x-kom hosting

Odpalenie 'system recovery' na HP pavilion dv6000

Saper
utworzono
utworzono

Na owym laptopie zainstalowany jest system Win XP, jednak lapek posiada partycję z Vistą (recovery). W tym problem, że nie mogę włączyć przywracania Visty (klawisz F11 podczas włączania), po naciśnięci wspomnianego klawisza żadnej reakcji.

Oczywiście dysk nie był formatowany, więc 'wsiąknięcie' systemu wykluczamy.

Mateusz J.
komentarz
komentarz (edytowane)

Drogi Panie Saperze :D

A więc jeśli zainstalowałeś na nim XP, a na płytę nie zgrałeś Visty to klapa. XP wyłącza opcję F11 i istnieje możliwość, że usunął także recorvery, jesteś pewien, że ją masz? Sprawdzałeś jakimś programem?

Ogólnie rzecz biorąc w pomocy którą dostałeś do lapka powininno być opisane jak dostać darmową oryginalną płytę z windowsem, mają Ci zakichany obowiązek ją dać, nawet możesz się o nią sądzić, sprawa byłaby wygrana, ale i tak to się nie opłaca, więcej za prawnika zapłacisz.

Edytowane przez jesiona
Saper
komentarz
komentarz
A więc jeśli zainstalowałeś na nim XP, a na płytę nie zgrałeś Visty to klapa. XP wyłącza opcję F11 i istnieje możliwość
Tak też myślałem :/
istnieje możliwość, że usunął także recorvery, jesteś pewien, że ją masz? Sprawdzałeś jakimś programem?
Nie sprawdzałem programem, jednak partycja recovery jest zapełniona (niecałe 10GB).
Ogólnie rzecz biorąc w pomocy którą dostałeś do lapka powininno być opisane jak dostać darmową oryginalną płytę z windowsem, mają Ci zakichany obowiązek ją dać, nawet możesz się o nią sądzić, sprawa byłaby wygrana, ale i tak to się nie opłaca, więcej za prawnika zapłacisz.
W tym problem, że lapek jest chyba sprowadzany (nie mój), manuala jeszcze przejrzę.

Z tego co mi wiadomo, w lapkach HP można nagrać system z partycji recovery na płytę (jednorazowo) za pomocą 'recovery menager', jednak w poziomie XP jest raczej z tym lipa, bo poszukiwania powyższego programu zakończyły się fiaskiem.

Jeszcze jedno istotne pytanie - jeżeli załatwiłbym Vistę to czy wtedy recovery działałby?

BTW

Dzięki esion za pomoc w temacie ;)

Mateusz J.
komentarz
komentarz (edytowane)
jeżeli załatwiłbym Vistę to czy wtedy recovery działałby?
wydasz dla kogoś tyle forsy na Viste? :D

na początek spróbowałbym przez virtualną maszynę

ale tutaj nie jestem pewien czy jeżeli nawet przy zainstalowaniu na partycji rzeczywistej takie coś przejdzie, tak na mój rozum to powinno zadziałać, jednak nigdy czegoś takiego nie robiłem, więc nie będę pisał, że się da na 100%

Z tego co mi wiadomo, w lapkach HP można nagrać system z partycji recovery na płytę (jednorazowo) za pomocą 'recovery menager'
No wiesz, powinno się od razu nagrać taką płytę

EDIT

Jutro prawdopodobnie idę do szkoły, więc powinienem mieć dostęp do laptopa z partycją recorvery, jeśli tak będzie pokombinuje coś z nią.

Edytowane przez jesiona
  • 2 tygodnie później...
sgrześ
komentarz
komentarz
Na owym laptopie zainstalowany jest system Win XP, jednak lapek posiada partycję z Vistą (recovery). W tym problem, że nie mogę włączyć przywracania Visty (klawisz F11 podczas włączania), po naciśnięci wspomnianego klawisza żadnej reakcji.

Oczywiście dysk nie był formatowany, więc 'wsiąknięcie' systemu wykluczamy.

  • 2 lata później...
Goldwell
komentarz
komentarz

Jeżeli system się odpala to: Klikasz prawym przyciskiem myszy na "mój komputer" i wybierasz opcję "zarządzaj", po lewej stronie klikasz " zarządzanie dyskami" i tam masz obrazkowo przedstawione partycje ,klikasz prawym przyciskiem na partycję recovery domyślnie partycja "D" i tam jest opcja "oznacz partycję jako aktywna" klikasz to, później potwierdzasz bo chyba zapyta o potwierdzenie, po czym uruchamiasz laptopa ponownie. Przy odpalaniu klikasz F11 i recovery działa :) Jeżeli system się nie odpala to można to zrobić za pomocą HIREN'S BOOT 13.1 dzięki temu programowi można odpalić nie aktywną partycję recovery a mianowicie robi się to tak : wrzucasz płytkę z wypalonym HIRENS BOOT do napędu i boot-ujesz ją poprzez F12 (boot from CD-ROM) , czekasz aż odpali się menu HIRENS-a i klikasz strzałkę (na klawiaturze) w górę i szukasz opcji "Boot HDD 1 Partition 2" i powinno ci odpalić recovery. Jeżeli dalej ci to nie pomoże to znaczy że masz usunięte/uszkodzone recovery.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.