x-kom hosting

Topower 400W czy będzie dobry do mojego kompa?

levyyy
utworzono
utworzono

Jak sądzicie będzie ten zasilacz Topower SilentEZ 400W wystarczający dla mojego kompa ?

http://www.allegro.pl/item586046031_topowe...sklep_wawa.html

I czy da też rade jakbym za jakiś czas dokupil 1gb ramu i grafę trochę lepszą np geforce 9800GTX+ ??

Mój komp to:

1)Procek: Intel Dual-Core E5300 2.6 GHz s. 775 Box

2)Grafika: Geforce 7300GT

3)Płyta: Asus P5KPL-CM

4)Pamięci: 1GB 667 Mhz

5)Dysk: 160 GB Seagate

6)Napędy: DVDRW

//zmiana tytułu na konkretny

//BlackRaven

maxsp2
komentarz
komentarz

Tak da teraz rade :) Jak i po zmianie bo ma dwie mocne linie 12v.

Ewentualnie jak bys chcial cos tańszego to wystarczy PENTAGRAM 430.

Ale twoj jest bardzo dobrym wyborem :)

levyyy
komentarz
komentarz

no tylko że ten Pentagram ma PFC pasywny, duże ma znaczenie to PFC ?

BlackRaven
komentarz
komentarz

duże ma znaczenie to PFC ?
Dla użytkownika zasilacza, nie ma żadnego znaczenia.
mis456
komentarz
komentarz
no tylko że ten Pentagram ma PFC pasywny, duże ma znaczenie to PFC ?

WG definicji otrzymujemy "korzystniejszy współczynnik mocy ". W zasadzie jest różnica i powinno się brać te z aktywnym PFC

BlackRaven
komentarz
komentarz

WG definicji otrzymujemy "korzystniejszy współczynnik mocy ".
Zgadza się, ale jaką korzyść z tego ma użytkownik zasilacza w Polsce? Żadną. Nie należy się sugerować marketingowym bełkotem jaki można często znaleźć na aukcjach. Każdy zasilacz będzie miał układ PFC (bo takie są wymogi UE), a czy będzie to układ aktywny, czy pasywny - bez znaczenia.
mis456
komentarz
komentarz
Każdy zasilacz będzie miał układ PFC (bo takie są wymogi UE), a czy będzie to układ aktywny, czy pasywny - bez znaczenia.

Jest różncia i to duża- zasiłki z aktywnym pfc dostosowują się do obciążenia, a z pasywnym są dla domyślnego obciążenia przez co są znacznie gorsze

rafalluz
komentarz
komentarz (edytowane)

http://zenfist.pl/pelen.php?id=24 - ładnie wyjaśnione PFC. Przede wszystkim mniej obciążamy elektrownię. Różnica niewielka, chyba, że dostanie się karę za niski współczynnik. Ale osobiście i tak preferuję aktywne PFC z tego powodu.

Do tematu brałbym tego Pentagrama, albo, jeszcze lepiej, Fortrona FSP400-60GLN, chyba, że bardzo zależy Ci na odpinanych kablach.

Edytowane przez rafalluz
FrogsterPL
komentarz
komentarz
Przede wszystkim mniej obciążamy elektrownię.

Ano, otóż to. Różnica jest w tym, że w Polsce, z tego co czytałem, płaci się za moc rzeczywiście wykorzystywaną, natomiast w Europie za pobieraną - dlatego nam to na razie wisi, jakie mamy PFC, ale już mieszkańcy Europy Zachodniej powinni na to zwracać większą uwagę. Nie wiem, na ile to wszystko jest prawdą, piszę, co przeczytałem ;)

marcinx26
komentarz
komentarz

wracając do tematu topowera , mam z tej samej seri tylko że 500w , wszystko chodzi idealnie , jest naprawdę cichy , na pewno ma te 19 db , żeby go usłyszeć musisz dobrze ucho przyłożyć

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.