x-kom hosting

Jaka Pamięć wybrać

Marek25
utworzono
utworzono

Witam mam pytanie, jaką pamięć dokupić. Teraz posiadam 2 kostki, Kingston 512 DDR2 jedna w 1 a druga w 3 wejściu.. Czy to jest, Dual? Pytam, ponieważ Everest pokazuje mi Pamięć fizyczna 1024 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM) ** DIMM1 i 3 : Kingston 512 MB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) tylko, że tu jest 333 MHz i moje pytanie jest takie czy mam 333Mhz czy 667 na jednej kości? Czy może 667 wzięło się z dodania 333+333?? Wracając do pamięci zastanawiam się nad kupnem na allegro kości Kingston 2GB albo 667 albo 800MHz, i tu był prosił o pomoc, jaką wybrać, ponieważ z tego, co słyszałem jak kupię 800Mhz to i tak komp. będzie pracował z częstotliwością 667Mhz, więc pytam czy jest sens kupić droższą 800Mhz czy lepiej 667 komtabilną z pamięcią, którą obecnie mam??

nitro07
komentarz
komentarz

to prawda, że pamięć będzie działałą z częstotliwością najwolniejszej kości

pamięci powinieneś mieć w slotach następujących po sobie o tych samych kolorach wtedy będziesz miał DUAL teraz masz źle - możesz to sprawdzic programem CPU-Z zakładka memory

Marek25
komentarz
komentarz

Ok dzięki za pomoc przestawię kości, Jeśli dobrze zrozumiałem mam 333Mhz na jednej kości więc chyba zainwestuje w kość 500mhz bo nie widzę sensu kupowania inne. A jak mam teraz dual to lepiej jak kupię np dwie kości po 1GB czy lepiej jedna kość 2GB??

szagus
komentarz
komentarz

Jeżeli masz dwa miejsca wolne to kup dwie takie same kości - Kingstony 667MHz. 2x1GB, to będzie najlepsze rozwiązanie. Nie warto mieszać kości z różnych firm. Każda twoja kość ma częstotliwość 333MHz. Tych wartości się nie dodaje po prostu nazwa w ramie to zaokrąglona dwukrotność taktowania szyny. Wynosi ona u Ciebie 333,(3), a więc dwukrotność = 333,(3)x2 = 666,(6) ~ 667

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.