x-kom hosting

Karta na AGP do 170 zł.

Giks
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam mój komputer jest już dosyć stary i nie mogę pograć na nim w nowe gry(zresztą mam już na taką rozrywkę mało czasu) ale chciałbym jeszcze pograć np. w Fife 09. Nie chce kupować nowego komputera bo planuje może za rok kupić laptopa on bardziej mi się przyda.

Mam taki sprzęt:

Nazwa płyty głównej ASRock P4V88

Typ magistrali DDR SDRAM

Obsługiwane typy pamięci DDR-266 SDRAM, DDR-333 SDRAM, DDR-400 SDRAM

Karta graficzna Radeon 9200SE 128Mb

Typ magistrali AGP 8x @ 8x

Typ procesora Intel Celeron D 320, 2400 MHz (18 x 133)

Pamięć RAM Rozmiar modułu 256 MB (1 rank, 4 banks)

Typ pamięci DDR SDRAM

Muszę dokupić pamięć ram(DDR I jest strasznie droga ale cóż myślę że do fify wystarczy jak dokupię 512). No i zmienić kartę graficzną i tu właśnie moje pytanie i prośba o pomoc czy na tej płycie głównej mogę mieć tylko karty graficzne AGP(bo tego nie mogę się doszukać). No i jeśli mogą być to tylko karty AGP to wybrałem kilka:

http://allegro.pl/item594452150_karta_vga_...d_256mb_gw.html

http://allegro.pl/item588151210_x1600_pro_..._gwarancja.html

http://allegro.pl/item593591917_geforce_66...vgagwar_fv.html

http://allegro.pl/item591753849_geforce_66...mb_ddr_msi.html

Czy one są dobre do mojej płyty? Czy jeśli moja płyta ma typ pamięci DDR 1 a te kary mają DDR 2 lub chyba jedna DDR 3 to to będzie działać?

Jeśli polecacie jakiś inne karty które by mi działy tak do 170zł to piszcie.

Z góry dzięki za pomoc.

wieza71
komentarz
komentarz

Polecam Radeona x1600 pro lub x1600xt.W zupełności wystarczy do twojego zestawu.Geforce 6600 nie kupuj,to stara konstrukcja.Mocniejszej karty nie kupuj,bo i tak procesor nie pociągnie.Co do pamięci ddr2 w karcie,to nie ma znaczenia,wszystko będzie chodzić.

Qniooo
komentarz
komentarz
x1600xt.

To jest karta na PCI-e, nie ma wersji na AGP.

Bierz coś w okolicach GF6600GT na DDR3. Szybsze i tak będą Ci proc i ramy hamowały.

http://allegro.pl/item596474692_okazja_agp..._ddr3_lodz.html

wieza71
komentarz
komentarz

6600 ma ddr3 to fakt,ale x1600pro ma 12 jednostek Pixel Shader a 6600 tylko 8,ale to porównywalne karty.Właściwie to nie ma znaczenia którą wybierzesz.Piewsza i druga będzie dobra.

TmkPt
komentarz
komentarz (edytowane)

Giks w bardzo podobnej cenie do tych co podales mozna znalezc własnie 6600GT ktora jest sporo szybsza. Jak bys sie nie nastawial na kup teraz to nawet za 12zl poszla niedawno jakas.

A tego radeona2400 sobie odpusc. najszybszy jest 1600pro z nich ale z tego co pamietam to wolniejszy niz 6600gt sporo.

Aha i te szybsze karty biora sporo wiecej pradu niz twoja wiec pomysl czy zasilacz sobie poradzi.

Giks
komentarz
komentarz

Właśnie zapomniałem napisać mam zasilacz Tracer MGB-400ATX. Ok no to w grę wchodzą na razie dwie karty Radeona x1600 pro i GF6600GT. Chyba bardziej bym się skłaniał ku x1600 pro ona ma 256Mb pamięci a ta druga 128 czy ta różnica będzie dużo znaczyć?No i czy ten mój zasilacz da rade?

Qniooo
komentarz
komentarz

Ilość pamięci na karcie wcale nie jest najważniejsza! Ten radeon jest na DDR2, a ten GeForce na ddr3 i chociażby to stawia Geforca wyżej. Do tego ważna jest także szyna. Najlepiej szukaj 6600GT na DDR3 i 256bit.

TmkPt
komentarz
komentarz
Do tego ważna jest także szyna. Najlepiej szukaj 6600GT na DDR3 i 256bit.

