x-kom hosting

Problem MSI P45 Neo / OCZ reaper

FanatiC
utworzono
utworzono

Witam

Na swieta zlozylem zestaw komputerowy:

MSI P45 Neo-f

Corsair 450W

PALIT Radeon 4870 512 SONIC

Intel Core 2 Duo E8400 BOX

OCZ Reaper 1Gb x 2 1066

Moj problem polega na tym ze Pamiec nie dziala - komputer albo sie nie wlacza albo sie wiesza. Oto czego probowalem:

pamiec w slotach 1 - 3 ( Dual Channel ) - komputer sie nie wlacza -> po zaktualizowaniu BIOSU rusza ale sie zawiesza

pamiec w slotach 1 - 2 ( Single Channel ) - rusza ale: po co mi dual channel dzialajacy jakos single czannel + dodatkowo dziala na 667 a nie 1066?

pamiec w slotach 2 - 4 ( Dual Channel ) - rusza dziala w dual channel ale nadal 667

pamiec pojedynczo - jedna i druga dziala poprawnie

przestawilem wiec w BIOSIE napiecie na 2.25 -> nadal dziala na 667. Przestawilem timingi na takie ktore podane sa na kosciach -> komputer sie nie odpala.

Sprawdzialem czy OCZ reaper sa obslugiwane przez moja płyte - sa obslugiwane dokladnie te ktore mam.

Nie mam juz pomyslow wiec zwracam sie o pomoc.

Z tego co wywnioskowalem to płyta głowna jest poprostu do **** :). Moze sie myle.

Ewentualnie prosze o podanie konfiguracji Płyta - Pamiec, zgodnej z reszta sprzetu - lepszej jakosci nie koniecznie w lepszej cenie :) Ewentualnie 50 zł w gore.

Dziekuje z gory za pomoc i pozdrawiam.

* na wszelki wypadek umieszczam temat rowniez w dziale Płyty Głowne poniewaz nie wiem co jest przyczyna problemu czy płyta czy pamiec.

Kosa941
komentarz
komentarz

Włącz kompa na wariancie 2 i 3, ściągnij program cpu-z i odpal go. Wejdź do zakładki spd i zrób zrzut ekranu (zdjęcie np. programem MWSnap 3 lub aparatem ) i wstaw na forum.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.