x-kom hosting

ModeCom Step Mod :)

pawel00960
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

zamierzam troszkę przebudować moją obudowę. Na razie wygląda tak:

modda.jpg

Ale mam zamiar przerobić ją na coś takiego :D :

pcmod.png

Środek chcę pomalować na biało, mam już zakupione dwa wentylatory zielone, które będą spełniać dwie funkcje:

1. oświetlenie wnętrza,

2. poprawa przepływy powietrza.

Mam takie pytanie odnośnie uporządkowania kabli. Chciałbym je opleść "czymś. Właśnie nie bardzo wiem czym. Myślałem nad obszyciem ich jakimś stosunkowo cienkim czarnym materiałem, ale nie wiem czy taki materiał może się znajdować w obudowie.

Za przebudowę zabiorę się w Wielkim Tygodniu, bo teraz nie bardzo mam czas. Postaram się systematycznie dodawać zdjęcia :P Myślę że uwinę się z nim w ciągu tygodnia :)

Te "frendzle" które widać na projekcie to są włączniki hebelkowe, dwa od wentylatorów, a jeden od zestawu pływającego światła, którym są te czerwone kropeczki z szarym tle :P

BTW. To okno chyba ulegnie zmianom, bo nie wziąłem pod uwagę tego otworu na wysokości CPU. Będę musiał to wyciąć.

Wiem, że obiecałem dodawać fotki z przebiegu prac, ale pierwszego dnia prac z mój aparat wyzionął ducha :P

Także zamieszczę tylko fotki wersji finalnej:

To taki miały efekt świetlny, kogut policyjny, bo pływającego światła nie mogłem nigdzie znaleźć:

img051s.jpg

img052r.jpg

img053j.jpg

Dodałem gałkowy potencjometr, żeby można było regulować na bieżąco "szybkość" światełek:

img054.jpg

A to już gotowa buda^^ :

img068.jpg

img070.jpg

img071v.jpg

img072.jpg

No i to by było na tyle. Oceniajcie:P

Gość
komentarz
komentarz

Jak dla mnie pomysł dobry ;)

Niepotrzebne kable wsadź do zatok 5.25"

Zainwestuj w : KLIK

Tylko zamiast tego białego "paska" dałbym kolor np. żółty, fajnie to wygląda ;)

Jeden gościu na tym forum tak zrobił, a efekt zaje***** ;)

No i bym dał 2 paski tam gdzie jest 1 i 3 przełącznik hebelkowy ;)

Ghost991
komentarz
komentarz
Mam takie pytanie odnośnie uporządkowania kabli. Chciałbym je opleść "czymś. Właśnie nie bardzo wiem czym. Myślałem nad obszyciem ich jakimś stosunkowo cienkim czarnym materiałem, ale nie wiem czy taki materiał może się znajdować w obudowie.

Oploty znajdą się na alle :) bodajże 10 zł za mb

Ten biały pasek to dla mnie ni przypiął i przyłapał do tej modyfikacji :/ :/

Po za tym spotkałem się się z kilkoma takimi projektami ( chodzi mi o pasek przez środek budy )

pawel00960
komentarz
komentarz
Ten biały pasek to dla mnie ni przypiął i przyłapał do tej modyfikacji :/ :/

Czyli lepiej zostawić jeden kolor budy??

Tylko zamiast tego białego "paska" dałbym kolor np. żółty, fajnie to wygląda

Za późno, już kupiłem lakier :P

A co do tych kabli to chyba spróbuje je pochować za płytą główną.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie za płyta, tylko za tacką ;)

No i możesz te kable zalepić, tak jak ja to robiłem: KLIK

pawel00960
komentarz
komentarz

@ kamil9445

Dokładnie o to mi chodziło, a te kable które pozostaną widoczne w budzie okleję je taśmą samowulkanizującą ^^

Ghost991
komentarz
komentarz
Czyli lepiej zostawić jeden kolor budy??

