antos

VIP
 • Zawartość

  2449
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  5

Ostatnia wygrana antos w Rankingu w dniu 14 Marzec 2011

antos posiadał najczęściej polubioną zawartość!

O antos

Informacje o profilu

 • Miejscowość
  Śląsk
 • Zainteresowania
  Wywóz szamba, wyścigi gnojarkami, pływanie w gnojowicy

Ostatnie wizyty

12190 wyświetleń profilu
 1. Myślę, że w końcu powinienem tu zostawić ślad swojej bytności.

 2. Przyjaciel forum :)

  Tak. A mówił Ci ktoś, że należenie do klubu przyjaciół forumpc.pl wiąże się z kwartalną opłatą członkowską?
 3. wczoraj działało...

 4.   Nie podłączysz tego dysku, bo notebooki nie mają napięcia +12V na złączu SATA. Wcale nie musisz wkładać innego dysku do testów. Kolega wcześniej nie podał jak zdiagnozować dysk twardy. Wcale nie musi to byc jego wina.  Postępujesz według tego poradnika: http://www.forumpc.pl/tutorials/article/4-poradnik-odczytywanie-statusu-smart-dysku/ W twoim wypadku używasz programu mhdd. Wklej zdjęcie SMART dysku twardego, a Ci powiem, czy jest ok, czy nie. 
 5. Telefon do 1800zł.

