x-kom hosting

Gothic 3 - Enhanced Edition

vaxtor
utworzono
utworzono (edytowane)

Nowy nieoficjalny patch dla gry Gothic 3 - o numerze 1.70 - jest już dostępny! To naprawdę, naprawdę rozbudowane uaktualnienie i każdy, komu trójka nie jest jeszcze obojętna, powinien choć zerknąć, jakie zmiany oferuje.

Wydany w listopadzie 2006 Gothic 3 był w momencie premiery uważany przez większość fanów serii za grę piękną, rozbudowaną oraz... niesamowicie zabugowaną i niedopracowaną. Wsparcie studia Piranha Bytes nie trwało długo, więc do pracy zabrała się co bardziej aktywna część społeczności graczy, dzięki której - oraz firmie Spellbound - na początku zeszłego roku światło dzienne ujrzał patch 1.6. Teraz przyszedł czas na kolejny, dużo większy krok w stronę uczynienia z trzeciego Gothica kompletnego produktu. Community patch 1.70 nadchodzi!

G3: Enhanced Edition

Poprawek i zmian będzie w nim tak dużo (około 1200!), że twórcy pozwolili sobie na dodanie do zaktualizowanej wersji gry podtytułu Enhanced Edition. Wśród najważniejszych są dwie nowe opcje - Alternatywny Balans i Alternatywna SI. Pierwsza to kompletna zmiana balansu gry (umiejętności, właściwości przedmiotów itp.) opracowana z myślą o większej równowadze i kończąca z uniwersalnymi, "przepakowanymi" postaciami. Druga to ulepszona sztuczna inteligencja przeciwników, dzięki której walki (zwłaszcza w zwarciu) mają być bardziej interesujące. Zawiera ona również zmiany w systemie blokowania ciosów i wprowadza możliwość podejmowania błędnych decyzji przez wrogów (zależnych od poziomu trudności).

Alternatywny Balans można aktywować tylko przed rozpoczęciem nowej gry, w jej trakcie taka możliwość nie jest dostępna. Alternatywną SI można z kolei włączać/wyłączać w dowolnym momencie.

G3: Enhanced Edition

120090320171157.jpg

120090320171356.jpg

120090320170914.jpg

G3: Enhanced Edition

Inne cechy patcha to m.in. poprawienie stabilności i wydajności gry, dodanie większej ilości zaawansowanych ustawień graficznych (dobra wiadomość dla właścicieli zarówno nowych, jak i starszych pecetów), wprowadzenie nowych tekstur, poprawki w systemie zadań, w dialogach... Pojawi się nawet możliwość dojenia krów ;)

Pełna, długa lista tego, czym zajmuje się aktualizacja będzie oczywiście dostępna w załączonym do niej changelogu i instrukcji (w pliku PDF). To wszystko ma niestety swoją cenę - save'y z wcześniejszych wersji nie będą kompatybilne z 1.70, trzeba będzie więc rozpocząć zabawę od początku.

Gothic 3: Enhanced Edition w wydaniu "międzynarodowym", czyli m.in. dla polskiej wersji językowej, powinien pojawić się jutro rano. Kiedy tylko trafi na serwer gramu, damy znać w aktualizacji. Do pobrania będzie niecałe 900 MB danych. Przed zaaplikowaniem patcha zalecana jest reinstalacja gry.

[Aktualizacja] Smutna wiadomość dla wszystkich czekających na patcha: niestety, sprawdził się czarny scenariusz i ostatnie szlify się przedłużają. Nie pojawi się on jutro, lecz na początku przyszłego tygodnia. Te świeże instalacje Gothica 3 będą musiały poczekać nieco dłużej na dyskach twardych, ale zapewne będzie warto.

[Aktualizacja] A jednak się udało, aktualizacja Enhanced Edition już gotowa! Listę mirrorów i link to pliku .torrent dla wersji 1.70 można znaleźć pod tym adresem.

polecam tego mirrora (megaupload)

link - megaupload

UWAGA:

waga pliku: 880 mb!

wersja international działa z wszystkimi wersjami językowymi Gothic'a 3 w tym polskim!

Savy z innych wersji Gothic'a nie działają!

Grę należy przeinstalować przed zainstalowaniem patcha!

Edytowane przez vaxtor

tomekk600
komentarz
komentarz (edytowane)

grałem w gothica ale przerwałem. juz tylko mi Varrant został troche nie chce mi sie tego od nowa przechodzić. aczkolwiek backup'uje save'y i przetestuje to. Nie wierze ze g3 wkoncu nie bedzie mi sie zacinał przy 60 FPS :D:D:D

EDIT :

Z swojej strony dodam dane z pliku readme patcha

2. Znane problemy

---------------------------------------------------------------------------------

Faktem jest, iż od premiery pierwszej łatki, wydanej przez CPT, ilość poprawek określa się już liczbą czterocyfrową, co korzystnie wpływa na stabilność gry - niestety, mimo to, w grze wciąż mogą wystąpić pewne problemy techniczne i błędy innego rodzaju, które nie zostały jeszcze poprawione.

1. Tekstury o wysokiej rozdzielczości wciąż sprawiają większe ryzyko zamknięcia procesu gry z błędem niż tekstury o średniej lub niskiej rozdzielczości.

