x-kom hosting

[Rozwiązany] Czy zasilacz za słaby? Czy jest ryzyko spalenia?

namruf15
utworzono
utworzono

Witam serdecznie,chciałbym się czegoś dowiedzieć.Otóż ostatnimi czasy siadła mi karta.Była jeszcze na gwarancji więc wysłałem ją do firmy i przysłano mi nową.Niestety wyszedł z tego problem.Karta wymaga zasilacza 450W a ja mam o mocy 400W.Gdy podłączyłem kartę do PC-ta wyskoczył mi komunikat iż właśnie mam za słaby zasilacz i karta obniżyła swoją wydajność.I w związku z tym moje pytanie.Czy mogę w takiej sytuacji odpalić jakąś grę bez konsekwencji zniszczenia jakichś komponentów komputera?

//zmiana tytułu tematu na konkretny

//BlackRaven

dem
komentarz
komentarz

Jaka karta jaki zasilacz?

RSK1990
komentarz
komentarz

Zależy jaki to zasilacz jak jakiś no-name to bym nie ryzykował. Chociaż u mojej siostry chodzi HD2600xt(min. 450W) na 400W Take me ale tym się nie sugeruj bo zasilacz idzie niedługo do wymiany. Najlepiej jak grasz to w coś co nie obciąża karty to wtedy mniej prądu ciągnie.

namruf15
komentarz
komentarz

Zasilacz mam razem z obudową Tracer XENO TRO-790 4LifeHF 400W a co do karty to jest nią GrForce 9600 GT.No właśnie ja też mam zamiar za jakiś czas zakupić sobie zasilacz lecz póki co właśnie chciałem sobie popykać w jakąś gierkę jeżeli jest to możliwe.Nie wiem także czy jeżeli na początku zainstalowania karty jak wyskoczył tamten komunikat iż wydajność się obniżyła,karta nie przystosowała poboru mocy do tego co aktualnie mam w zamian za obniżenie owej wydajności.

RSK1990
komentarz
komentarz

Możliwe Radek tak nie miał, póki co nie obciążaj jej za bardzo a dożyje Tracery to takie zasilacze, że jak kupisz to albo się spali albo będzie chodził totolotek ja nigdy z nim nie miałem problemów i osoby które znam a go mają ale wiele słyszałem o tym, że się jarają jak skręty Jamajczyków:)

namruf15
komentarz
komentarz

Ja mam już go dobre 2 lata i też chodzi elegancko.A mam jeszcze jedno pytanie tak żeby nie spamować nowymi tematami.Czy jak będę kupował zasilacz konieczne jest mierzenie obudowy komputera czy wszystkie zasilacze są takiej samej wielkości?

Gość
komentarz
komentarz

Jeśli masz budę ze standardem ATX, to każdy zasilacz ATX będzie pasował ;)

maxsp2
komentarz
komentarz (edytowane)

Nawet ta tracery 450 maja problemy z ta karta...

Najlepiej to weź go zmień jak bys mial slabsz grafike to by bylo moze ale z nimi nic nie wiadomo.

Najlepiej bylo by ci zmienic na PENTAGRAM 430W

Najtaniej zamienil bym go na mode com MC 350(ok.120).Dlatego ze jest duzo lepszy od tego tracera .Pentagram i mode com choc maja ta sama 12v ale pentagram ma wiecej A na 3,3 i 5.

Edytowane przez maxsp2
namruf15
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie znam się dobrze na sprzęcie komputerowym ale tak przeglądając zasilacze znalazłem OCZ StealthXStream 600W SLI.napiszcie co o nim sądzicie bo widzę że naprawdę macie w tym smykałkę :).

Edytowane przez namruf15
Gość
komentarz
komentarz

OCZ to dobra firma, ale ten zasilacz jest troszkę głośny. Jak to ci nie przeszkadza, to go bierz ;)

Napisz jaki masz sprzęt, do którego chcesz wsadzić owy zasilacz ;)

namruf15
komentarz
komentarz

Płyta główna-Gigabyte GA-965P-S3 I965 s.775

Procesor-Intel Core 2 Duo E6320 1.86 GHz 4MB cache s.775 Box

Pamięć RAM-Geil 1Gb DDR2 + dokupione Geil 2Gb DDR2

Dysk twardy-Seagate 250 GB SATA II 8Mb

Karta graficzna-GeForce 9600GT 512 MB GDDR3

Kieszeń-LiteOn DVDRW +- OEM Black

Starałem się napisać jak najdokładniej dlatego możliwe że niektóre dane będą zbędne ponieważ spisywałem z faktury:)

Gość
komentarz
komentarz

Tutaj porządne 400W starczy. Weź tego OCZ'a co podałeś, tylko wersję 500W ;)

namruf15
komentarz
komentarz

Dziękuje za pomoc :).No to chyba temat do zamknięcia.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.