x-kom hosting

Niebieski ekran podczas gry

arandir
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam mam problem gdyż kupiłem nowy komputer wczoraj złożyłem chciałem dziś pograć w Las vegas 2 i gram jakieś 30-40min i krotka zwiecha niebieski ekran(dosłownie na 1sec) coś na nim pisze i restart kompa. Nie wiem co jest. Proszę o pomoc i z góry dzięki

Mój komp to:

Procesor dual core E5200

Płyta główna DFI BLOOD IROON P35-T2

Karta grafki GF 9800GT galaxy 1GB

ram Patriot 2X1GB Signature Line dual chanel

Zasilacz coller master 450W

Edytowane przez Mag Magik
Zmiana nazwy tematu

fball
komentarz
komentarz

zasilacz dupny do tej karty , podaj temp gpu i cpu , przeinstaluj sterowniki.

arandir
komentarz
komentarz

tem GPU:47

tem CPU:42

Zasilacz dupny? Jeden z lepszych

olszak
komentarz
komentarz

jak masz bluescreena to może być wiele powodów, podaj kod błędu

zainstaluj najnowsze stery, czy procek był podkręcany?

Bar33t
komentarz
komentarz

Niestety zasilacze Cooler-Mastera nie cieszą się dobrą opinia. Jeśli przeinstalowanie sterów nic nie da to wrzuć nowy system i wtedy się przekonamy ;)

arandir
komentarz
komentarz

Stery najnowsze jakie są procek nie był podkręcany. A kodu błędu nie podam bo to zbyt krótko trwa to jest dosłownie 1sec kiedy widac niebieski obraz i obrazu restart:( Może być też tak że na procku jak nie będzie pasty to tak będzie się działo?

Bar33t
komentarz
komentarz

A usunąłeś poprzednie wersje sterowników?

Temperatura CPU jest ok, więc to raczej nie wina pasty ;)

arandir
komentarz
komentarz

tak poprzednia wersja sterowników była osunięta. No już nie wiem co może być jak by się coś przegrzewalo:/ może na slabych obrotach wentylator na karcie działa? Ale takie był od nowości nic nie przestawiałem. A jak zasilacz był by za słaby to by się chyba komputer nie odpali prawda?

Gość
komentarz
komentarz

Komputer Odpali :) System może pracować nawet normalnie ale podczas gier , zapotrzebowanie rośnie najbardziej w przypadku kart graf:) czy podczas zwykłego użytkowania też zdarza ci się BSOD? [ ten niebieski ekran...]

Bar33t
komentarz
komentarz

Z tego co widziałem to temperatury były ok. Raczej zasilacz jest winny :(

EDIT:

Miałem podobny problem w swoim kompie (zasilacz Powertec 430W). Cewka się spaliła, nie opłacało się go naprawiać ;)

arandir
komentarz
komentarz

nie chodził ponad 4godz bo instalowany był system i wszystkie komponenty i ani razu się nie zresetował bez mojej wiedzy. A może podczas gry karta łapie duża temp.??może chłodzenie jest wadliwe?

Bo temp które podałem był przy normalnej pracy kompa

Bar33t
komentarz
komentarz

To odpal monitoring temperatury w Riva Tunerze i włącz jakąś wymagającą gre ;)

arandir
komentarz
komentarz

Może być ta gra w której to się dzieje?

Bar33t
komentarz
komentarz

Może być, ale na Twoim miejscu odpaliłbym jakiś inny, bardzo wymagający tytuł ;)

arandir
komentarz
komentarz

A jak nie chodzi o temp. to co może być? W sklepie zapewniali że ten zasilacz podoła. kurde tyle kasy poszło się je....

tajfun30
komentarz
komentarz
Witam mam problem gdyż kupiłem nowy komputer wczoraj złożyłem chciałem dziś pograć w Las vegas 2 i gram jakieś 30-40min i krotka zwiecha niebieski ekran(dosłownie na 1sec) coś na nim pisze i restart kompa. Nie wiem co jest. Proszę o pomoc i z góry dzięki

Mój komp to:

Procesor dual core E5200

Płyta główna DFI BLOOD IROON P35-T2

Karta grafki GF 9800GT galaxy 1GB

ram Patriot 2X1GB Signature Line dual chanel

Zasilacz coller master 450W

Może być setki przyczyn, sprawdź pamięć ram ustaw ręcznie w biosie timingi i napięcie, zobacz czy winnych grach dzieje się to samo tylko w takich bardziej wymagających ?

Bar33t
komentarz
komentarz

Wiesz, może być tak ze zasilacz jest po prostu uszkodzony. Jak już nie raz pisałem, miałem podobny problem przy zasilaczu Powertec 430W, mianowicie cewka zaczęła w nim syczeć, po jakimś czasie resety kompa, aż w końcu padł ;)

tajfun30
komentarz
komentarz
Wiesz, może być tak ze zasilacz jest po prostu uszkodzony. Jak już nie raz pisałem, miałem podobny problem przy zasilaczu Powertec 430W, mianowicie cewka zaczęła w nim syczeć, po jakimś czasie resety kompa, aż w końcu padł ;)

Czemu od razu zasilacz nie koniecznie,

bart-us1 przetestuj komputer orthosem i zobaczysz wtedy czy wszystko ok, a na 3dmarkach też jest problem.

Bar33t
komentarz
komentarz

Tak mi się wydaje, oczywiście nie musi to być zasilacz. To tylko moje zdanie ;)

Oczywiście trzeba sprawdzić każdy podzespół w kompie (proc,płyta,ram,grafika,zasilka) różnymi programami diagnostycznymi ;).

arandir
komentarz
komentarz

to przetestuje komp Orthosem na ile go ostawić? I jeszcze coś czy to może być wina tego że zainstalowałem sterowniki do chipsetu które był na płycie?

tajfun30
komentarz
komentarz
to przetestuje komp Orthosem na ile go ostawić? I jeszcze coś czy to może być wina tego że zainstalowałem sterowniki do chipsetu które był na płycie?

Jak będzie chodził około 3godziny i nie będzie błędu to prawdopodobnie wszystko ok

Bar33t
komentarz
komentarz

Przyczyn może być wiele, dlatego najpierw przetestuj kompa programami i benchmarkami :) . Jeśli to nic nie da to przyczyny będziemy się doszukiwać gdzieś indziej ;)

arandir
komentarz
komentarz

Orthos już odpalony robi testy CPU I RAM. a co do testu karty grafiki i płyty i zasilacza?

Bar33t
komentarz
komentarz

3DMark06 wystarczy do testu zasiłki i grafiki ;) - przy dużym obciążeniu pobór prądu będzie znacznie wyższy ;)

arandir
komentarz
komentarz

To znowu ja. Sprawa wygląda tak komputer nie chodził cala noc(ostygł) włączam grę rano grałem jakieś 1godz 30min i znowu to samo ewidentnie coś się nagrzewa. Podczas gry zminimalizowałem ją i temp w speedfan wynosiła 68 i rosła na karcie grafiki:( Odczekałem 15min znowu odpaliłem grę i pograłem już 15min. Odłączyłem napędy żeby nie pobierał prądu i nic nie daje. Myślicie że powinienem ja dać do serwicu?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.