x-kom hosting

Problem z kartami graficznymi

kolanko1990
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam.

Mam problem chyba z karta graficzna radeon 9700 PRO. Problem wyglada tak ze podczas grania w jakas gre po 5-10 min obraz w grze sie "rozmazuje" i ogolnie jak wyjde na pulpit to sa takie poprzeczne czarne kreski. Posiadany sprzęt to:

1 gb ram kingston

1 gb ram goodram

athlon XP 1700+ (raz 1,7 raz 2,0 MHz) nie wiem dlaczego tak jest.

Radeon 9700 PRO

zasilacz FEEL II 350W

Plyta glowna abit nf7 (-S) v2.0

Zakupiłem karte graficzna GF 7600 GT ale po włożeniu do komputera jest wszystko ok jednak jak zainstaluje sterowniki od kary graficznej to obraz po 5 sek. sie wiesza a po 10 sek wogole znika obraz z monitora.

Gdzie jest przyczyna wady sprzetu?

dolacze screen z gry MMO z niedużymi wymaganiami.

beztytuuvvh.png

//chyba z grafiką? może z lodówką...?

//popraw temat i przeczyaj regulamin

//Sonido

6frans6
komentarz
komentarz

Sprubuj przeinstalowac sterowniki.

A poza tym jak maż dwie kości ramu to najlepiej jak są tego samego producenta.

Spróbuj wyjąć kingstona i zostawić goodrama , albo odwrotnie ,

p.S Co to za gra??

Wrzasku-T-wa
komentarz
komentarz

Są tak zwane ARTEFAKTY, mogą być od pamięciu (mają błędy , badz ina lezey że sa o och różnych producenów) pusci jakis program to testowania pamięći Goldmemory badz memtesta. jezeli nie wykrję błędów pozstaje ci jedno wymiana gafiki badź oddanie na gwarancje!!

kolanko1990
komentarz
komentarz (edytowane)

tu kolejny przyklad co sie dzieje.

beztytuuisf.png

kosc goodram jest troszke "puknieta" (niedawno wsadzona) ale chodzi a kingston sa nowe (po gwarancji) i sprawne w 100% (sprawdzalem to moze z tydzien temu) a tak sie dzialo juz zanim mialem dwie kosci ram.

Kupilem nowa grafike GF 7600 GT i wszystko bylo ok gdzies przez tydzien. Nastepnego dnia wlaczam kompa i sie zawiesil z ta nowa grafika po 5 sek a po 10-15 sek gasl monitor wiec wrocilem do tej starej.

Na tym GF komp chodzil nawet po 15h bez resetowania i nic sie nie dzialo z obrazem. Nie mam pojecia co moze byc przyczyna tego wieszania sie GF.

Radeon juz nie ma gwarancji :(

Gra o która sie pytasz 6frans6 to Voyage Century Online. A czemu pyasz o nazwe gry? :)

Wrzasku-T-wa
komentarz
komentarz

Więc jeżeli kość jest puknięta nie używaj jej.A jeżeli chodzi o grafikę polecam ściągnij sobie 3Dmarka 03 (może być 06) i puść pełny Test jeżeli będzie to samo to GF jest padnięty!!

kolanko1990
komentarz
komentarz

Włączylem test 3dmark06 i musialem go przerwać bo bylo po 0 max 2 klatki na sekundę i po pewnym czasie w teście stalo się takie coś.

beztytuugxz.png

takie "zakłócenia" mam tez tak po 1h grania. Dodam ze chlodzenie grafiki mam nowe i jak sie dotknie radiator to jest prawie zimny.

To o czym rozmawiamy to moja pierwsza grafika czyli Radeon 9700 PRO. A co do GF to nie moge go przetestowac bo po zainstalowaniu sterownikow zawiesza mi sie.

GTX
komentarz
komentarz

Wygląda na to tak jakby pamięci na karcie byly walnięte lub sie przegrzewały ale jak masz zimna kartę.

Sonido
komentarz
komentarz

Również stawiam na pamięci, zostaje serwis, ew. zakup nowej grafy, bo sam nic nie zdziałasz.

Dla pewności postaw świeży system (najlepiej XP, nie nowszy) i wgraj stery.

kolanko1990
komentarz
komentarz

możliwe że inne części sie grzeją na grafice bo zimna jest na wentylatorze ale inne części jakies takie jakby miedziane sa naprawdę gorące.

Kupiłem nową grafikę i wsadziłem zamiast mojego obecnego Radeona ale pocieszylem sie normalnym obrazem z tydzień ponieważ ta nowa grafika nie wiem czemu ale zawiesza mi system po zainstalowaniu sterowników. Co może być nie tak z ta nową grafiką że przestała tak z dnia na dzien działać?

//ee kawaler, popraw temat!

//Sonido

damib
komentarz
komentarz (edytowane)
możliwe że inne części sie grzeją na grafice bo zimna jest na wentylatorze ale inne części jakies takie jakby miedziane sa naprawdę gorące.

Kupiłem nową grafikę i wsadziłem zamiast mojego obecnego Radeona ale pocieszylem sie normalnym obrazem z tydzień ponieważ ta nowa grafika nie wiem czemu ale zawiesza mi system po zainstalowaniu sterowników. Co może być nie tak z ta nową grafiką że przestała tak z dnia na dzien działać?

Inne części czyli co? Radiatory na pamięciach? Wygląda to na przegrzaną kartę.

Dodatkowe zasilanie podpięte pod kartę(7600GT)? zasilacz też nie wysokich lotów...

kolanko1990
komentarz
komentarz

w tych miejscach jest gorąco.

radeon12.jpg

a co do GF to gdzie on ma jakieś dodatkowe zasilanie? Zasilacz własnie planuje zmienic bo juz chyba nie ma zbyt mocy a tym bardziej tej firmy.

Wrzasku-T-wa
komentarz
komentarz

A jak włączasz kompute przed załadowaniem systemu też masz "przekłamania graficzne"??. Pisałem Ci posty sposób sprawdzenia co sypie!! przetestuj pamięci Memteem olbo Goldmemor. jeżeli nie wywali ci błędów masz walniętą grafe. i problem rozwiązany!!

kolanko1990
komentarz
komentarz (edytowane)

Ramy testowałem i mam błędy tylko w tych goodram ale po wyjęciu ich i tak nadal dzieje sie to samo.

Jak włączam kompa na Radeon to jest wszystko ok tak do 30 min, a potem sie dzieje to co dałem na screenach. Natomiast na GF komp się wiesza zaraz po włączeniu pulpitu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.