x-kom hosting

Jaki zestaw programów do ochrony w internecie?

Wilq_lpu
utworzono
utworzono

Tyle się mówi o wykradaniu poufnych danych z internetu, maskowaniu się, proxy itp..... teraz czytam o trasowaniu cebulowym, które podobno jest dobre, ale mocno spowalnia net. W firefoxie można to jednym przyciskiem włączyć i wyłączyć, więc to+ firefox wydaje się być ok.

Jakie znacie programy, albo zestawyprogramów, żeby bezpiecznie serfować? Antywira z firewallem mam. Chodzi o to, żeby komputer był bardziej anonimowy nie obciążając tym za bardzo procesora i transferu. Dobrze też, żeby programy były proste w użytku i dało się nimi łatwo operować (jak tym trasowanie cebulowym, co można je łatwo wyłączyć, ale trzeba mieć firefoxa)

vaxtor
komentarz
komentarz

ukryj kompa w sieci przydatne... używaj serwera proxy... jest dużo programów tego typu jak np norton internet security.... chociaż to najpopularniejszy z nich i jak z nortonami bywa wiele wirusów włąśnie omija te oprogramowanie... : i jest drogi ::P

tazman
komentarz
komentarz

Zmaiana proxy na niewiele pomoże gdyż z czasem zabezpieczenia są coraz lesze i proxy na nic się zda, ukrywania IP też na niewiele się zdaje, pozostaje nam czekać na coś zupełnie nowego. Nawet Toolpark jest swego rodzaju zamulającym proxy

Wilq_lpu
komentarz
komentarz

Ale jakieś sposoby chyba są. Tyle się mówi i czyta "zabezpiecz swoje dane", "serfuj bezpiecznie", "chroń poufne dane przed internetowymi włamywaczami".....

Będę jutro formatowął komputer. Zmienię przegladarkę na firefoxa. Pande antywirus zamienię na coś innego- nie wiem jeszcze na co, wrzucę też darmowego firewalla i pytanie, co jeszcze można zrobić, żeby w necie być nie tyle anonimowym, co bezpiecznym.

A może przejdę na linuxa? Szkoda tlyko, że mam oryginalnego windowsa.

vaxtor
komentarz
komentarz

Wilq_lpu, też mam orginalnego windowsa i co z tego ? :P a siedze na Linuxie :P przynajmniej większośc trojanów i wirósów z pod windy na nim nie działa.. :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.