x-kom hosting

Opinie o Windows Vista


gfh7x
komentarz
komentarz
post pią, 13 mar 2009 - 05:53

Mam teraz Vista Ultimate x64 i ze sterami jak mówią niektórzy nie mialem najmniejszego problemu. Co więcej kolega próbował mnie przekonać, ze na x64 nic mi nie pójdzie, nawet gg, bo wszystko jest w 32 bitach pisane, haha biggrin.gif tymczasem pozgrywałem wszystkie programy jakie miałem na XP wcześniej i nie miałem do tej pory sytuacji, żeby jakiś soft mi się nie włączył z tego tytułu, że jest x86.

Wogóle nie widzę wyższości systemu x86 nad x64 jeśli ma się komputer z procem 64 bitowym i więcej niż 2gb ramu - naprawdę wszystko działa!

Tak wogóle to myślałem na początku, że to jakiś badziew, bo wszyscy tak mówili i wymagania miało skandaliczne, ale teraz nikt mnie nie przekona, że XP jest w czymś lepszy. Ja np ustawiłem sobie vistę, że wygląda praktycznie jak xp classic/win95 i czuję się jak w domu. Jestem w stanie polecic.

--------------------

Pierwszy config

Intel i486DX2 66HMz|HOT-419 486 3 VL-BUS|Nanya 8MB 72p SIMM|ATI SVGA 512 KB

Obecny config

Intel Core 2 Duo e7400 2,8GHz|DFI LanParty DK P45 T2RS|A-DATA 2x2048MB DDR2 1066MHz|Palit NVIDIA GeForce 9800GTX+ 512MB

Takie problemy z softem i hardware były ale tylko na początku a to wszystko przez Microsoft, ponieważ producenci nie byli powiadomieni kiedy będzie premiera Visty ;)

  • 2 tygodnie później...

laki46
komentarz
komentarz

Mam wersje 64 bitowa i przyznam Ze jest OK. ale na poczatku mialem problemy z sterownikami

np. modemu troche sie namenczyłem sie zanim mi odpaliło za rok juz raczej juz nipowinno byc juz problemu ze sterownikami

vista jest młodym systemem i jeszcze nie wszystko na niej chodzi

ale ogólnie jest ok. :D

najwiekszy plus tej visty to..

ze mozna tam włozyc wiecej niz 4GB ramuu :bajer:

  • 2 tygodnie później...
Mepsien
komentarz
komentarz

Mam Vistę ponad 4 miesiące i bardzo mi się podoba i to nieprawda że jest totalnym niewypałem jak dla mnie pasuje i ze względu na wygląd.. od razu się połapałem.. a tak przy okazji macie skórkę windowsa 7 na viste?? ^_^

Rafi27
komentarz
komentarz

No wlasnie ja tez slyszalem czesto niezbyt dobre opinie o Viscie, a sam mam nadal XP i zastanawiam sie czy jakbym chcial kupowac nowego laptopa z Vista czy nie bede mial zadnych problemow.

Mepsien
komentarz
komentarz

ja kupiłem dobrego laptopa z vistą i jestem bardzo zadowolony;]

Mephic
komentarz
komentarz

Od kilku godzin świeży użytkownik Visty Ultimate 64 bit - warto było tyle powiem. :) Dx10, obsługa większej ilości RAM czy lepsza współpraca z moim procesorem... żyć nie umierać. :) Wad nie dostrzegam. Aero jest świetny. :)

adonay
komentarz
komentarz

Witam.

Mam pytanko - wczoraj wymieniłem flaki kompa z Athlona 3200+,płyty Asus A8N-E, GeForce'a 6600GT 128mb, 2GB Ram na Athlona 64X2 5050e + płyta Asus G-Surfer365 + grafa Asus EN9600GT 512MbDDR3 + 4GB RAM Corsair XMS2 PC8500.

Mam Windowsa XP Profesional + SP2 (SP3 nie instaluje bo mi klucz sprawdza a mam na kluczu licencji masowej, uniwersyteckiej który pare miesiecy temu stracił ważność). Pierwszą rzeczą którą zauważyłem to to że potrafi obsłużyć tylko 3 GB pamięci. W związku z tym pytanie czy na takim sprzęcie opłaca się instalować Vistę, a jeśli tak to jaką wersję. Z góry dzięki za odpowiedź.

pozdro

ciaciama
komentarz
komentarz

System 64-bitowy obsłużył Ci więcej niż ~3,25GB RAMu.