2. Przy dłuższych sesjach z Gothic 3 gra może przepełniać pamięć komputera, co zazwyczaj prowadzi do zamknięcia procesu gry z błędem (w naszym wypadku mieliśmy jeden błąd na 6-7 godzin rozgrywki z teksturami wysokiej rozdzielczości). Częsta teleportacja może zmniejszyć częstotliwość występowania błędów.

3. Teleportowanie się może zajmować nieco więcej czasu, ze względu na wprowadzone zmiany w zarządzaniu pamięcią.

4. Minimalizowanie gry może czasem prowadzić do pojawiania się czarnego ekranu przy próbie przywrócenia okna z grą.

5. W rzadkich przypadkach NPC mogą być niewidoczni - odejdź na pewną odległość i po kilku chwilach wróć.

6. Kamera może momentami zachowywać się nieprawidłowo - wystarczy ją nieco oddalić, a później znowu przybliżyć.

7. Jeżeli korzystając z kamery pierwszoosobowej, nakażemy naszemu bohaterowi zasiąść na tronie, kamera będzie skierowana w tył.

8. W trybie pierwszoosobowym mogą pojawiać się niepożądane elementy grafiki (np. oczy lub nos Bezimiennego)

9. Gra wyłącza się, gdy gracz przejdzie pod mostem na wschód od Geldern.

10. O określonych porach dnia, czarne cienie mogą pojawiać się na niektórych teksturach podłoża.

11. Efekty dźwiękowe, takie jak deszcz i wiatr, można czasem usłyszeć w jaskiniach i innych miejscach, w których nie powinny one występować.

12. Odradzamy jednoczesne używanie ustawień wygładzania krawędzi zaimplementowanych w grze i sprzętowych, dostępnych w ustawieniach sterownika.

jak dla mnie na ta chwile super wkoncu mozna blokowac słychac szczęk żelaza :P a i łatwo tak nie jest. nie mozna juz iśc przez chordy orków niczym koparka

gram na 1440x900 z detalami max high aax2 i afx8 i jest płynniej niz na starym patchu 1.6. grafika jest duzo ładniejsza ładniejsza niz w zmierzch bogów bo tam nie ma poswiaty z g3 :E a gra sie płynniej. na moim sprzecie od 33 do 87 fps przez 10min gry. chyba z 3 razy spadło na 2 sek do 19fps tak nie zacina . w koncu :P

polecam wszystkim warto grac od nowa :)

http://img301.imageshack.us/gal.php?g=goth...32214274993.jpg

Edytowane przez tomekk600
vaxtor
komentarz
komentarz

Tak wygląda menu gry po spatchowaniu:

ebe96b2a.jpg

Moje ustawienia:

36d69da6.jpg

45daab24.jpg

Tak to u mnie wygląda:

76d001cc.jpg

70a132a0.jpg

Gothic 3 z patchem 1.7 w poruwnaniu do patcha 1.6 jest znacznie lepszy, grafika jest znacznie poprawiona wzłaszcza rośliny i "potfory"

Na moim kompie na ustawieniach MAX mam 30 - 40 FPS niby cudów nie ma ale chodzi lepie na max niż na słabych na podstawowym Gothicu z patchem 1.6 dlatego wielki szacun dla twórców patcha 1.7

Gość
komentarz
komentarz

Jako główną zmianę w wersji 1.6 twórcy przedstawili czas wczytywania i płynność. Po instalacji patcha 1.6 można było odczuć poprawę, jednak niczym jest to w porównaniu z wersją 1.7!!! Nareszcie mam kompa (9600GT 256MB, E2180 2,6GHz i 2GB ram) na którym G3 działa na full detalach (dx9). Czas wczytywania trwa jakieś 15 sekund (!), a mimo poprawionej grafiki animacja stała się płynniejsza. Jeszcze gdzieniegdzie co jakiś czas (wczytywanie muzyki lub po teleportacji) gra się zatnie, ale do tego zdążyłem się przyzwyczaić. Ponadto w większych miastach czasem trochę klatkuje, ale to przez słaby procek. Przede wszystkim cieszy zwiększona odległość rysowania trawy, a dzięki zwiększonemu zasięgowi widzenia widoczki są naprawdę ładne.

Dodam jeszcze, że gra stała się dużo trudniejsza (alternatywne SI) i pokonanie magiem (wojownik już się znudził) kogoś w pojedynku na arenie oznacza kilkakrotny quickload... Pojawiły się nowe itemy oraz zmienione zostały opisy przedmiotów w ekwipunku - przykład - Szynka: "przyrządzona według staropolskiej receptury" lub np. Chleb: "powszedni" :P . Dodam jeszcze, że twórcy zmienili czcionkę na tę z G2, ale nie każdemu ona się spodoba - dla mnie teraz jest za gruba...

tomekk600
komentarz
komentarz

co do czcionki jest fajna proca to se podkręć wiecej a jak ty grasz magiem na początku?? w co idziesz? :P

Gość
komentarz
komentarz

mecze sie na poczatku ale zdobywam kule ognia, troche many (do 200) i teraz pakuje wiedze pradawnych

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.