x-kom hosting

Jaką kartę graficzną wybrać do 250 zł?

CSWTomeK(3
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam :) jestem tu nowy i mam sprawe..otoz zepsula mi sie karta graficzna GeForce 7300gt :/

Chce sobie kupic jakas nowa najlepiej z serii GeForce..tak do 250zl..Moje parametry komputera:

Plyta glowna Gigabyte GA-8I945GCMX-S2

Pentium Dual CoreE2160 1,8GHz

Pamiec DDR2 1GB 667 PC-5300

Naped Samsung DVD R/RW bulk

Dysk Samsung 320GB SATII 16M

Graf.Asus GF 7300GT 256MB(uszkodzona :))

obudowa supercase sk337 400w

czytnik pamieci Apacer

ZASILACZ DEER 400W

Prosze o szybka odpowiedz :) czy mogla by byc GeForce 8600GT??

Pozdrawiam

Weacky
komentarz
komentarz

Na twoim miejscu brałbym Palit AE/4650S+HD51.

6frans6
komentarz
komentarz (edytowane)

Może takie coś ci się spodoba http://www.ceneo.pl/908824 ??

Ale ja bym ci radził dozbierać te 5 dych i dołożyć do takiej : http://www.ceneo.pl/1771273

I przydało by się wymienić zasilacz, bo deer nie jest zbytnio solidy, mój znajomy go miał i na GF 7200 działał ładnie , ale wymienił na jakiegoś radeona 512mb ddr3 256bit, to mó prawie cały komp poszedł z dymem, tylko obudowa ocalała :)

A twoja płyta ma pci-e czy AGP ?? nie mogłem nigdzie znalesc

CSWTomeK(3
komentarz
komentarz (edytowane)

ja mam agp :) i jeszcze dodam,ze chcialbym sobie zagrac w gta 4 :) chociaz na minimalnych..

czy wymiana zasilacza jest potrzebna?? :(

6frans6
komentarz
komentarz (edytowane)

Na AGP to zabardzo w gta IV nie pośmigasz ale jeżeli ta twoja płyta obsługuje dwurdzeniowy to powinna mieć pci-e .

Ja bym ci radził zbierać kasę , i najpierw wymienić płytkę na taką z PCi-e i ramami 1066 , póżnie procesor na e5200 i grafikę na jakiegoś Gf8800 . Wtedy pograsz w gta4

Jeżeli chcesz za jakiś czas wymieniac wszystkie podzespoły to nie :D:D

CSWTomeK(3
komentarz
komentarz (edytowane)

sorki :) pomylilo mi sie :) mam PCI

ja chce tylko grafike narazie we wrzesniu dokupuje kosc ram-u :) takze bede mial 2GB Ram

czyli wymianka deer'a nie konieczna??

6frans6
komentarz
komentarz (edytowane)

Zal

Wymień zasilacz na:

1. Amacrox Warrior 350W lub jeżeli masz więcej kasy to 400W link: http://www.allegro.pl/item590562468_niezaw...wawa_sklep.html

2. Chiefteca : http://www.allegro.pl/item590400309_chieft...a_gwara24m.html

W granicach 160 powinnieneś się zmiejścić a grafikę to polecam ci Radeona 3850 512nb 256bit ddr3 albo GF 8800

czyli wymianka deer'a nie konieczna??

Jak chcesz całego komputera kupować to nie

CSWTomeK(3
komentarz
komentarz

ja napisalem,ze chce karte do 250zl a ty mi dales za 400zl,500zl nie chce zadnego radeona tylko GeForce'a :huh: a jakas w tej cenie to jaka??

Lipton
komentarz
komentarz

Zasilacz wymień, bo to mała bombka, która może w każdej chwili wybuchnąć ;)

Jak możesz to dopłać:

http://www.allegro.pl/item593993671_pcie_m...it_3850_oc.html

Ta karta jest zdecydowanie mocniejsza od Geforce 8600GT.

nie chce zadnego radeona tylko GeForce'a

Dlaczego ?