  Wyczyściłem temat z offtopu, niepotrzebnych wycieczek osobistych i pozostałej ilości niepotrzebnego SPAM-u. Tym razem obejdzie się bez ostrzeżeń, ale proszę nie schodzić z tematu wypowiedzi na dyskusję o tak niskim poziomie.
 6. W Sony Vaio może to być dość drogie. Same gniazdo kosztuje 25-50 złotych w zależności od modelu no i potem rozbiórka i przelutowanie. Generalnie łącznie jakieś 100-150 złotych może wyjść jak oddasz do serwisu i powiesz "wymieńcie mi" 
 7. Moim zdaniem też nie jesteś i nie jestem jakimś purystom licencyjnym, informuję tylko co grozi w razie głębszego trzepania sprzętu przez odpowiednie służby. Owszem opcja taka jest, ale jak sobie kupisz OEM-a od oficjalnego dystrybutora MS, kupując notebooka z systemem, jego sprzedawcą i wydawcą jest na przykład Lenovo. Jest wydawcom i MS odcina się od tego, bo wtedy Lenovo dokonuje modyfikacji w system operacyjny własnym softem i MS nie bierze za to odpowiedzialności. Tak to wygląda w sporym uproszczeniu.        @@@@@ UWAGA   Koniec z Offtopem, myślę, że wszystkie kwestie zostały wyjaśnione i każdy następny post niezwiązny bezpośrednio z tematem tego wątku będę usuwał lub czyścił z offtopowych wstawek. 
 8. Bo aktywacja systemu nie jest wyznacznikiem jego legalności. Aktywują się nawet systemy na lewych kluczach. Generalnie nie wiem, co jest sprawdzane w czasie aktywacji, ale przypuszczam, że głównie microsoft wiąże sobie jakieś identyfikatory sprzętu z danym kluczem żeby wiedzieć, że jest on już wykorzystany i zainstalowany. 
 9. Generalnie jest tak, że jak sobie kupisz komputer i Windows 8 osobno to wtedy masz naklejkę z kodem. A jak kupujesz Notebooka z Windowsem 8 to na spodzie jest tylko naklejka z hologramem, a klucz licencyjny schowany jest w biosie, więc tutaj rację ma kolega nowy1986. Co ciekawe dość często jak się kupuje teraz komputery klasy biznes, dla których producent daje wsparcie na dwa systemy - też nie ma klucza licencyjnego do windowsa 7, tylko naklejka z windows 8, zainstalowany Windows 8 i możliwość odtworzenia Windows 7 jako obrazu z płyty DVD dołączonej do komputera.  Windows 7 zawsze ma naklejkę z kodem,     Nie jest też do końca prawdą, że producentem softu jest Microsoft. Bo po każdy producent po dodaniu swojego softu staje się jego wydawcą i nie jest też prawdą, że można sobie bezkarnie wziąć czystą instalkę danej wersji systemu i zainstalować z kluczami ze spodu notebooka. Poczytajcie umowę licencyjną lub zapytajcie na infolinii microsoftu lub producenta sprzętu. 
 10. Widzę teraz że ostro pogrzebałeś. W takim wypadku nie da się odtworzyć ten partycji. Partycje  SDA1 - nie wiem do czego, prawdopodobnie pozostałość po recovery SDA2 - Startowa partycja windowsa 7 SDA3 -  Partycja z Widnowsem SDA4 - kolejna partycja.    W każdym razie musisz pozostać przy tym czystym systemie lub próbować jakoś od HP-ka wyciągnąć instalkę. 
 11. Chodzi o to, że jest tam takie narzędzie - GParted. Za jego pomocą można spróbować przywrócić oryginalny układ partycji lub ustawić partycję recovery jako aktywną i rozruchową. 
 12. To ściągnij z sieci dystrybucję linuxa Parted Magic. Nagraj na płytkę i odpal z niej kompa. 
 13. Niestety. Kiedyś się kupowało myszkę za 10 złotych i płytka ze sterownikami była dołączona mimo iż nikt nigdy jej nie użył, a teraz to wygląda tak, że kupuje się sprzęt za grube tysiące i nie dadzą żadnej płytki. Przerabiałem wielokrotnie nie tylko z hpekiem. Obecnie mało kto daje płytkę do nowego sprzętu. Ahh ta oszczędność 50 centów na wytłoczeniu płyty jest niezbędna.   W każdym razie nie do końca przeczytałeś co pisałem wcześniej. Ci konsultanci są często niekompetentni, a poza tym często mówią tak żeby zniechęcić ludzi d grzebania, bo grzebanie generuje problemy i ruch na infolinii technicznej. Najlepszy user to niegrzebiący user.  W każdym bądź razie moim zdaniem można odzyskać ten system z partycji recovery. Nie jestem w 100% pewien, ale robiłem też kiedyś takie rzeczy mimo kombinowania na wcześniejszych partycjach. W każdym bądź razie spróbować nie zaszkodzi.  1. Wyłącz kompa 2. Wduś ESC 3. Uruchom kompa trzymając esc 4. jak się pokaże coś to wduś F11 5. Wciśnij Odzyskiwanie systemu    Powinno działać. Ja tak robiłem i działało w  hpekach. Fajnie się mówi, że odzyskiwać z programu recovery, a co w sytuacji, gdy system wcale się nie odpala? Dlatego wtedy można zrobić to tak jak powyżej napisałem. 
 14. Na prawdę mi wysłali za darmo. Co prawda zakup dokonany na firmę i komputer firmowy, ale to chyba bez znaczenia. Jedynie to, że był to ProBook. Poza tym ty znalazłeś to na stronie jakiegoś partnera HP, a ja bezpośrednio od wsparcia technicznego dostałem.    No tak, jak sobie doinstalowałeś worda to po użyciu tego programu nie będziesz go miał, tylko oprogramowanie fabrycznie dołączone do produktu. W każdym bądź razie powinna Ci wystarczyć metoda którą Ci pokazałem w poprzednim poście. Ja tak zawsze robię i działa, pod warunkiem, że nie ruszyłeś układy partycji przy reinstalce na czysto. 
 15. Jeżeli zwrócisz się do wsparcia technicznego HP to za darmo jednorazowo przyślą Ci płytkę z systemem operacyjnym. Może inaczej. Pół roku temu jeszcze przysłali jeżeli posiadało się probooka, nie wiem jak w przypadku wersji pavilon.  Generalnie to musisz mieć na dysku partycję Recovery i to z niej odzyskiwać system. Tak to przewidział producent i tak się to powinno robić. Nie jest potrzebny do tego program, który wymieniłeś. http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c03330856.pdf - 84 strona tej instrukcji wyjaśnia jak to zrobić (dół strony).