x-kom hosting

[Rozwiązany] 2X geforce gtx260

szczypiorsz
utworzono
utworzono (edytowane)

parametry komputera:

plyta glowna: gigabyte Q6

procesor: quad 2.4 Q6600

RAM: 4GB 800Mhz

grafika: geforce gtx260

zasilacz: Volcano 650W

Jak w temacie chcialbym polaczyc dwie karty grafiki geforce gtx260 w SLI jednak nie mam pojecia czy zasilacz 650W przy w.w. parametrach wystarczy.

Chcialbym rowniez wiedziec w jakim stopniu wydajnosc sprzetu wzrosnie i ewentualnie ile pkt. zestaw ten osiagnie na 3D marku.

Z gory dzieki za pomoc!

casion
komentarz
komentarz

Zasilacz wystarczy, tego ile osiagnie w 3d marku nie wiem, to nie zalezy tylko od grafiki . Wydajność powinna być 150 % z dwóch grafik . No i pytanie czy twoja płyta główna obsługuje SLI ;)

szczypiorsz
komentarz
komentarz

tak plyta obsluguje SLI, ale jestes pewien ze az 150% ?

casion
komentarz
komentarz (edytowane)

Obie grafiki będą dawały z siebie 150 % nie 200 tak jak powinno być ( z jednej grafiki 100 % powinno być ) . Sam oceń czy jest to opłacalne . ;)

BlackRaven
komentarz
komentarz
Wydajność powinna być 150 % z dwóch grafik .
Obie grafiki będą dawały z siebie 150 % nie 200 tak jak powinno być ( z jednej grafiki 100 % powinno być )
To wszystko zależy od optymalizacji danego benchmarka/gry pod kątem SLI/CrossFire. W jednej grze przyrost może być 70%, w drugiej 50%, a w jeszcze innej 5% albo wcale. Jeszcze nie tak dawno Sli/CrossFire tylko w niewielu grach dawało znaczący przyrost, na szczęście obecnie jest znacznie lepiej (aczkolwiek sens inwestycji w multi-gpu jest nadal dyskusyjną sprawą). Przeczytaj sobie artykuł na Benchmark.pl:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/N...iGPU.-1744.html

Zasilacz jest wystarczający.

szczypiorsz
komentarz
komentarz (edytowane)

ok dzieki jeszcze raz za pomoc!

Mam jeszcze takie male pytanko odnosnie "medieval'a 2 total war" czy w grze tej znacznie odczuje ten przyrost mocy (chodzi przede wszystkim o ilosc wojska) czy raczej nie?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.