Skocz do zawartości

ForumPC.pl używa plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu internetowego. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w polityce prywatności.    Akceptuję używanie plików cookies

Zdjęcie

Niezapłacony mandat

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   sekus

sekus
  • Użytkownik
  • 78 postów
0
Neutralny
  • Numer GG:
  • Miejscowość:Bielawa

Napisano 14 luty 2009 - 17:45

Siema. W maju i wrześniu dostałem po mandacie za brak biletu w autobusie. Nie zapłaciłem ich a teraz mi się przypomniało. Co się stanie jeśli ich nie zapłacę? Wyjada mi sprawę sadowa, naślą komornika czy się zwyczajnie przedawni i straci wartość i nie będę musiał nic płacić? Mam znajomych co maja tyle mandatów co nie mieści im się w portfelu (policja, straż miejska, autobusy) i nic im nie robią. I gdyby każdemu mieli wytaczać sprawę sądową za bilety to by się ludzie w sądzie nie mieścili. Mam skończone 17 lat w chwili wpisania mandatu miałem skończone 16. Chodzę do zawodówki elektryk 2 klasa. Proszę o odpowiedz
  • 0
Dołączona grafika

#2 OFFLINE   kajzera

kajzera
  • VIP
  • 1571 postów
188
Dobry

Napisano 14 luty 2009 - 17:55

przedawni się, jeżeli nie masz dochodów to skarbówka nie będzie miała z czego ściągnąć.
  • 0

#3 OFFLINE   Webster

Webster
  • Użytkownik
  • 2613 postów
196
Dobry

Napisano 14 luty 2009 - 18:06

przedawni się, jeżeli nie masz dochodów to skarbówka nie będzie miała z czego ściągnąć.

Z rodziców ściągną ;)

Zależy ile dostałeś tych mandatów. W chwili obecnej urząd blokuje konto bankowe, ale dopiero od kwoty 70zł :) Jeżeli kwota przekroczyła 250zł to czekaj na powiastkę do sądu :(
  • 0

#4 OFFLINE   sekus

sekus
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 78 postów
0
Neutralny
  • Numer GG:

Napisano 14 luty 2009 - 18:40

No ale powiedzmy mam ziomka co za mandaty uzbierał 3000 zł i dostał prace społeczne bo miał 18 lat a nie mieli jak z niego ściągnąć bo nie ma nic swojego. Słyszałem że jeśli w ciągu 3 lat tego nie zapłacę a oni nie zainterweniują to się przedawni i będą mogli mi takiego :P Czy to prawda bo jeśli tak to zaczekam 2 lata i zobaczę co będzie...
  • 0
Dołączona grafika

#5 OFFLINE   kajzera

kajzera
  • VIP
  • 1571 postów
188
Dobry

Napisano 14 luty 2009 - 18:44

Z rodziców ściągną

lol ? nie ściągną z rodziców, z jakiej paki.

Słyszałem że jeśli w ciągu 3 lat tego nie zapłacę a oni nie zainterweniują to się przedawni i będą mogli mi takiego tongue.gif Czy to prawda bo jeśli tak to zaczekam 2 lata i zobaczę co będzie...

po 2 albo 3 latach się przedawni, powiedzmy że wiem to z czyjegoś doświadczenia.
  • 0

#6 OFFLINE   Ebola

Ebola
  • Użytkownik
  • 1421 postów
83
Neutralny
  • Numer GG:
  • Miejscowość:CrKw

Napisano 14 luty 2009 - 19:00

Do mnie komornik wjechał po 50zł :P za przejsice nie na pasach....po 3-4 miesiacach jakos.
  • 0
Podpis niezgodny z Regulaminem //vocativus

#7 OFFLINE   Webster

Webster
  • Użytkownik
  • 2613 postów
196
Dobry

Napisano 14 luty 2009 - 19:04

Nie gadaj bzdur kajzer :blink:
Jak się nie znasz to się nie wypowiadaj <_<

Z jakiej paki - ano z takiej paki że rodzice są twoimi prawnymi opiekunami i są za ciebie odpowiedzialni do 18 roku życia :lol:
  • 0

#8 OFFLINE   Ebola

Ebola
  • Użytkownik
  • 1421 postów
83
Neutralny
  • Numer GG:
  • Miejscowość:CrKw

Napisano 14 luty 2009 - 19:10

Warrior ma racje.

