x-kom hosting

Zotac 9600GSO 512MB PCI-E x16 2.0? warto?

mareczeq46
utworzono
utworzono

witam, chcialbym zapytac was czy warto zaopatrzec sie w grafe Zotac'a 9600GSO 512MB? sa dwie kwiestie, pierwsza to plyta glowna ktora posiada zwykle zlacze pci-e x16 a nie 2.0 no ale poczytalem i podobno nie robi to wielkiej roznicy i karta bedzie dzialac poprawie jedyne co mnie martwi czy nie bedzie za mocna do mojego kompa, moze lepiej kupic cos z serii 8xxx? oto moj sprzet:

P4 HT 3GHz

2GB DDR2 (mam zamiar dokupic kolejne 2GB do duala)

MSI 945GCM478-L

Samsung 160GB SATA-II

drigiti
komentarz
komentarz

Jakbys podkrecił troche procka to czemu nie ;)

mareczeq46
komentarz
komentarz (edytowane)

a tak cos konkretniej? bo nie wiem czy oplaca sie wydac 100zl wiecej na 9600GSO jezeli roznica bedzie znikoma miedzy np. 8600GTS (chodzi mi o to czy procesor da rade pociagnac nowsze gry, bo jezeli ma mi ciac nawet z 9600GSO no to bez sensu wydawac wiecej kasy jak ten sam efekt bylby z 8600)

casion
komentarz
komentarz

Dla tego proca 8600 GT od Palita / Radeon 2600 XT na GDDR 4 to max .

mareczeq46
komentarz
komentarz

no ok, mam jeszcze jedno pytanie co jest lepsze Gainward 8600GTS 256MB DDR3/256bit czy Asus 8600GT 512MB DDR2/256bit? niby wybral bym gainwarda no ale troche lipa ze 256mb, co byscie wybrali?

casion
komentarz
komentarz

Gainward lepszy, szybsze pamięci . Jaki masz monitor ? Jeśli nic powyżej 19 ' to te 512 mb na nic się nie zda :P Ile masz dać za tę kartę ? Poszukaj na alledrogo 8600 GT od Palita w wersji SONIC powinieneś ją wyrwać za 150 zł, chyba że masz tego gainwarda za podobną cene to bierz :P

mareczeq46
komentarz
komentarz

no ja mam monitor 17" a do wydania mam ok. 300zl

casion
komentarz
komentarz

No to spokojnie starczy Ci ta 8600 GT od Palita w wersji SONIC . ;) I zostanie Ci jeszcze jakieś 140 zł na nie wiem co tam chcesz :P

fball
komentarz
komentarz (edytowane)

dla bardziej wymagających gierek więcej pamięci może sie przydać.TO myślę że będzie lepsze http://allegro.pl/item594758897_prawdziwy_...bit_gw_waw.html tamten 9600gso 512mb to jest taki jakby niepawdziwy gso :) - niby ma te pełne 512 mbale ma miej procesorów strumieniowych co czyni go słabszego.Jeśli chciałbyś jakąś nówkę to dopłać i kup http://allegro.pl/item584714465_palit_gefo...bit_okazja.html to jest praktycznie ta sama karta co 9600gso 384mb.Powiedż też jakia masz zasiłke jeśli zasłaba to będziesz musiał zrezygnować z lepszej karty i zainwestować w zasilacz + np 8600gt albo poczekaj na więcej $.

casion
komentarz
komentarz

Zobacz na jego procesor . Przecież z tym CPU w ogóle nie wykorzysta tej 9600 gso i 8800 gs .. Wyrzuci kase w błoto .

mareczeq46
komentarz
komentarz

aha dzieki ;) chyba jednak zdecyduje sie na gainwarda 8600gts ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.