x-kom hosting

Problem z instalacja karty graficznej

defjay
utworzono
utworzono (edytowane)

podczas instalacji grafiki pokazal sie komunikat "Program instalacyjny Nvidia nie moze znalezc sterownikow zgodnych z aktualnym sprzetem. Program instalacyjny zakonczy prace. Sterowniki instalowalem z plyty dolaczonej do grafiki. Sciagalem tez najnowsze stery ze strony nvidii 182.08. Sterowniki instalowalem po zainstalowaniu sterow do plyty glownej. Wraz z nimi zainstalowala sie zintegrowana grafa ati 3200, ale odinstalowalem ja i wyczyscilem drive cleanerem i wtedy dopiero probowalem instalowac gtx.

Drugi problem. Otóż ku mojemu zdziwieniu gtx bardzo halasuje. Po wyjeciu go z komputera i odpaleniu jednostki prawie nic nie slysze... jaka moze byc przyczyna ? Bo ciezko juz wysiedziec przy tym szumie.

Prosze o jakies konkretne rady bo koncza mi sie juz pomysly.

Moj sprzet:

Procesor: AMD Phenom II X4 920 Quad-Core /2.8GHz, 2MB L2, 6MB L3, 125W, BOX, AM2+/

Płyta główna: Gigabyte MA780G-UD3H /AMD 780G/

Pamięć RAM: OCZ 4GB (2x2GB) PC1066 CL5 Reaper EPP

Dysk twardy: Western Digital 640GB 7200rpm 16MB cache SATAII [WD6400AAKS]

Karta graficzna: Gainward GeForce GTX 260 Limited Edit 216SP 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI

Nagrywarka DVD: Pioneer DVR-116 (black)

Obudowa: Cooler Master Elite 330 (Black)

Zasilacz: BeQuiet StraightPower E6 500W

Monitor: LG W2252TQ-PF (2ms, DVI)

Windows XP 32 bit.

Pozdro

Zjawa123
komentarz
komentarz

Hałasuje, bo nie ma sterowników. Ja jak wymieniłem grafikę to musiałem Windowsa przeinstalować, ale faktem było, że i system miałem wtedy trochę uszkodzony.

defjay
komentarz
komentarz

ale ja probuje ja instalowac na czysty system i ciagle ten sam problem.. czy na pewno po zainstalowaniu sterow powinna przestac szumiec

Adexis
komentarz
komentarz

może wentylator szumi ? przeczyść sprężonym powietrzem jeśli nic nie da to oddaj ja na gwarancję albo jeśli chcesz ją stracić wymień wentylator lub go przesmaruj

defjay
komentarz
komentarz

szumi wentylator, ale od grafiki..

faciek
komentarz
komentarz

szumi bo sterownikow nie ma wgranych wyłącz w biosie integre ati bo się gryzą

defjay
komentarz
komentarz

mozesz napisac jak bedzie nazywac sie ta opcja w biosie bo juz raz chcialem ja wylaczyc i zakonczylo sie to nieodpaleniem kompa ;)

faciek
komentarz
komentarz (edytowane)

nie wiem jak tam wygląda bios ale szukaj coś w tym stylu jak video card, ati card coś w tym stylu i zrób na DISABLED i odpalaj kompa z podłączonym kablem do 260-tki

a kabelki od zasilania grafiki podłączone?

defjay
komentarz
komentarz (edytowane)

w advanced bios features mam opcje:

Internal graphics mode: UMA(ustawione)/Disabled jak dam disabled komp nie odpala...

oraz

Init Display first: PCI Slot(na tym jest ustawione)/OnChipVGA/PEG/PEG1

defjay
komentarz
komentarz

Sciagalem najnowsze wlasnie ze strony nvidii ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.