x-kom hosting

Komputer wylacza sie chwile po wlaczeniu

Mithrandir
utworzono
utworzono

Witam wszystkich uzytkownikow bo to moj pierwszy post na tym forum ;)

Mam pewnien problem z moim, jak sie domyslam, zasilaczem Hellfire 400 (wiem, ze ta firma to nic specjalnego, no ale coz jaki jest to jest ). Mam juz troche starszy komputer i do tej pory (okres uzytkwania okolo 3 lat) dzialal bez zarzutu. Ostatnio jednak wystepuje dziwne zjawisko. Mianowicie czasami zaraz po uruchomieniu komputer gasnie. Dzieje sie to co jakis czas. Jesli od razu go probuje uruchomic ponownie to albo sie nie wlacza wgole albo uruchamia sie na sekunde i koniec. Zazwyczaj kiedy odczekam jakis czas to uruchamia sie i chodzi bez problemu, jednak za pare dni sytuacja sie powtarza. To na pewno nie wina kabla ani sieci u mnie w domu gdyz sprawdzalem na kablu i w gniazdku od drugiego komputera i dzieje sie to samo. Rozebralem zasilacz ale za bardzo nie wiem, ktore napiecia powinienem sprawdzic. Wszystkie wtyczki podpiete sa poprawnie, zasilacz tez nie nagrzewa sie zbytnio ani nic z tych rzeczy. Za wszelka pomoc bede wszystkim wdzieczny.

Konfig komputera: plyta Gigabyte GA K8NE, procesor Athlon 3000+, 1,5 GB RAM, karta GEForce 7300 GT.

BlackRaven
komentarz
komentarz

Zasilacz który posiadasz jest kiepski i należy do jednych z bardziej awaryjnych - bardzo prawdopodobne więc, że to właśnie on jest winowajcą. Opis sposobu pomiaru napięć znajdziesz TUTAJ.

maxsp2
komentarz
komentarz (edytowane)

Raz ze kiepski zasilacz. Dwa długi okres uzytkowania wiec juz pewnie końcówka jego żywotnośći.Trzy napiecia jego maga byc juz bardzo nie stabline.

Niestety ale prawdopodobnie czeka cie wymana tego zasilacza.. najtaniej by bylo wymienic na Mode com MC 350..(ok.120)

Chyba ze potrzebujesz wiecej dyskow pozniej miec to mozesz tez Petnagaram 430.Jest troche mocniejszy na liniach 5 i 3,3 ale 12 ma taka sam jak modecom.

Nawet jak w przyszlosci zmienisz na X2 i mocniesza grafe to nie trzeba bedzie ich zmieniac . no chyba ze to bedzie HD4870:)

Edytowane przez maxsp2

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.