x-kom hosting

Blokowanie stron i plik HOSTS

Ziomal10
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam wszystkich :)

Mam takie pytanie, czy adresy wpisane w pliku HOSTS, są to adresy które są zablokowane czy adresy stron na jakie wchodziłem ?

Czy usunięcie wszystkich ( no polowe) grozi czymś poważnym?

Załóżmy takie adresy :

127.0.0.1 findzproportal.com

127.0.0.1 fined.biz

Nie są one mi w ogóle znane... :)

I jeśli chciałbym dodać stronę do stron zablokowanych dodając ją w pliku hosts który otwieram za pomocą notatnika to jak później zapisać? Bo za każdym razem pojawia się komunikat, że, plik hosts jest tylko do odczytu :)

Edytowane przez Ziomal10

Creer
komentarz
komentarz

Skladnia pliku HOSTS:

adres przekierowania (X) adres strony (Y), po wpisaniu ktorej w przegladarce wyswietli sie strona z adresu przekierowania (X)

W Twoim przypadku, wejscie na strone o adresie:

findzproportal.com przekieruje Cie do strony dostepnej pod adresem 127.0.0.1 (tzw localhost)

Pliki HOSTS mozna edytowac w notatniku. Aby go zapisac kliknij ppm na plik HOSTS w pierwotnym katalogu, oraz wybierz jego wlasciwosci gdzie odznaczasz okienko Tylko do Odczytu.

Ponadto gotowy plik HOSTS uaktualniany srednio raz na miesiac mozna pobrac ze strony:

http://www.mvps.org/winhelp2002/hosts.htm

Ziomal10
komentarz
komentarz

Dziękuje, a jeszcze jedno pytanko...

Edytować można, ok, ale jeśli usunę całość coś się stanie?

Creer
komentarz
komentarz

Nic sie nie stanie.

Ziomal10
komentarz
komentarz

Ok a jak dodać stronę by zablokować?

Wpisuje np.:

127.0.0.1 www.gry.pl

I nic, dalej można wchodzić :)

Creer
komentarz
komentarz

Wklej na www.wklej.org swoj plik HOSTS.

Creer
komentarz
komentarz

Plik wyglada ok, sprobuj otworzyc wpisane strony przy uzyciu innej przegladarki, byc moze ta ktora probujesz je otwierac wciaz ma w pamieci cache te strony.

Jesli to nie pomoze - mozesz sprobowac restart, jesli nadal nie pomoze wtedy wylacz usluge Klient DNS i zobacz czy zadziala.

Ziomal10
komentarz
komentarz
Plik wyglada ok, sprobuj otworzyc wpisane strony przy uzyciu innej przegladarki, byc moze ta ktora probujesz je otwierac wciaz ma w pamieci cache te strony.

Jesli to nie pomoze - mozesz sprobowac restart, jesli nadal nie pomoze wtedy wylacz usluge Klient DNS i zobacz czy zadziala.

Nic nie pomogło, strona dalej jest "aktywna"

A co to obsługa Klient DNS? Jak wylaczyc?

tofik177
komentarz
komentarz (edytowane)
A co to obsługa Klient DNS? Jak wylaczyc?

Start uruchom i wpisz services.msc i enter tu masz usługi.

Edytowane przez tofik1778983
Ziomal10
komentarz
komentarz

Ok wylaczyłem, ale strona dalej nie jest zablokowana :)

I jak? Jest wstanie ktoś pomóc?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.