Dopuki nie masz 18stki odpowiadają za Ciebie w pewnym sensie rodzice, nakladajac Ci mandat, jednak nie maja Ciebie jako gdzies zatrudnionego i nie posiadasz stałych dochodow. Wtedy kara przechodzi na osobe pełnoprawna, opiekuna....czyli twoich rodzicow. Tak samo czesto jest ze rodzice dostaja tzw kolegium :P

Użytkownik Kentsfield edytował ten post 14 luty 2009 - 19:15

• 0

#9 OFFLINE   sekus

sekus
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 78 postów
0
Neutralny
  • Numer GG:

Napisano 14 luty 2009 - 20:29

A jeśli już będę miał 18 lat gdy będą to chcieli ze mnie ściągnąć to co? ;] A nie będę miał nic swojego. Nerkę mi wytną czy co? :P
  • 0
Dołączona grafika

#10 OFFLINE   Webster

Webster
  • Użytkownik
  • 2613 postów
196
Dobry

Napisano 14 luty 2009 - 20:50

A jeśli już będę miał 18 lat gdy będą to chcieli ze mnie ściągnąć to co? ;] A nie będę miał nic swojego. Nerkę mi wytną czy co? :P

Jeżeli będzie to dosyć duża suma to będziesz miał sprawę sądową ;)
  • 0

#11 OFFLINE   Ghost991

Ghost991
  • Użytkownik
  • 1471 postów
95
Neutralny
  • Numer GG:
  • Miejscowość:Gorzkowice

Napisano 14 luty 2009 - 20:58

Po 18 - komornik :P

Nie zapłaciłem mandatu ( brak pasów ) i po jakimś czasie znalazł się w domu komornik - to jest prawda co mówi Kajzer
  • 0
Projekty:
Red Ghost
Mod XY
F(H)eel mod
XRC " Extreme Ram Cooling"
Radiator BOX AMD vs AMD by Ghost

#12 OFFLINE   qnick

qnick
  • Użytkownik
  • 648 postów
71
Neutralny
  • Miejscowość:Białystok

Napisano 14 luty 2009 - 21:04

Tyle że mandaty się nie przedawniają. Jeżeli nie masz z czego zapłacić, a komornikowi nie uda się z ciebie ściągnąć długu, to trafisz do krajowego rejestru dłużników z zaświadczeniem że jesteś niewypłacalny. Oznacza to w praktyce, że zabiorą ci wtedy, gdy zaczniesz zarabiać. Oznacza to też, że przez następnych ileś lat nie weźmiesz kredytu (nawet jeżeli twój dług wynosi załóżmy 2 zł), ani np telefonu na abonament. Więc warto się zastanowić czy za 200 zł warto sobie nasrać w papiery na następne parę lat, bo jak będziesz chciał z żoną wziąć kredyt mieszkaniowy to nie spodziewaj się, że ci się uda
  • 0

Dołączona grafika

CPU | GPU | MB | RAM | HDD | PSU

#13 OFFLINE   GOSTEK

GOSTEK
  • Użytkownik
  • 479 postów
23
Neutralny
  • Miejscowość:Lublin

Napisano 14 luty 2009 - 21:06

prosisz kogos zeby powiedzial ze cie nie ma i ze nie wie kiedy bedziesz... w koncu sobie pojdzie i nigdy nie wroci...
  • 0

#14 OFFLINE   Webster

Webster
  • Użytkownik
  • 2613 postów
196
Dobry

Napisano 14 luty 2009 - 21:10

prosisz kogos zeby powiedzial ze cie nie ma i ze nie wie kiedy bedziesz... w koncu sobie pojdzie i nigdy nie wroci...

W jakim świecie ty żyjesz :blink:

Mają jego dane - oni krzywdy nie dadzą sobie zrobić ;)
  • 0

#15 OFFLINE   Mis776

Mis776
  • Użytkownik
  • 570 postów
49
Neutralny
  • Numer GG:
  • Miejscowość:Wrocław

Napisano 14 luty 2009 - 21:11

Bo to jest tak:

Jak nie zapłacisz - przyjdą 2 elfy i Cię zabiora do lasu muchomorów i kaszanki...

Jak zapłacisz -  też przyjda po Ciebie elfy ale po drodze napotkają na horde leniwych kaczek i zapomna o tobie :P
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Przekaż 1% podatku na rzecz OPP | Twój Sony Ericsson | tanie domeny w PROGRESO

Zawartość każdej wiadomości wyraża poglądy i opinie jego autora, a nie administratorów czy moderatorów (poza wiadomościami pisanymi przez nich)