Nie jestem pewny ale chyba nie bylo 256 bitow. Dopier 6800 mialy. Z tym ze to bez znaczenia bo i tak bedzie szybsza duzo niz 1600pro.

Giks wymien ten zasilacz.

Giks
komentarz
komentarz (edytowane)
Giks wymien ten zasilacz.

To konieczne?(bo nie za bardzo mi się to widzi mam nadzieje że on wystarczy na te karty) Jeśli tak to jaki w miarę tani polecacie?

Qniooo
komentarz
komentarz
To konieczne?(bo nie za bardzo mi się to widzi mam nadzieje że on wystarczy na te karty) Jeśli tak to jaki w miarę tani polecacie?

Tracer jest chłamowaty i nawet jak to jest 400W nie ma pewności, czy po prostu któregoś dnia nie strzeli.

Znajdź jakiegoś ModeComa(ale nie FEEL), albo Chiefteca chociażby 350W ;).

Nie jestem pewny ale chyba nie bylo 256 bitow. Dopier 6800 mialy.

https://ssl.allegro.pl/item570062683_nowa_w...28_mb_gwar.html

allegro prawdę Ci powie ;)

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Może ja podsumuję poprzednie posty i napiszę wszystko w skrócie...

Zasilacz do wymiany co najmniej na ModeCom MC-350 ATX (nie Feel!!) lub Chieftec GPS-350EB-101A.

Karta do wymiany najlepiej na GeForce 6600 GT GDDR3 (6600 mają magistralę 128-bit, nie było modeli 256-bit). Jest to karta ZNACZNIE lepsza od Radeonów serii X16x0 na GDDR2.

TmkPt
komentarz
komentarz
allegro prawdę Ci powie ;)

No faktycznie jest! Ale ja w to nie wierze :D kurcze chyba trzeba zajrzec na nvidie. W ogole te kombinacje z modelami to przegiecia robią.

Przy okazji co do zasilaczy jeszcze to Enlighty i Tagany ostatnio baaardzo tanio na allegro chodza (40-50)a marka tez przednia :) jak ci zalezy na kasie mozesz jeszcze poprobowac z Fortronami(FSP). Marka bardzo dobra ale trzeba uwazac na allegro czy nie zuzyty za bardzo.

Giks
komentarz
komentarz

Ok mam jeszcze pytanie co by się stało jakby ten mój zasilacz się spalił(nie miałem na szczęście nigdy takiej przygody)? Po prostu zasilacz do wymiany czy coś może stać się też podzespołom?

Qniooo
komentarz
komentarz

Jeśli zasilacz ma dobre zabezpieczenia, spali się jako jedyny, jeśli ma złe, pójdzie z dymem cały sprzęt. Nie warto oszczędzać na zasilaczach (sam mam syfiasty Modecom Feel 350W i tylko czekam aż trzaśnie :PP).

bemol911
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak będziesz miał szczęście to tylko zasilacz, a jeśli nie to spali ci się także procek, płyta główna, grafika i inne :(

EDIT: Uprzedzony

Giks
komentarz
komentarz

No to nie wiem czy w ten mój sprzęt warto inwestować za kartę graficzną z przesyłką na allegro musiał bym zapłacić 160zł + przynajmniej kość 512 RAM ok 60zł no i ten zasilacz pewnie ok 90zl=310zł. A i tak nie pogram sobie na lepszych grach. Czy dla fify 09 warto to robić...

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Qniooo, ufaj tak dalej na ślepo sprzedawcom na allegro to daleko zajedziesz ^^ 6600, nawet w wersjach GT, są 128-bitowe.

Oczywiście, oni piszą, że to GPU jest 256-bitowe, ale to chwyt marketingowy... Użytkownika ma interesować magistrala pamięci, a nie magistrala GPU. Dodam, że nawet GPU Radeonów 9600 jest oznaczane jako 256-bit, więc od razu widać, że coś tu śmierdzi.

xjanq
komentarz
komentarz

Polecam coś z radeonów X8xx (najlepiej X850 pro lub xt, zalezy w jakich cenach są na allegro) - osobiście zakupiłem jakiś czas temu Sapphire X800GTO, którego udało mi się wykręcić póki co do 550/560, co jest naprawdę przyzwoitym wynikiem, tym bardziej, że to jeszcze nie jest szczyt jej możliwości.

No i pamiętaj, że Twój procek może Ci trochę spowalniać grafę.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.