x-kom hosting

Co lepsze? 1GB+2GB 500mhz czy 2GB 800mhz?

hub2
utworzono
utworzono

Tak jak w temacie ostatnio dokupiłem trochę pamięci to jest: 2GB 800 mhz moja stara pamięć to 1GB 500mhz.

Wiem że w przypadku 2 RAMów dostosowuje się do mniejszej częstotliwości.

Co lepsze? 1GB+2GB 500mhz czy 2GB 800mhz?

snip91
komentarz
komentarz

Nie ma pamięci 500MHz. Jest 533 i 667 jeśli chodzi o DDR2.

Jeśli do XP to moim zdaniem 2GB 800MHz, bo system nie potrzebuje więcej. Jak Vista to 3GB 533MHz, bo Vista zużywa więcej pamięci.

Ogólnie różnica między 533 a 800 jest na tyle mała, że w przypadku normalnego użytkowania niezauważalna.

hub2
komentarz
komentarz

Do gier też lepiej wziąć 2GB 800 mhz? Używam obecnie Winde XP który służy przede wszystkim do Gier.

dgru
komentarz
komentarz

Przy XP raczej nie odczujesz większej różnicy chyba , że używasz np. programów typu CAD. Najlepiej będzie jak zamontujesz i potestujesz. Napisz jakie odczucia bo sam jestem ciekawy czy odczujesz różnicę.

Simi93
komentarz
komentarz

jeśli miało by się marnować te 1024mb to lepiej je włóż... według mnie lepiej mieć te 3gb... możesz sobie to jeszcze przetestować np. frapsem jak będą wyglądać FPS w grach...

ja bym jednak w ciemno zostawił 3gb ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.