x-kom hosting

Problem z kartą graficzną?

Erav
utworzono
utworzono

Witam. Chciałbym przedstawić wam mój problem i oczekuję, że ktoś z was mi pomoże. Od dluższego czasu moja karta się przegrzewa(tylko przy nowszych grach), a komputer zawiesza(musze wykonać reset bo inaczej nie ruszy). Chciałbym się dowiedzieć z czym to jest związane i jak to naprawić? Czyżby to była przyczyna pasty pod radiatorem karty graficznej? Czy wina zasilacza?

Mam kartę GeForce 8800 GTS, zasilacz Chieftec 400W.

Poniżej zamieszczam zrzut z programu HWMonitor:

23096205.th.png

Machur
komentarz
komentarz

temperatura wysoka, ale nie jakas mega wysoka. Ja na 7600gs mialem raz prawie 100 stopni i bez zawiechy. Aby zmniejszyc temperature karty graf. po 1 zdjemujesz chłodzenie i nakładasz nowa paste, pozniej czyscisz z kurzu samo chłodzenie i najlepiej samą obudowe w srodku. Po 3 moze byc mozliwosc zwiększenia obrotów wentylatora jesli są na auto?

Erav
komentarz
komentarz

Wiec w czym moze tkwić problem zawieszania się komputera?

Machur
komentarz
komentarz (edytowane)

no w zbyt duzej temp. 70 stopni jeszcze nie jest tragicznie ale jak mowisz 90 stopni masz w stresie, to to wlasnie moze byc przyczyna zawieszania sie kompa.

Erav
komentarz
komentarz (edytowane)

Zwiekszylem obroty wiatraczka za pomocą programu RivaTuner. Narazie temperatura spadla lecz nie wiem jakie beda skutki gdy ustawie duze przyspieszenie.

Brzoza20
komentarz
komentarz

Hej!

Po przeinstalowaniu systemu Vista 32bity, straciłem sterowniki do karty Ati radeon hd2300. Ściągałem ze strony producenta mojego laptopa (Acer 5720g) sterowniki i nic. Komp działa na VGA. Próbowałem wyłączyć Vga- myślałem że wtedy załączy się Radeon... no i nadal nic.

Macie jakieś pomysły ?

Wspomne tylko że system nie wykrywa karty...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.