x-kom hosting

jaka pamięc do mojego kompa?

piotrek_ole
utworzono
utworzono

Witam!

Obecnie posiadam w kompie 2x 512mb

1. kingston 533 mhz

2. kingostn 667 mhz

Moja płyta gł to: Gigabyte 945P-S3

chcę dokupić 1 GB widzialem na allegro coś takiego:

http://allegro.pl/item510357760_twinmos_dd...fv_firmowe.html

Czekam na odpowiedzi.

Pamięc w pierwszym slocie to TwinMos 553 Mhz, sorry za pomyłke.

szagus
komentarz
komentarz

Jeżeli masz 2 wolne miejsca to kup 2x512MB 533 lub 667 MHz, najlepiej Kingstona (najlepiej "nie mieszać" Ramów z różnych fim). Jeżeli masz wolny 1 slot to kup 1GB Kingstona 533 lub 667 MHz i pozwól starym pamięciom pracować w dualu, a ten niech siedzi sam. Pierwsze rozwiązanie będzie jednak lepsze.

snip91
komentarz
komentarz

To zwolni do 667MHz. Ale masz 533MHz w kompie, więc zwolni do 533MHz.

piotrek_ole
komentarz
komentarz

Jeśli 667 i z 800 Mhz zmniejsza się do 533 Mhz to może zamiast 800 kupić 533. Rezultat taki sam a taniej

snip91
komentarz
komentarz

No właśnie, czy taniej? Nie do końca. Popatrz na ceny.

piotrek_ole
komentarz
komentarz

Troche nie podoba mi się to ze pamięc która mam i którą kupie jest spowalniana. Może w takim razie jakieś inne rozwiązanie? Na przykład 2 GB w dualu? Czekam na wypowiedź ekspertów :)

snip91
komentarz
komentarz

Różnica między 533 a 667 jest niewielka, pewnie nawet nie zauważysz. Płyta i tak max 667 MHz obsłuży, więc jak chcesz mieć RAM o takiej częstotliwości, to musisz wyciągnąć kość 533 MHz.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.