania ma.

turu
komentarz
komentarz
Cytat z "opinie użytkowników"

gościu za przeproszeniem wpierdzielił ponad 30.000zł żeby pograć w ot takie se gierki a grafiki nieobrabia. :)

edit: w sumie parametry jak normalna grafika -ddr3 -512bit , pamięć - 4gb!! nie pokazali jeszcze jakie taktowania ma.

Hmmmm a mi się wydawało, że to dla jaj napisał ale widać nie znam się ;)  

fball
komentarz
komentarz
Hmmmm a mi się wydawało, że to dla jaj napisał ale widać nie znam się ;)  

możliwe , jeśli tak to chyba mu sie nudziło.

Gość
komentarz
komentarz

Sa ludzie i parapety, jak mozna kupic taka karte do grania...:lol: sciemnia gosciu

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.