x-kom hosting

Najlepszy monitor do GIER!!!!????

xmateo
utworzono
utworzono

Mam pytanie.. jaki powinien byc najlepszy monitor do gier?

I jeszcze jedno wazne pytanie... Czy na monitorku 19'( szerokim) będzie gorsza jakość obrazu w grach niz np. w 1280x1024 17' ??...

tazman
komentarz
komentarz

Wszystko zależy od kilku bardzo ważnych parametrów, częstotliwości odświeżania, rozdzielczości , smużenia, kontrastu i balansu czerni

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Pisząc szeroki masz zapewne na myśli panoramiczny. O ile mi wiadomo, jak gra nie obsługuje panoramicznego trybu to po prostu po bokach ekranu masz 2 czarne, "niewykorzystane" pasy.

Jakkolwiek obraz na monitorze 19" może robić większe i bardziej pozytywne wrażenie, niż na 17", to w instrukcji większości gier komputerowych można przeczytać, że producent zaleca grę na możliwie małym ekranie (nie wiem dlaczego, ale można to znaleźć np. w instrukcjach do każdej części NFS).

No i prawda jest taka, że technologia LCD nigdy nie będzie lepsza do gier niż stare, dobre CRT (może OLED będzie lepsze, ale zostało jeszcze nieco czasu, zanim wejdzie. No i nie mam oczywiście na myśli jakichś starych CRT ze szrotu, ale jedne z ostatnich modeli). Dlaczego? Chociażby dlatego, że jak zmniejszysz rozdzielczość na LCD to pogorszy Ci się jakość obrazu. CRT co prawda zawsze mają przeciętną, ale nie pogarsza się ona przy zmianie rozdzielki. Poza tym nie mają problemów z czasem reakcji matrycy czy optymalnymi kątami patrzenia na ekran.

eadym
komentarz
komentarz

ja sie przylaczam do pytania jaki najleprzy do gier neta i filmow a mianowicie panoramiczny co z grami beda pracowac z taka panorama np samung 19" 913bw ?? prosze o odp

xmateo
komentarz
komentarz

HHMM... a dajmy na to taki monitor 19' od asusa... chyba nienajgorszy... http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni..._19_VW191S.html

czy rozdzielczosc podawana w opisach monitorów to jest rozdzielczosc maxymalna jaką mogą pokazać czy moze to od k.grafiki zalezy?

Gość
komentarz
komentarz

xmateo, Jak chcesz pograć w gry z rozdzielczością większą niż 1280x1600 to kup monitor CRT 19' (najlepiej na trinitronie).

Przemek
komentarz
komentarz

Panoramy nigdy nie polecalem do grania i nie polece.

Moze kiedys sie to zmieni.

Jest duzo problemow z grami.

Czasami gra sie uruchomi ale obraz jest znieksztalcony.

Panorama jak najbardziej ale do zastosowan biurowych.

xmateo
komentarz
komentarz

Dobrze. A jeśli monitor 19' crt ma podaną maksymalną rozdzielczość: 1792x1344pikseli to czy obraz nie będzie zniekształcony na 1600x1200?

Gość
komentarz
komentarz

xmateo, Nie! W monitorach CRT nie ma czegoś takiego jak skalowanie. Obraz jest idealny w każdej rozdzielczości. Polecam poszukać na allegro monitorka Dell P991 (koniecznie z literką P) - max 1940x1420

xmateo
komentarz
komentarz

Z tego co widzialem to Dell P991 (te na allegro) są na 1600x1200 max? czy moze widzialem zle modele?

Gość
komentarz
komentarz

Mam Dela p991 i max jest 1920x1440, a 1600x1200 wyciąga przy 85Hz Nie wszyscy o tym wiedzą.

xmateo
komentarz
komentarz

Czy ten monitor mozna znalesc tylko na allegro? czy moze jakies nowsze modele gdzies będom?

Gość
komentarz
komentarz

Mona szukać w komisach, ale na allegro na pewno znajdziesz.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.