x-kom hosting

Problem z x800 gto 256mb/256bit

polas2
utworzono
utworzono

Witam . Może ktoś mi pomoże bo ja już nie wiem o co chodzi a wiec kupiłem kartę graficzną Palit X800GTO 256mb/256bit 12ps/8vs DDR3 . Na początku miałem problem z doborem sterowników pokazywały mi się różne kreski kolorowe na ekranie lub po włączeniu jakiejś aplikacji albo gry monitor wygasał aż w końcu jakieś znalazłem . Po paru dniach musiałem przeinstalować Windowsa Xp i niestety nadal mam to samo zadne stery juz nie pomagaja . Dałem ja dla kolegi to powiedział że przez 2 godziny grał i było ok tylko przed uruchomieniem wyskoczył błąd z nieaktywnym Agp ale winą były nie zainstalowane sterowniki od płyty . Myślałem ze to przez zasilacz ale sprawdzałem na 500 W i jest ok wiec nie wiem o co chodzi .

Dane kompa :

AMD Athlon 64 3000+ XP

2 GB DDR

Płyta główna : Gigabyte K8VT800P

xjanq
komentarz
komentarz

Witam, też mam x800gto (ale Sapphire) i miałem podobny problem - podłączona na DVI co jakiś czas przerywała sygnał (czarne paski na ekranie), czasami na czarnych elementach grafiki (w grach, albo w filmach) rysowała niebieskie piksele, a najciekawsze, że działała tylko na 65 Hz - włączenie 70 i 75 powodowało fatalną jakość obrazu, "żółte plamy" itp. No i oczywiście co jakiś czas ustawał sygnał powodujący black screena na kilka sekund.

Rozwiązanie? Przejście na VGA. Mi pomogło, od tego czasu zero problemów. Używam 17" LCD iiyamy, różnicy nie zauważyłem, a wszelkie problemy jak ręką odjął.

Dla mnie jest to oczywiste uszkodzenie techniczne (karty, bo np. u mnie inna karta na DVI działała bez zarzutu, więc to nie monitor).

Chyba, ze juz masz ja na VGA?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.