x-kom hosting

radeon 9550.. problem!

roberto13
utworzono
utworzono

mam taki problem.. nie wiem czy do końca dotyczy on karty graficznej dlatego chcę się poradzić w tym temacie.... otóż z tydz temu wyskoczył mi komunikat o jakims VPU recoverze i akcelatorze graficznym.. jakiś błąd.. komp zrobił restart i od wtedy się zaczęło.. co jakiś czas ginął mi obraz z monitora.. muzyka gasła a komputer o dziwo chodził dalej.. temperatura wszystkiego była ok.. w granicach 30stopni.. wgrałem nowe sterowniki... nie pomogło.. gdy odtwarzałem film w all playerze to chodził mi jakby w zwolnieniu... postanowiłem zrobić format i po formacie tylko raz się włączył.. teraz gdy go odpalam wszystko idzie ok do czasu gdy ma pokazać się pulpit.. w tym momencie na monitorze robi się ciemno i nic nie trybi.. monitor przyniosłem drugi i to samo.. w trybie awaryjnym działa w miarę.. o co tu chodzi?? wie ktoś??

xjanq
komentarz
komentarz

Jakiej firmy masz tego radeona? Ile lat już ciągnie? Jakie sterowniki, ATI czy Omega? I czy bawiłeś się w O/C ?

Jeśli to nie uszkodzenie techniczne (a na to wygląda), to zaznacz w CCC VPU on/off (zależy jak masz, zrób inaczej niż jest teraz).

roberto13
komentarz
komentarz

ciągnie już 5albo 6lat.. dokładny model to ATI 9550 AGP8X 128MB TV-OUT DVI.. w te O/C się nie bawiłem.. nawet nie wiem o co w tym chodzi.. sterowniki ściągnąłem ati_omega wersja 7.0.6.1

czynmydobro4fun
komentarz
komentarz

Nie instaluj sterów od omegi bo to przestarzałe badziewie. Karta jest starsza ale starych sterowników przez to nie potrzebuje. Zainstaluj TE - najlepiej opcję drugą (sam sterownik ekranu). Ale najpierw odinstaluj poprzednie sterowniki. W trybie awaryjnym usuń pozostałości po nich programem Driver Sweeper. Wtedy normalnie włącz kompa - powinien się uruchomić. Instalujesz nowe stery.

roberto13
komentarz
komentarz

zrobiłem tak jak napisałeś.. wyczyściłem tym programem i przy instalacji tych sterowników wyskakuje mi jakiś komunikat o directX 8.. instalować go?? bo inaczej nie chce i okńczy instalację sterów..

czynmydobro4fun
komentarz
komentarz

TO zainstaluj.

KowalxD
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak zainstaluj directxa.

Edit:Nie zauważyłem posta wyżej.Przepraszam.

roberto13
komentarz
komentarz

po wgraniu tego wszytskiego co mi poleciłeś komp się wiesza.. :/ przed tym zrobiłem mu format.. wgrałem wszystko i raz się włączył i po 5min zawiesił.. następny raz jak pokazała się klepsydra to się już zawiesił.. wina zasilacza??

damib
komentarz
komentarz

A jaki ten zasilacz? i jak jest w tym trybie awaryjnym komp chodzi czy też się wiesza? sprawdź go bez sterowników od ATI czyli odinstaluj tak żeby zostały systemowe.

xjanq
komentarz
komentarz
Nie instaluj sterów od omegi bo to przestarzałe badziewie. Karta jest starsza ale starych sterowników przez to nie potrzebuje.

Badziewie? Wzrost wydajności o kilkanaście procent (co przy nowszych grach na starszych kartach znaczy kilkanaście FPS), poza tym omega sama wybiera wersje catalysta do zainstalowania (a najnowsze nie zawsze znaczy najlepsze), do tego naprawde przywoita ilość opcji o istnieniu których w CCC nie ma nawet wzmianki.

Ja jestem z omegi bardzo zadowolony, ale chętnie poznam Twoje zdanie na ten temat - co Cie w nich tak zraziło?

tomekk600
komentarz
komentarz
Badziewie? Wzrost wydajności o kilkanaście procent (co przy nowszych grach na starszych kartach znaczy kilkanaście FPS), poza tym omega sama wybiera wersje catalysta do zainstalowania (a najnowsze nie zawsze znaczy najlepsze), do tego naprawde przywoita ilość opcji o istnieniu których w CCC nie ma nawet wzmianki.

