x-kom hosting

Monitor nie reaguję na włączenie komputera.

barnie7913
utworzono
utworzono

Witam!

Kupiłem wczoraj pamięć ram DDR2 2x1024MB 800Mhz firmy KINGSTON.

Komputer był włączony jak chciałem przystąpić do operacji wymiany ramu , więc go wyłączyłem. Otworzyłem ściankę komputera, wyciągnąłem stary ram(stary ram: 2x512mb) i włożyłem nowy. Tutaj zaczął się problem.

Po włączeniu komputera (komputer działa jak powinien), podłączony do PCta i prądu monitor nie reaguje na start( stan czuwania ). Pomarańczowa lampka na nim się świeci.

Na początku myślałem że to może wejściówka sie spaliła czy coś koło tego. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia co się stało. I mam do was dwa pytania:

CO mogło się stać?

I kogo mam w tym obwiniać.( siebie, czy sprzedawce, który mi polecił te kostki [mam gwarancje na nowy ram] )

monitor: acer 19'' w LCD AL1916W

Nazwa płyty głównej MSI K9N4 Ultra-F (MS-7310)

Nazwa firmy Micro-Star International

System operacyjny: Windows XP service pack 3.

Proszę o pomoc!

Mag Magik
komentarz
komentarz

Zobacz w środku komputera, czy wszystko dobrze siedzi (po dociskaj wszystko). Spróbuj wyciągnąć kartę graficzną, włącz komputer i zobacz, czy zacznie piszczeć.

Zrób reset biosu, zworką na płycie głównej lub wyciągając bateryjkę na parę minut (wszystko przy odłączonym od sieci komputerze).

Spróbuj włączyć komputer wkładając nowe kości ram pojedynczo, zostawiając jedną kość zawsze w slocie bliżej procesora, ewentualnie zamień je miejscami i zobaczy, czy to coś da.

barnie7913
komentarz
komentarz

Wszystko na nic.

Wyjąłem baterie BIOSU. Poczekałem 5 minut. Włożyłem. Fiasko.

Wyjąłem kartę graficzną, włączyłem PCta - nie usłyszałem pipczenia. Włożyłem z powrotem. Fiasko.

Wszystko po dociskałem. Fiasko.

Wkładałem nawet stary ram z powrotem. Wszystko na nic.

Pamiętam że gdy zamontowałem nowy ram, i zaczęły się problemy, to ten srebrny sześcian na którym znajduję się wiatraczek od procesora był bardzo gorący.

Na dzień dzisiejszy gdy włączam komputer, wiatraczek kręci się przez jakieś pięć sekund a później przestaje. Jestem załamany.

Czy to ja coś spieprzyłem czy to wina sprzedawcy, że polecił mi ten ram?

Macie jeszcze jakiś pomysł na tanie rozwiązanie? Bo coś czuje że następne 3bańki ubędą mi z portfela. :(

leXus
komentarz
komentarz

Tez tak kiedys mialem po wymianie karty graficznej. Po wlaczeniu kompa zapalala sie zielona lampka na monitoze i za chwile pomaranczowa. U mnie padl zasilacz.

Kumpel niedawno tez mial takie same objawy, z tym ze u niego byla zruszona kostka RAMu, bo czyscil komputer.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.