x-kom hosting

Sterowniki do mojej karty graficznej, jak sprawdzić model

wiosenka_95
utworzono
utworzono (edytowane)

Robiłam formatacje dysku i nie pamiętam jaką miałam kartę graficzną,nigdzie nie moge tego znaleźć i nie wiem jakie wgrać sterowniki.Znalazłam tylko starą karte gwarancyjną.Na której pisze,że

Karta graficzna RG 0609091288

Jakie to sterowniki.Komputer MAGIC,a dokładniej nie wiem.

Pomóżcie,jakby ktoś mógł poradzić jak znależć te sterowniki?

//zmiana tytułu tematu na konkretny

//BlackRaven

Edytowane przez BlackRaven

BlackRaven
komentarz
komentarz

Ściągnij program Everest, sprawdzisz nim model karty graficznej, następnie poszukaj na stronie producenta sterowników.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Wgraj Everest Ultimate albo GPU-Z, tam musi pokazywać jaką masz grafikę :)

BlackRaven - ach ten wolny net :) (uprzedzony)

Edytowane przez dj_2face
wiosenka_95
komentarz
komentarz (edytowane)

Właśnie o to chodzi,że nie pisze.Słyszałam,że podczas właczanie,tylko gdzie i kiedy to pisze.

Edytowane przez wiosenka_95
BlackRaven
komentarz
komentarz

To spróbuj programem GPU-Z.

wiosenka_95
komentarz
komentarz

Nie działa.

raadny
komentarz
komentarz

Na samym początku tzn. jak się komp włącza tam pisze wersja biosu ramy itp. to pisze tylko żę to szybko leci a nie możesz kompa rozkręcić może na karcie pisze? Czy to stara czy nowsza karta?

wiosenka_95
komentarz
komentarz

Komputer ma 2 rok <jakoś tak> ,a może jak podam inne informacje to coś wykombinujem??

Krzysiek6
komentarz
komentarz

START -> URUCHOM -> dxdiag -> zakładka EKRAN, tam masz nazwę ;)

wiosenka_95
komentarz
komentarz

Nie pisze.

DJLukass_963
komentarz
komentarz

Może źle sprawdzasz?? :) Spróbuj tak: Weź na mój komputer prawy przycisk myszy (tylko żeby nie był to skrót od mojego komputera), następnie właściwości, zakładka sprzęt, klikasz na menedżer urządzeń, i rozwiń zakładkę "karty graficzne". Powinna Ci się pokazać nazwa :) Potem wpisz nawe karty w google i poszukaj sterów.

Krzysiek6
komentarz
komentarz
Nie pisze.

Nie jest napisane.

_

Jeżeli nie ma zainstalowanych sterowników to raczej nie pokaże mu się w menadżerze nazwa karty.

Zobacz jeszcze ten program AIDA32.

  • 2 tygodnie później...
wiosenka_95
komentarz
komentarz

Nigdzie nie moge tego znaleźć,nie znam nazwy,płyte gdzieś zgubiłam,mam tylko papiery i wiem jak wygląda,ale na internecie nigdzie nie moge tego znaleźć.Może uda się ustalić przy waszej pomocy.

dawid11113
komentarz
komentarz

rozkręć kompa , zrób zdjęcie karty i wlej je tutaj.

zobaczymy co to jest a potem dobierze się jakieś sterowniki.

  • 2 tygodnie później...
wiosenka_95
komentarz
komentarz

O ile się nie myle to komputer jest na gwarancji,więc nie moge rozkręcić.

A jak wam podam inne kary itp to uda się ustalić?

Jak sie komputer urochomi to wyskakuje,że znaleziono nowy sprzęt i pisze Karta wideo Radeon X1600/1650 Series Secondary.I co mam teraz zrobić,nie moge znaleźć tych sterowników.

Zdjcia-0045.jpg

I da się z tąd odczytać nazwe karty,czy chodzi o to poprzednie okno.Jak się nie uda to idziemy na rozkręcanie kompa.

devilll
komentarz
komentarz

z tego screena nic się nie dowiemy, spróbuj zrobić screen tego poprzedniego okna, tam gdzie pisało Radeon x1600 series. Albo zdejmij bok obudowy i zobacz na karte tam pisze jaka, wez latarke i będzie ci pisać pod spodem.

dominoses
komentarz
komentarz

może z przodu kompa masz naklejke np. ati albo nvidia

devilll
komentarz
komentarz

ona napewno ma Radeona , bo pisała wczesniej, ze pokazuje jej się przy uruchamianiu systemu Radeon x1600/1650 series.

wiosenka_95
komentarz
komentarz (edytowane)

Ale ten radeon pokazuje się już po uruchomieniu systemu,taka instalacja automatyczna,a na kompie pisze gigabyte i intel core 2 duo,ale to jak już to to 1 bo to 2 na pewno nie.

Zdjcia-004.jpg

A tamto,co pisze Radeon to jest konfiguracja instalowania nowego sprzętu.I wcześniej był instalowany ten Radeon i nie działał więc usunęłam.

Edytowane przez wiosenka_95
6frans6
komentarz
komentarz

A zobacz na karcie gwarancyjnej

dawid11113
komentarz
komentarz

ale jeżeli odkręcisz bok obydowy to nie tracisz gwarancji, na każdej części w srodku kompa jest jeszcze jedna pląba.

wiosenka_95
komentarz
komentarz

Na karcie są tylko jakieś numery nie ma podanej nazwy,ale jeżeli ma to pomóc

Karta graficzna:

RG0609091

Mam jeszcze taką książeczkę i tam pisało o sterownikach do karty dźwiękowej,może będzie i o graficznej,tylko,że jest po angielsku i trochę trudno jest mi ją odszyfrować,ale się postaram,a co te cyferki znaczą zamiast nazwy ?

dawid11113
komentarz
komentarz

no to zrób zdjęcie tej karty jak już rozkręciłeś kompa.

FrogsterPL
komentarz
komentarz
ale jeżeli odkręcisz bok obydowy to nie tracisz gwarancji

Jeśli na obudowie była plomba, to na kompa jako "całość" owszem, traci się gwarancję.

wiosenka_95
komentarz
komentarz

nie odkrecałam,z gwarancji to mam

No i co z tymi sterownikami ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.