Proponowałbym tak zrobić. Chociaż powiem Ci, że cała biała obudowa wyglądały by super - sam o tym myślałem ale projekt uległ zmianie

  • 2 tygodnie później...
pawel00960
komentarz
komentarz

Projekt zakończony, efekt w pierwszym poście :P

TCNieI
komentarz
komentarz

Nie żebym nie doceniał Twojej pracy, ale osobiście mi się nie podoba, inne plany całkiem inny efekt końcowy, plexi krzywo wycięta zharatana, ten zielony strasznie oczoje....y te włączniki z przodu też się kiepsko prezentują, bajzel w kablach... no jak bym miał ocenić to dałbym Ci tylko za trud i pomysł 3/10

nie bierz tego sobie tak do serca.. pewnie to Twój pierwszy mod, nie wszyscy rodzą się od razu do tego, czasami potrzeba spieprzyć kilka puszek żeby dojść do wprawy.. :]

Pozdro i Wesołych Świąt :D

pawel00960
komentarz
komentarz (edytowane)

Ten zielony wyszedł tak ostro tylko na zdjęciu. Na żywo nie wali po oczach. Co do plexi, pierwszy raz miałem do czynienia z takim materiałem. Być może zbyt szybko ciąłem, bo przy następnym cięciu jak ciąłem wolniej to wyszło lepiej :P

A co do rozbieżności miedzy projektem a rezultatem, to już wcześniej wspominałem, że okno ulegnie zmianom. Te wentylatory były cały czas w planie :P

A efekt świetlny zmieniłem ponieważ w żadnym sklepie nie mogłem znaleźć tego, którego chciałem, a na zakup przez internet nie miałem już czasu (celem było zrobienie moda w Wielkim Tygodniu)

WESOŁYCH :)

fball
komentarz
komentarz (edytowane)

Mie sie podoba , aczkolwiek jest troche niedociągnieć.Na przyszłość rób moda powoli i z precyzją a napewno wszystko wyjdzie lepiej :hyhy: , niema sie co śpieszyć przy takich robotach :) .Pzdr.

Ghost991
komentarz
komentarz

Średnio.

Tą siateczkę na spodzie boku można by było zaszpachlować.

Okno fajne podoba mi się.

Grawerka zupełnie nie potrzebna.

Jakieś zdjęcia lub filmik tego koguta ciekaw jestem wyglądu

pawel00960
komentarz
komentarz

Nakręciłem jakiś filmik, ale nie wiele na nim widać:P

http://www.youtube.com/watch?v=FWPh_XzK9zk

Artur
komentarz
komentarz

Mi też się nie podoba. Sorry.

  • 3 tygodnie później...
matt667
komentarz
komentarz

Fajnie by było gdybyś dał miedzy tą szybę a obudowę jakąś gumową (możne z jakiejś przezroczystej rurki podkładkę 2 - 5cm długości) do tych śrub to byś miał lepsze chłodzenie i chyba fajnie by to wyglądało ? =) a ogólnie podoba mi się tylko ten "X" na szybie trochę mi nie podchodzi

univega
komentarz
komentarz

mi sie ten mod podoba :D:D tez chcem kupic tą bude i ją przerobic :) ale mam nadzieje ze to nie koniec ;)

  • 4 tygodnie później...
pawel00960
komentarz
komentarz

Wiem, że odkopuje stary temat, ale długo nie miałem czasu, żeby tu zajrzeć:P Co do tego "X" to musiałem coś wygrawerować, gdyż podczas cięcia plexi zeszła mi taśma którą ją zabezpieczyłem i powstały rysy. Musiałem to czymś zamaskować. Ja jestem zadowolony z efektu :)

marcin286
komentarz
komentarz

Mi się podoba :)... chociaż to plexi mogło by mieć czarną plastikową ramkę (by nie było takie krzywe ^^) a zamiast śrubek poszukał bym takich zawleczek jak na maskach samochodów nascar :D

plexi w taką skośną flagę biało(albo matowo) - przeźroczysta

może kiedyś sobie taką zrobię :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.