x-kom hosting

2x Dual Channel?

tnuch
utworzono
utworzono

Mam następujący problem z moim ramem:

Po zainstalowaniu Kingston 2x1GB(800 MHz) obok Kingston 2x512MB(667 MHz) komputer uruchamia się na kilka sekund i po chwili restartuje. W tym czasie na ekranie monitora nic się nie wyświetla.

Osobno zestawy działają niezawodnie, ale po połączeniu następuje powyższa sytuacja <_<

Mój komputer to:

System operacyjny Microsoft Windows XP Professional Service Pack 2

Procesor Intel Pentium D 2,8 GHz/2,81 GHz

Pamięć fizyczna 2048 MB (Kingston 2x 1GB 800 MHz)

Karta graficzna NVIDIA GeForce 7600 GT (256 MB)

Moje pytanie brzmi: Co zrobić, żeby wszystkie 4 kości pamięci działały?

Kropacz
komentarz
komentarz

a plyta glowna ? Mozliwe ze plyta ma problemy z obsluzeniem ramow we wszystkich bankach pamieci

armani2414
komentarz
komentarz

no jak ty chcesz zeby to dzialalo jak nie masz takich samych taktowan pamieci????

pm666
komentarz
komentarz

dokładnie armani ma 100% racji . Nie ma innego sposobu . Są inne zegary - taktowania... Więc albo kup 800 lub 667. Ale muszą mieć takie same taktowania .

daisycutter
komentarz
komentarz

Pamięci niekoniecznie muszą mieć takie same taktowania nominalne, wystarczy w BIOSie ustawić odpowiednio dzielnik/timingi pamięci - o ile taka zmiana nie nastąpiła automatycznie. Przy takich problemach dobrze jest też podnieść napięcie zasilające RAM - czasem to pomaga. U siebie swego czasu też miałem problem z odpalenie kompa przy 4 kościach RAM, pomogła zmiana dzielnika i dovoltowanie. Ale ja mam AMD i kontroler pamięci zintegrowany w procesorze, w Intelu kontroler jest na płycie - i to właśnie słaby kontroler pamięci może być źródłem problemu.

tnuch
komentarz
komentarz

Problem zażegnany. Źródłem była defragmentacja jednego z gniazd pamięci. Szybka korekta i po kłopocie. Widać to nie zawsze wina instalowanego sprzętu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.