x-kom hosting

DDR 512mb KINGSTON + 2x 1gb GOODRAM=PROBLEM !

miodzio92
utworzono
utworzono

Witam ! Mój problem polega na tym, że postanowiłem do swojego kaszlaka dokupić pamięci RAM. W komputerze miałem 512mb firmy KINGSTON, a dokupiłem 2x 1gb GOODRAM. Po zamontowaniu i włączeniu komputera ku mojemu zdziwieniu komputer sam się zresetował nie wiem czemu. Przecież windows xp powinien obsłużyć te 2,5 gb pamięci. Proszę o pomoc gdyż nie wiem dlaczego komputer się resetuje. Pomyślałem że może windows vista coś pomoże ale jednak nic to nie dało komputer zawieszał się w biosie. Komputer chodzi z tymi nowymi pamięciami bardzo dobrze. Próbowałem również wsadzić jedną kość tego GOODRAMA i tego KINGSTONA i działało czyli że pamięci powinny ze sobą współpracować. Proszę poradźcie mi co muszę zrobić ponieważ ta pamięć 512mb będzie u mnie leżeć a chciałbym jej używać bo jest sprawna. Config mojego komputera wygląda następująco:

-płyta główna ASUS A7V880

-procesor Sempron 2800+ 2.00GHZ

-pamięci 2x1gb GOODRAM i właśnie ten KINGSTON 512

-karta graficzna Radeon x1650pro 512mb

-zasilacz Amacrox Warrior AX400-PNF 350W

Z góry dziękuję za pomoc ;D

szagus
komentarz
komentarz

Popróbuj bez Kingstona, tak aby nowe pamięci pracowały w dualu (na tej płycie muszą chyba siedzieć w tych samych kolorach, ale nie jestem pewien). Gdy komputer będzie Ci wykrywał je jako DualDDR, to dołóż tego Kingstona do wolnego slotu. Jeżeli nie będzie działało zostaw dwa Goodramy, a z Kingstona zrezygnuj -> przy kościach różnych firm zdarzają się takie anomalia :(

miodzio92
komentarz
komentarz

No właśnie tak zrobiłem ale jakoś tak jest że ta jedna kość goodram+kingston to działa dobrze i gry się nie tną. Sprawdzałem obie kości goodram z tą kingstona i obie dobrze działały. nie chce mi działać jak włoże te 3 kości razem a a jak włoże 2x goodram to działa dobrze ale alb bym chciał wykorzystać tą pamięć kingstona. myślę że nie jest to wina zasilacza bo z tego co czytałem to jest on dobry proszę o pomoc !!!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.