x-kom hosting

[Rozwiązany]"hal.dll nie został znaleziony lub jest uszkodzony"

FrogsterPL
utworzono
utworzono

Po awarii systemu nie mogę go ponownie uruchomić, ponieważ pojawia się komunikat, że plik hal.dll nie został znaleziony lub jest uszkodzony. Plik ten znajduje się w katalogu z Windowsem, więc wniosek taki, że chyba jest uszkodzony.

Sęk w tym, że próbowałem podmieniać go na hal.dll znalezione w internecie (2 różne wersje), ale nie zadziałało.

Co można z tym fantem zrobić?

Format, reinstalka odpadają.

EDIT:

Przeglądałem trochę net, i z tego co widzę, ludzie raczej mają trudności z rozwiązaniem tego problemu...

TmkPt
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie wiem czy natknales sie na to http://linwin.eu/pl/windows/config/haldll.php ?

Tu jest opisane sporo co to za plik itd. Sek w tym ze to tylko jeden z problemow mozliwych z tym plikiem:/

Aha i chyba wynika z tego ze on zalezu od konkretnej konfiguracji wiec raczej go sie nie podmieni.

EDIT: Czytalem ten temat z kombinacja instalacji. Probowales moze podmienic ten plik z tego dzialajacego XP? Powinien byc identyczny jak w W2k Prof.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Ha, naprawiłem :D Błąd okazał się prozaiczny...

W boot.ini była linijka:

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows 2000 Proffesional" /fastdetect

Teoretycznie dobrze, ale katalog Windy 2000 wcale nie nazywa się "WINDOWS", lecz "WINNT". Po zmianie tej linijki na:

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINNT="Microsoft Windows 2000 Proffesional" /fastdetect

wszystko działa :D

Dzięki za próbę pomocy ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.