Ja jestem z omegi bardzo zadowolony, ale chętnie poznam Twoje zdanie na ten temat - co Cie w nich tak zraziło?

fakt faktem starsze catalysty 7 ,8 ... były kiczowate te 9 to juz duzy krok w przód. Jeśli chodzi o omegi to zdania sa bardzo podielone jak "vista czy xp". ja z uzytkowania ich na 9550 byłem bardzo zadowolony na innych kartach juz nie. Jeśli nie działaja oryginalne stery możesz spróbowac omegi nic nie zaszkodzi.vpu to moze być wina albo temperatur albo jesli nie podkręcałeś to tego że karta sie kończy, albo medion :E (zobacz jakiego producenta jest karta). Reszta objawów to albo wina zasilacza albo sterów

roberto13
komentarz
komentarz

wczoraj po formacie na sterach systemowych zachowywał się przyzwoicie.. zaraz wgrałem mu te polecone wcześniej catalyst i directa.. i włączył się normlanie.. po 5minutach rozmazały się ikony i złapał zawiasa.. później to samo... i nawet w trybie awaryjnym się wieszał.. teraz odpaliłem go tez w awaryjnym ale jak widać póki co to działa... temperatury są w porządku.. w granicach 30stopni..

zasialacz jest lipny i ma już z 6lat.. firma FEEL, 280a na wyjsciu ma 300... karta ATI 9550 AGP8X 128MB TV-OUT DVI.. niestety to już jest letni sprzęt.. a nie chce składac nowego, bo tak naprawdę w nic nie gram.. potrzebny jest mi tylko do neta, filmów i jakichś tam programów...

czynmydobro4fun
komentarz
komentarz (edytowane)

@Xjang

co Cie w nich tak zraziło?

Nic mnie nie zraziło. Moim zdaniem ze wzrostem FPS dzięki zainstalowaniu Omeg (w stosunku do klasycznych ATI) bywa różnie. Raz mamy zysk, a raz spadek. Wszystko zależy od tego w co chcemy zagrać. Nowsze gierki na pewno lepiej wypadną na nowszych sterach - no i tu oczywiście mowa o oryginalnych sterownikach bo wiadomo, że Omegi są mocno "zaniedbywane". Dlatego dziwi mnie iż niektórzy posiadając np. HD4850 próbują instalować stery sprzed 2 lub więcej lat (np.DNA) Moim zdaniem to głupota.

@roberto13 ma radka 9550. Na jego miejscu można pobawić się różnymi wersjami sterowników ale czy Omegi będą lepsze? Wątpię. Przy różnych ustawieniach grafiki wyniki ATI vs Omega będą różne. I na pewno nie większe niż kilka fps - niekoniecznie na korzyść omegi. TU masz "domowy" test starszych sterowników (ati vs omega vs dna). W podsumowaniu widać, że najlepiej śmigają oryginalne ati. Oczywiście wcale tak nie musi być. Ale w im nowsze gry @roberto13 będzie chciał zagrać tym prawdopodobnie lepiej u niego (i u każdego) wypadną oryginalne stery. Z prostej przyczyny - są ulepszane pod nowsze produkcje.

Jednym słowem instalacja przestarzałych sterowników na nowszych kartach jest bez sensu, a na starszych (jak np. 9550) jest co najmniej wątpliwa. Oczywiście można się pobawić by uzyskać więcej fps na starszych kartach ale nie w przypadku w jakim jest @roberto13 gdy ma problem z poprawnym wyświetlaniem grafiki. I moim zdaniem stoją za tym właśnie te wynalazki przez niego instalowane - to między innymi przez nie na forach pojawiają się właśnie takie posty. Dlatego na Twoim miejscu @roberto13 w pierwszej kolejności usunąłbym to wszystko tak jak opisałem oraz zainstalował "gołe" oryginalne sterowniki. Później możesz kombinować...

@Xjanq

do tego naprawde przywoita ilość opcji o istnieniu których w CCC nie ma nawet wzmianki

CCC to też syf. Gołe sterowniki i jazda. Tym bardziej roberto, że w nic nie grasz.

xjanq
komentarz
komentarz
Gołe sterowniki i jazda. Tym bardziej roberto, że w nic nie grasz.

Ewentualnie gołe sterowniki + Ati Try Tools do ustawień

roberto13
komentarz
komentarz

no czasami jak mnie najdzie to odpale PROevo 6.. ale to czasami... problem w tym, że jeszcze wcześniej z 3tyg temu po formacie jak wgrałem stery z płyty którą miałem do karty graficznej to wyskakiwał mi jakiś błąd.. VPU recover i było tam coś o akcelatorze graficznym... stąd założyłem ten wątek i próbuje tych wszytkich jak to nazwaliście "wynalazków" żeby wszytsko przywrócić do porządku...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.