x-kom hosting

coś do wstawiania frazy w tekst

ukcio
utworzono
utworzono

cze

pomyslalem ze moj problem wiąże sie z jakims jezykiem (java, c++, paskale czy cos takiego) wiec moze bedziecie znali odpowiedz

wiec:

znalazlem w jednym pliku z napisami cos takiego:

{61860}{61960}{c:$00ccff} 'Wypowiadany tekst'

domyslilem sie ze {c:$00ccff} oznacza kolor.

postanowilem wiec zmienic rozmiar czcionki, wiec wpisalem {s:30} po {61860}{61960}

rozmiar czcionki zmienil sie na wiekszy

fajnie

i tu jest problem

jak zmienic rozmiar czcionki we wszystkich linijkach? dodam ze nie chce wpisywac tego recznie, albo poprzez wklejanie, bo linijek jest dosyc sporo co zajelo by mi z godzine...

probowałem poprzez podstawianie w notatniku (zamiana tego nawiasu '}' na ten sam nawias + moj rozmiar czcionki, lecz sa 2 takie nawiasy i podstawienie wychodzi rowniez pomiedzy tym {61860}{61960}

wiec odpada

dodam jeszcze ze nie interesuje mnie inne powiekszanie czcionki!

tylko taki sposob powiekszenia czcionki wchodzi w gre!

jakbym napisal cos niedokladnie to pytac! wazna sprawa!

Nie ten dział, przenoszę. Skoro nie interesuje Cię tradycyjne rozwiązanie problemu tylko napisanie programu do tego celu, zmień nazwę tematu.

Lucider

ponulaczek
komentarz
komentarz

Poczytaj sobie o wyrażeniach regularnych i naucz się ze nich korzystać w języku, w którym chcesz napisać ten program. Polecam język skryptowy JS.

Nie wiem dlaczego dałeś ten temat do działu Webmastering.. Jeśli chodzi o strony internetowe to w javascript i php też są wyrażenia regularne. Prościej Ci będzie to napisać w php.

ukcio
komentarz
komentarz

tak tylko to nie jest zaden program, tylko NAPISY do filmu ...

a dalem to w webmastering bo moze akurat jest to napisane jakims jezykiem ktorym posluguja sie webmasterzy

rafalluz
komentarz
komentarz

Napisz sobie skrypt wstawiający {s:30} po tych dwóch liczbach w klamrach. Możesz użyć dowolnego języka z obsługą regexów. (perl, php, js, coś z .net, pod linuksem to np. sed)

Podpowiedź: regex znajdujący te dwie liczby wygląda tak:

\{\d+\}\{\d+\}

Wstaw {s:30} w indeksie równym długości dopasowania i voila.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.