x-kom hosting

problem z gf 8500 gt

invok3d
utworzono
utworzono

Witam. Po raz kolejny chcialbym prosic was o mala rade lub tez ewentualnie pomoc odnosnie karty graficznej. Otoz zakupilem niecaly tydzien temu nowego GF 8500 gt w sklepie sieci komputronik. (Wiem ze moglem sie bardziej postarac i zainwestowac w cos na miare naszych czasow ale to mi w zupelnosci wystarcza :P). Mój problem tkwi w tym że po podłączeniu juz samej karty i zainstalowaniu sterowników etc dołączonych do tej grafiki postanowilem sobie nareszcie pograc w Counter Strike na normalnych fpsach i przy normalnej karcie graficznej. (Przypomne ze moja wczesniejsza grafika GF 7300 gt spaliła się i chodziło tutaj o pamięci o czym pisałem wam już wczesniej. Do czasu zakupu nowej karty graf. działałem na integrze.). I tutaj jak na złość po niedługim czasie gry pojawił sie problem podobny do tego z moją poprzednią grafiką gdy jeszcze byla sprawna. Podczas gry fps nagle drastycznie spadł do około 20-30 klatek na sekunde. Moja pierwsza myśl była taka że moja nowo co zakupiona karta ujawniła jakiś pierwszy swój feler. Wyszedłem więc do Windowsa przy włączonej grze wchodzę w Menedżer Zadań i moim oczom ukazuje się stu procentowe zużycie procesora przez samą grę czyli proces "hl.exe". Okazuje się że moje obawy się potwierdziły i przy próbie uruchomienia innej losowej gry jak np. NFS Most Wanted wszystko z początku chodzi cudownie i pięknie aż tu nagle ta sama sytuacja jak przy Counter Strike. Właściwie to dzieje mi sie tak po dłuższym czasie gry w każdą inną grę i nie wiem zupełnie jak temu zaradzić. Z góry chcę napisać że jestem świeżo po formacie gdyż myślałem już o tym że to moze byc wina wirusów czy coś takiego ale okazało się że jednak to nic nie pomoglo i problem występuje nadal. W mojej osobistej opini to wydaje mi sie że karta graficzna "kłóci" mi się z resztą sprzętu ponieważ ten aktualny GF jest od Gigabyte zresztą jak i ten poprzedni GF 7300 przy którym problem także występował. Dodam jeszcze że ten nowy GF po zakupie posiadał tylko chłodzenie pasywne i w stresie osiągał okoł 75 stopni jednak dokupiłem do niego cooler i teraz temperatura spadła o ok. 20 stopni w stresie więc wykluczam przyczynę przegrzewania się. Prosze was o jakieś rady tudzież pomoc.

Konfiguracja sprzętowa:

AMD Athlon 3200+ 2,0 GHz (64)

Płyta Główna ASUS A8V-VM SE / A3200

Pamięć Ram 2x 256 MB DDR 400 MHz

Karta Graficzna GeForce 8500 GT 256 MB/DDR2/128 bit magistrala/ PCI-E

Zasilacz CHIEFTEC 350 W

Dysk Seagate 250 GB

Pozdrawiam

6frans6
komentarz
komentarz

Jak na swój procesor i pamięc to mogłeś kupić coś innego, uważam że te 8500 jest poprostu zamulane przez twoja

pamięć podaj jakiej firmy masz ramy

invok3d
komentarz
komentarz (edytowane)

Juz sie robi. Jedna z kosci RAM to elixiry natomiast druga to szczerze nie jestem pewien gdyz byla ona zakupiona przez mojego wujka jakis czas temu na gieldzie komputerowej jednak obawiam sie ze moze to nie byc jedna z tych znanych firm. Natomiast obydwie pamieci taktuja na 400 Mhz.

P.S Zauwazylem ostatnio jedna ciekawą rzecz. Problem z Counter Strike wlasciwie mam rozwiazany a glownym winowajcą tych spadków fps był proces o nazwie GameOverlayUI.exe który jest procesem aplikacji Steam i dotyczy spolecznosci ze Steama i o dziwno jest to problem powszechny. Zwykle wylaczam ten proces i gra chodzi normalnie jednak kolega mial podobny problem i powiedzial ze to wina luki w Steam i jest na to łatka.

Natomiast odnosnie innych gier to podczas grania w NFS MW zauwazylem ze gdy wystepuje spadek fpsów w Menadżerze Zadań przy procesie gry pamięć zżerana przez grę wynosi prawie 150 000k przy większym nawale grafik i podczas gdy poziom tej zżeranej pamieci wzrasta wlasnie ponad 150 000 to wtedy fps tak drastycznie spada. Przy pliku stronnicowania natomiast do połowy zapełniony jest słupek tego wskaźnika a użycie pliku stronnicowania podczas uruchomionej gry wynosi okolo 560 MB czyli połowa słupeczka u mnie. Spróbuję jeszcze zwiększyć rozmiar pliku stronnicowania moze to cos pomoze jednak cos mi sie wydaje ze masz racje 6frans6 i poprostu moja karta jest zamulana przez małą ilośc pamięci. Postaram sie dokupić RAMu i dam znac co i jak.

Co do tego stu procentowego zużycia procesora to chyba był fałszywy alarm z mojej strony gdyż po zminimalizowaniu gry chwilowo tylko jest większe użycie procka później spada ono do około 10%. Wydaje mi sie poprostu ze procesor takze na tym cierpi gdy tak spada ten FPS i objawia to swoimi "drogami?" ;p, przez co właśnie jest większe jego użycie w tym czasie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.