CSWTomeK(3
komentarz
komentarz (edytowane)

Bo ja lubie GeForce :) Radeon nie :P

a ja niezbyt mam kasy na zasilacz :/

A jaki by byl dobry GeForce??do 250 zl :] <_<

Lipton
komentarz
komentarz

No to zostaw ten zasilacz. U mojego kumpla przechodził pół roku z 9600GT, ale z takimi zasilaczami nic nie wiadomo. Wiem to, bo sam taki posiadałem i skończył w utylizacji.

Bo ja lubie GeForce smile.gif Radeon nie tongue.gif

Lubię takie stwierdzenia. To jakbym powiedział lubię Mamę, a Tate nie...

W tej półce cenowej Radeon jest lepszy i kwita.

Lipton
komentarz
komentarz

Dopłata do HD3850 tego co Ci podałem w linku lub poszukanie używanego tyle, że z 512mb pamięci. Można dostać za 250 zł używane karty, ale z 22 miesięczną gwarancją :)

Tyle, że jak kupisz HD3850 będziesz musiał podkręcić procesor no i tu jest problem, bo na tym zasilaczu lepiej nie podkręcać.

edit: Ten HD4550 jest tragiczny jeszcze 64-bitowa szyna danych.

CSWTomeK(3
komentarz
komentarz

a cos z GeForce?? polec cos (dobrego nie za drogiego :P) ;)

FrogsterPL
komentarz
komentarz

A ja mimo wszystko radzę wymienić zasilacz (choćbyś musiał pożyczyć kasę), bo zdarza się tak, że zasilacze niskiej klasy (jak Twój) sypią się od razu po zmianie karty graficznej na mocniejszą, i często sypią się wraz z połową kompa. Chcesz to ryzykuj na tym, ale potem nie miej do nas pretensji.

6frans6
komentarz
komentarz

Do autora :

Ten radeon który ci podałem , kosztuje 300 zł , a nie 400 albo 500

I nie nabijaj sobie postów typu że lubisz GF a radeona nie bo to spamerstwo.

//Ty również! nie masz póki co uprawnień więc nie upominaj innych tylko raportuj, my się już tym zajmiemy

/Sonido

CSWTomeK(3
komentarz
komentarz (edytowane)

a GeForce 9400GT??bo moge go miec od reki :] ale czytam i jest wydajny..wynika tak i informacji..

gainward geforce 9400gt cuda 512mb ddr2 <--pelna nazwa

qwertyzax
komentarz
komentarz
a GeForce 9400GT??bo moge go miec od reki :] ale czytam i jest wydajny..wynika tak i informacji..

Slaba grafa na pograniczu integry. W nowsze gierki na tym nie pograsz, tym bardziej nie ma szans aby gta na tym chodzilo...

Toq
komentarz
komentarz
a cos z GeForce?? polec cos (dobrego nie za drogiego :P) ;)

Co ty tak sie uparłeś na te GF'y. Nie lepiej mieć o wiele wydajniejszego Radeona w podobnej cenie ? Nowa 3850 , za 279zł to bardzo dobra oferta.

maxsp2
komentarz
komentarz

Nawet jak juz tego geforca chcesz to wybiraj cos z ddr3 /128bit .. typu 8600gt/gts lub 9500..

Bo karty na ddr2 to sie do filmów nadaja ..ehh: :blink:

<_<

A ten radek 3850 to dobra cena jak na ddr 3.:) i wydajniejszy od 8600.. bo to prawie jak 9600gt

CSWTomeK(3
komentarz
komentarz

czyli GeForce 8600GT by sie nadawal?? :) kolega mial i zadowolony byl :]

marcinx26
komentarz
komentarz

nadawał by się ale tylko na ddr3

ja i tak ci radze dopłacić do hd 3850 , sam mam to wiem o ile bije 8600 ,

a co do zasilacza , to nawet jeden gość na forum ma amacroxa 400 w na sprzeda za 100 zł :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.