x-kom hosting

Niezapłacony mandat

sekus
utworzono
utworzono

Siema. W maju i wrześniu dostałem po mandacie za brak biletu w autobusie. Nie zapłaciłem ich a teraz mi się przypomniało. Co się stanie jeśli ich nie zapłacę? Wyjada mi sprawę sadowa, naślą komornika czy się zwyczajnie przedawni i straci wartość i nie będę musiał nic płacić? Mam znajomych co maja tyle mandatów co nie mieści im się w portfelu (policja, straż miejska, autobusy) i nic im nie robią. I gdyby każdemu mieli wytaczać sprawę sądową za bilety to by się ludzie w sądzie nie mieścili. Mam skończone 17 lat w chwili wpisania mandatu miałem skończone 16. Chodzę do zawodówki elektryk 2 klasa. Proszę o odpowiedz

kajzer
komentarz
komentarz

przedawni się, jeżeli nie masz dochodów to skarbówka nie będzie miała z czego ściągnąć.

Gość
komentarz
komentarz
przedawni się, jeżeli nie masz dochodów to skarbówka nie będzie miała z czego ściągnąć.

Z rodziców ściągną ;)

Zależy ile dostałeś tych mandatów. W chwili obecnej urząd blokuje konto bankowe, ale dopiero od kwoty 70zł :) Jeżeli kwota przekroczyła 250zł to czekaj na powiastkę do sądu :(

sekus
komentarz
komentarz

No ale powiedzmy mam ziomka co za mandaty uzbierał 3000 zł i dostał prace społeczne bo miał 18 lat a nie mieli jak z niego ściągnąć bo nie ma nic swojego. Słyszałem że jeśli w ciągu 3 lat tego nie zapłacę a oni nie zainterweniują to się przedawni i będą mogli mi takiego :P Czy to prawda bo jeśli tak to zaczekam 2 lata i zobaczę co będzie...

kajzer
komentarz
komentarz
Z rodziców ściągną

lol ? nie ściągną z rodziców, z jakiej paki.

Słyszałem że jeśli w ciągu 3 lat tego nie zapłacę a oni nie zainterweniują to się przedawni i będą mogli mi takiego tongue.gif Czy to prawda bo jeśli tak to zaczekam 2 lata i zobaczę co będzie...

po 2 albo 3 latach się przedawni, powiedzmy że wiem to z czyjegoś doświadczenia.

Ebola
komentarz
komentarz

Do mnie komornik wjechał po 50zł :P za przejsice nie na pasach....po 3-4 miesiacach jakos.

Gość
komentarz
komentarz

Nie gadaj bzdur kajzer :blink:

Jak się nie znasz to się nie wypowiadaj <_<

Z jakiej paki - ano z takiej paki że rodzice są twoimi prawnymi opiekunami i są za ciebie odpowiedzialni do 18 roku życia :lol:

Ebola
komentarz
komentarz (edytowane)

Warrior ma racje.

Dopuki nie masz 18stki odpowiadają za Ciebie w pewnym sensie rodzice, nakladajac Ci mandat, jednak nie maja Ciebie jako gdzies zatrudnionego i nie posiadasz stałych dochodow. Wtedy kara przechodzi na osobe pełnoprawna, opiekuna....czyli twoich rodzicow. Tak samo czesto jest ze rodzice dostaja tzw kolegium :P

Edytowane przez Kentsfield
sekus
komentarz
komentarz

A jeśli już będę miał 18 lat gdy będą to chcieli ze mnie ściągnąć to co? ;] A nie będę miał nic swojego. Nerkę mi wytną czy co? :P

Gość
komentarz
komentarz
A jeśli już będę miał 18 lat gdy będą to chcieli ze mnie ściągnąć to co? ;] A nie będę miał nic swojego. Nerkę mi wytną czy co? :P

Jeżeli będzie to dosyć duża suma to będziesz miał sprawę sądową ;)