Gość
komentarz
komentarz

Mam viste od ponad roku i miałem jak narazie 1 bsod :> i to przez popsuty DVD , stabilny szybki system wart polecenia chodź teraz lepiej poczekać na windows 7 , sam posiadam jej build 7068 i wydajnościowo 5 fps więcej w crysis na 7 :)

Gość
komentarz
komentarz

Co wy wszyscy macie z tym systemem Windows Vista .System vista to jest to samo co xp .me.7 itp tylko ma nowe tak jagby funkcje direx 10 ..kolorystyka ..kompozycje ..wiekszac kości ram opsugiwane procki i wiele inyych ale ma tez wady jak wiele inyych sytemów ...

Co wy wszyscy macie z tym systemem Windows Vista .System vista to jest to samo co xp .me.7 itp tylko ma nowe tak jagby funkcje direx 10 ..kolorystyka ..kompozycje ..wiekszac kości ram opsugiwane procki i wiele inyych ale ma tez wady jak wiele inyych sytemów ...

  • 2 tygodnie później...
Gość
komentarz
komentarz

Od czasu kiedy wyszedł Windows 7 (beta) znienawidziłem vistę :P

Szczególnie za wydajność.

tomekk600
komentarz
komentarz (edytowane)

Wg mnie vista jest na czas dzisiejszy produktem godnym polecenia przy lepszym sprzecie. U mnie sprawuje sie niezawodnie, po dołozeniu 2gb ramu stała sie szybza w działaniu od xp. Szkoda tylko że wydajnosc w grach jest niższa. No ale to naprawi napewno windows 7 :) Z przesiadką czekam do oficjalnej premiery potem nic juz przy viście trzymac mnie nie będzie. Ale na chwile dzisiejsza to najlepszy dla mnie system.

aha system to 64 bit ultimate sp1

na temat innych sie nie wypowiadam bo nie testowałem

Edytowane przez tomekk600
Lisciu156
komentarz
komentarz

Ja aktualnie posiadam Viste Home Basic, więc nie mogę się za bardzo na jej temat wypowiedzieć, jednak nie narzekam. System śmiga, aż miło, nie mam ścin. Uruchamia się też dość szybko, a przynajmniej szybciej, niż mój stary komp. Więcej nic raczej nie mogę powiedzieć, ze względu na to, iż mam okrojoną wersję :((

Gość
komentarz
komentarz

Windows Vista jest to system operacyjny zmodifikowany na bazie xp.Dotychczas używam tego sytem poniewaz ma wile ciekawych programów ,gad z ety ,skiny,dirext 10 .Ale vista ma wady ,z takimi się spotkałem jak:Problem z grami (niechodzom wrzystkie gry )Wydajność ..prędkość..więcej wymaga dla gier itp ja by co pisac napewno odp ..pzdr danie336

Lisciu156
komentarz
komentarz

Jeszcze się nie spotkałem, żeby jakaś gra Mi nie weszła (jedna z nich jednak podejrzanie się tnie). W najbliższym czasie planuje zrobić format i wioo na Ultimate.

mezicki
komentarz
komentarz

Dłuugo pracowałem na Xp PRO bo sie nasłuchałem samych złych rzeczy o viście a teraz sobie nie wyobrażam powrotu do xp :P

) Zainstalowałem Viste Ultimate 32bit, od razu ją dobrze skonfigurowałem co do moich potrzeb i jest gitez, gierki chodzą lepiej, komp jest bardziej wydajny niż na XP !! Teraz już nie dam złego słowa na viste powiedzieć bo jest o naprawde dobry system ;) Jeśli mam zwiechy to z mojej winy a raczej sprzętu :E

Jakob
komentarz
komentarz

Wolę linuxa :)

Mam Viste na lapku i planuję szybko ją zmienić.

pawelek99992
komentarz
komentarz

Miałem XP-eka PRO SP2 i mówiłem że jest do kitu, a teraz mam lapka (Toshiba Satellite A300) i jest OK z Vistą Home Premium x86 + SP1.

Serdecznie polecam. :thumbsup:

Jakub566
komentarz
komentarz

Vista to dobry system, ale wymaga dużo od komputera. :)

corporaptor
komentarz
komentarz

No dobra, dodajcie do visty nagrywanie dzwięku i usuńcie media center to będzie git...

