x-kom hosting

podlączanie urzadzeń na wł. komputerze

E-APA
utworzono
utworzono

Witam

Mam pytanie czy bezpieczne jest podlaczanie np wentylatora na wlaczonym komputerze.... chodzi mi tutaj o molexa i FUN, oraz diody.

Gdyz czy jak zamontuje wlaczniki i bede przykladowo wlaczal i wylaczal wentyle to czy zasilacz ani plyta nie ulegnie spaleniu lub cos w stylu?

Czy pod molexa mozna dac smialo wlacznik a pod FUN nie?

A wiec chce sie dowiedziec tak:

1. Czy bezpieczne jest podlaczanie urzadzen na wlaczonym komputerze? Takich jak diody, wentylator (molex, FUN)

2. Czy mozna dac wlaczniki tylko pod molexa, czy tez pod FUN? I czy to jest bezpieczne.

3. Czy sprzet moze ulec uszkodzeniu?

Jak to jest dokladnie, z gory dziekuje za odpowiedz.

Gość
komentarz
komentarz

1. Takie rzeczy możesz, ale podzespołów nie podłączaj

2. Włącznika nie montuj w molexsie, tylko w kablu do którego ma być podłączony do MOLEXa

3. Nie.

Oczywiście możesz wyłączać i włączać wentylatory podczas pracy kompa, nic się nie spali ;)

E-APA
komentarz
komentarz

Ok, o podzespolach wiem. Wlaczniki to na kablu (to oczywiste) ;), a czy mozna odlaczac FUN na wlaczonym komputerze?

TmkPt
komentarz
komentarz
czy mozna odlaczac FUN na wlaczonym komputerze?

Robilem tak dla wygody i nic sie nie stalo. Zyje :) Ale sie tym nie sugeruj!!

Maver
komentarz
komentarz

Ja zawsze podłączam wentylatory i napędy na włączonym komputerze ale oczywiście to do czasu bo już kiedyś się naciąłem i spaliłem dwa pen drivy.

mis456
komentarz
komentarz
Robilem tak dla wygody i nic sie nie stalo. Zyje smile.gif Ale sie tym nie sugeruj!!

Dla bezpieczeństwa lepiej wyłączyć kompa. Rzadko, ale jednak coś się czasami spala

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.