x-kom hosting

Program na obliczanie pola i objętości brył obrotowych

DobleYou
utworzono
utworzono

Cześć. Mam mały problem, a mianowicie mam problem z napisaniem programu, który oblicza pola i objętości brył obrotowych czyli kuli,stożka i walca oraz ma obliczać pola i objętość ostrosłupów i graniastosłupów o podstawie trójkątnej i czworokątnej. Na dodatek ten program musi być napisany za pomocą procedur i keysów. Jeśli wie ktoś jak zrobić ten program lub może ma taki program to proszę o pomoc. Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję..

eBbi
komentarz
komentarz

Witam.

jeśli chodzi o to zadanie to ono tak naprawdę nie jest trudne. Znając wszystkie wzory i możliwości kombincji danych w zadaniu bez problemu moża napisać ten program. Trzeba tylko troszkę chęci i dobrego projektu, oczywiście w założeniu że masz jakieś pojęcie o c++.

// eBbi, nie jest żadną tajemnicą, że taki program można napisać, więc jeżeli nie masz nic bardziej konkretnego do powiedzenia to lepiej nie pisz nic.

// Lucider

DobleYou
komentarz
komentarz

Tak w ogóle to ten program mam napisać nie w c++ tylko w turbo pascalu..

// Gdybyś według regulaminu dodawał odpowiednie tagi przed tematem, to każdemu byłoby łatwiej

// Benkowik

benkowik
komentarz
komentarz
program liczenie;uses crt;varr,h,wynik:real;znak:byte;procedure WALEC;begin clrscr; wynik:=0; writeln('OBLICZYSZ OBJETOSCE WALCA'); writeln('r='); readln®; writeln('h='); readln(h); wynik:=3.14*(r*r)*h; writeln('Objetosc walca wynosi: wynik: ', wynik:0:2); readkey();end;procedure KULA;begin clrscr; wynik:=0; writeln('OBLICZYSZ POLE POWIERZCHNI 3-wymiarowej KULI'); writeln('r='); readln®; wynik:=12.6 * (r*r); writeln('Pole wynosi: ', wynik:0:2); readkey();end;begin repeat  clrscr;  writeln('MENU');  writeln('1. Objetosc walca');  writeln('2. Pole powierzchni kuli 3D');  writeln('0. Wyjcie z programu');  write('Wybierz opcje: '); readln(znak);  clrscr;  writeln;  clrscr;   if znak=1 then  WALEC;   if znak=2 then  KULA;   if znak=0 then  exit;   writeln;   until znak = 0;end.

Tutaj masz kod wstępny. Twoim zadaniem jest dorobić menu oraz procedury do odpowiednich figur. Myślę, że ten przykład sporo Ci pomoże.

Jeśli nie wiesz co oznacza dana procedura, pisz.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.