Morten
komentarz
komentarz

Witam. O Windows Vista mogę powiedzieć tylko same superlatywy. Na XP pracowalem przez 2 lata i szczerze powiem ,że nie jest to zły system ,jak się go odpowiednio skonfiguruje i zabezpieczy, ale gdy się przesiadłem na Vista Ultimate różnica między tymi dwoma systemami jest ogromna. Naprawde polecam Viste,gdyż po pożądnej konfiguracji i wprowadzeniu pewnych osobistych modyfikacji jest bardzo wydajnym i bezpiecznym systemem. Wg mnie 10/10. Pozdrawiam

hirosh
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja zamiast oceniać, zadam pytanko do użytkowników którzy z Vistą już mieli do czyninia. Szczególnie do tych, którzy używają wersji Ultimate x64. . Do tej pory miałem słabego kompa, to miałem XP, teraz mam takiego jak w opisie niżej i zastanawiam się wciąż nad wyborem systemu. Oczywiście dużo znajomych namawia- instaluj XP z serwis packiem 3...Inni, że na takąfurę tylko Vista, a w przyszłości Windows 7...Zapytam was, drodzy forumowicze, jak to jest w końcu z tą Vistą, bo naczytałem się forów, i fifty fifty...Jedni narzekają, drudzy chwalą...

...Mnie interesuje tylko czy na Viście x64 pójdzie mi Unreal Tournament (ten pierwszy z 1999r.) i Starcraft (z 1996). Bo słyszałem, że niby problemy, bo to aplikacje 32-bitowe, z drugiej stronym że system 64-bitowy odspala bez problemu takie aplikacje....XP-ka z kolei się boję instalowac, bo martwi mnie fatk że nie wykorzysta potencjału sprzętu na który w końcu trochę wyłozyłem kasy. HELP!!!Bu już mam mętlik w głowie.

Żeby nie wyjść na pajaca, to wspomnę że oczywiście w najnowsze tytuły również mam zamiar grać:-) Ale do tych dwóch wymienionych wyżej mam szczególny sentyment.

Edit: Sprzęt się nie pojawił w sygnaturze, więc tu go dam: Intel Core i7 920, Gigabyte GA-X58-UD5, MSI N285GTX Super Pipe OC, 2x 2GB DDR3 1600Mhz Corsair , Seagate Barracuda 1TB 720.12, Pentagram Ultimate 750W, Samsung Syncmaster 22" P2270

Edytowane przez HiRosH
Jakob
komentarz
komentarz

Ja Ci kolego polecam Windowsa 7 ;)

Teraz możesz go pobrać za free, jak Ci się spodoba kupisz go. Vista jak dla mnie jest taka średnia...

Kumpel ma seven'a i chwali go sobie :)

hirosh
komentarz
komentarz
Ja Ci kolego polecam Windowsa 7 ;)

Teraz możesz go pobrać za free, jak Ci się spodoba kupisz go. Vista jak dla mnie jest taka średnia...

Kumpel ma seven'a i chwali go sobie :)

Ta widziałem;-), Kumpel też ma tą winde i wczoraj nawet się nią bawiłem. Zapowiada sięświetnie, szybka, prosta, funkcjonalna:-) Na prawdę już bardzo chwalony sytem. Tyle że...wersja RC jeszcze niestety niestabilna. Wywala się czasem, z tego co mi kumpel mówił, a jest informatykiem, i siedzii na niej już trochę. Poczekam ażskończą siętesty i wyjdzie produkt. Zresztą, chyba zdaje się słabo ze sterami na nią?

No i ponawiam pytanie, czy nie będę miał problemów na Viście Ultimate x64 z UT'99 i Starcraftem? Bo o zasoby koma się nie martwię:-D

Powiem tak, zainstalowałem Vise Entrerprise, na chwilkę, i zaisntalowałem dołączonego do grafy "Tomb Ridera:Underworld", odpaliłem w natywnej na monitorze full HD, w pełnych detalach, antyaliasing x16, trilinear...I baja, bez zaciacha. Aż miło było patrzeć:-D

Nowe gry na pewno klasa, ale mi chodzi też o te starsze, bo nie zawsze nowsze= lepsze:-)

(do tej pory lubie wrócić do Fallout'ów:-)- tych starych;-D)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.