Ghost991
komentarz
komentarz

Po 18 - komornik :P

Nie zapłaciłem mandatu ( brak pasów ) i po jakimś czasie znalazł się w domu komornik - to jest prawda co mówi Kajzer

qnick
komentarz
komentarz

Tyle że mandaty się nie przedawniają. Jeżeli nie masz z czego zapłacić, a komornikowi nie uda się z ciebie ściągnąć długu, to trafisz do krajowego rejestru dłużników z zaświadczeniem że jesteś niewypłacalny. Oznacza to w praktyce, że zabiorą ci wtedy, gdy zaczniesz zarabiać. Oznacza to też, że przez następnych ileś lat nie weźmiesz kredytu (nawet jeżeli twój dług wynosi załóżmy 2 zł), ani np telefonu na abonament. Więc warto się zastanowić czy za 200 zł warto sobie nasrać w papiery na następne parę lat, bo jak będziesz chciał z żoną wziąć kredyt mieszkaniowy to nie spodziewaj się, że ci się uda

gostek
komentarz
komentarz

prosisz kogos zeby powiedzial ze cie nie ma i ze nie wie kiedy bedziesz... w koncu sobie pojdzie i nigdy nie wroci...

Gość
komentarz
komentarz
prosisz kogos zeby powiedzial ze cie nie ma i ze nie wie kiedy bedziesz... w koncu sobie pojdzie i nigdy nie wroci...

W jakim świecie ty żyjesz :blink:

Mają jego dane - oni krzywdy nie dadzą sobie zrobić ;)

Mis776
komentarz
komentarz

Bo to jest tak:

Jak nie zapłacisz - przyjdą 2 elfy i Cię zabiora do lasu muchomorów i kaszanki...

Jak zapłacisz -  też przyjda po Ciebie elfy ale po drodze napotkają na horde leniwych kaczek i zapomna o tobie :P

kajzer
komentarz
komentarz

Warrior, jedno pytanie. jak już tak dosadnie wytykasz mi niewiedzę, to powiedz, opierasz się na jakichś faktach, czy tym co gdzieś zasłyszałeś ?

sekus
komentarz
komentarz

Dobra to tak... Jeden mandat chyba podarłem albo spaliłem w ognisku :D

A ten z września posiadam to za niego zabule ta 100 :P

A tamten to olał... znam ludzi co maja tyle mandatów to za nie pierwszych się powinni wziasc a nie za takich co maja po 2 :D

qnick
komentarz
komentarz

Do mnie się zgłosili jak nazbierałem na 700 zł a do kolegi po 100 przyszli. Zależy chyba od tego czy pan komornik w danym momencie ma co robić :)

Gość
komentarz
komentarz
Warrior, jedno pytanie. jak już tak dosadnie wytykasz mi niewiedzę, to powiedz, opierasz się na jakichś faktach, czy tym co gdzieś zasłyszałeś ?

Uczę się na adwokata? :huh:

kajzer
komentarz
komentarz

no to fajnie, ale trzeba oddzielić teorię od praktyki. szukałem co nieco na ten temat na różnych forach prawniczych i nie tylko i znajdowałem sprzeczne informacje. nie chcę się kłócić jak to wygląda w ustawie, bo być może nie jestem kompetentny, wiem natomiast jedno - mam znajomych, którzy łapali mandaty za brak ważnego biletu i one się zwyczajnie przedawniały, nikt nie chciał egzekwować spłaty od ich rodziców. takich spraw są setki i wątpię, że komukolwiek chciałoby się pochylać nad każdą i uruchamiać tryb egzekucji spłaty.

Ebola
komentarz
komentarz

No własnie takich spraw sa setki, i co za tym idzie kase z tego robia duza. Moja siostra dostała mandat 50zł i po 3miesiacach był u mnie w domu komornik po pieniądze. (zapomniała zapłacić), znam jeszcze kilka osob ktore mialy niezaplacone mandaty, i szybko sie z nimi rozliczono.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.