x-kom hosting

Opinie o Windows Vista


qucharski
utworzono
utworzono

Założyłem ten temat gdyż nie widzę tu podobnego o ogólnym charakterze.

Proszę o głosowanie i o obiektywne opinie użytkowników tego systemu lub kogoś kto korzystał z niego.

Dużo złych opinii pochodzi od osób które przeczytały coś kiedyś ale nie widziały Visty na oczy.

Założyłem taki temat ponieważ chce zobaczyć jak opinie pokrywają się z moim zdaniem.

Zapraszam!!!

Wieszak
komentarz
komentarz

jak dla mnie to podobne tematy były już setki razy na forum... -.-

Vista po prostu lepsza jest do nowszych pecetow, ktore dadza sobie rade z dx10 oraz posiadaja 3-4 gb pamieci operacyjnej i wyzszej klasy procesor dwurdzeniowy.

to tyle na ten temat, nie widze potrzeby walkowania... zaraz ktos powie, ze vista to gowno, a testowal pewnie home premium lub basic na sprzecie w rzeczywistosci sredniej klasy i za pewne bez aktualizacji i sp1.

Odopowiednio skonfigurowana (recznie), zadbana i zaaktualizowana Vista Ultimate (chociazby 32 bit) znacznie przewyzsza wydajnoscia win xp sp3 przy sprzecie np. takim, jaki ja posiadam w sygnaturce ponizej.

qucharski
komentarz
komentarz
jak dla mnie to podobne tematy były już setki razy na forum... -.-

Nie bardzo widzę taki temat na forum. Mówiłem o ogólnym temacie a nie o konkretnych edycjach, 32 czy 64 bit itp itd.

to tyle na ten temat, nie widzę potrzeby wałkowania...

Z całym szacunkiem widzę taką potrzebę bo dla osób kompletnie nie znających się będzie to dobre i obiektywne (sonda) źródło informacji.

Oczywiście muszę przyznać że było wiele tematów o Viście bo od tego ten dział ale powinien być jeden główny o opiniach i ocenach tego systemu.

Mam nadzieję iż temat pozostanie i będzie cieszył się dużą ilością waszych postów!!!

Pozdrawiam!!!

Gość
komentarz
komentarz

Nie widzisz tych tematow bo sa tak czesto pisane jak usuwane :)

Wiadomo ze najlepszym systemem jestl win 98 ;]

A vista vista jak vista wiecej ma minosow jak plusow ale gry na niej niezle chodza.

gfh7x
komentarz
komentarz

Teraz przerzuciłem się na Windows Vista Home Premium SP1 x64 ze względu na mój nowy sprzęt. Dla mnie system godny polecenia, nie mam z nim żadnych problemów jednak jak dla mnie minusem są wymagania systemu ale ja się tym nie przejmuję ;) Jak dla mnie system działa stabilnie, nie wiesza się, nie ma żadnych przykrych błędów (takowych nie zauważyłem ;)) System godny polecenia ludziom, którzy mają PC przynajmniej średniej klasy ;) Teraz nie wrócę do Windows XP, ponieważ nudzi mnie jego wygląd a jak dla mnie Vista na moim sprzęcie chodzi szybciej niż XP PRO SP3 ;)

qucharski
komentarz
komentarz

Bardzo cenna opinia gfh7x.

Odnosząc się do poprzedniej wypowiedzi.

Możliwe że było mnóstwo tematów temu podobnych, i oczywiście nie podważam decyzji Administratorów o usunięciu ale mój zamysł w założeniu tego tematu był jeden: naprawdę obiektywne wypowiedzi i głosowanie tak ażeby ludzie nieznający się mieli jakieś rozeznanie w tym.

Prosiłbym Moderatorów o wypowiedzenie się co o tym myślą.

Wiem że to temat rzeka i ile ludzi tyle opinii ale na swoim przykładzie wiem że pozostawienie takiego jednego "głównego tematu" pomaga!

Pozdrawiam!

gfh7x
komentarz
komentarz
jak dla mnie to podobne tematy były już setki razy na forum... -.-

Może i były ale może by zostawić jeden temat, żeby ludzie wiedzieli coś na temat Windows Vista (czytaj - ZIELONYCH)

ciaciama
komentarz
komentarz

Jak dla mnie Vista z SP1 jest systemem dosc dopracowanym, jednak potrzebującym dobrej konfiguracji sprzętowej.

krasnal2008
komentarz
komentarz

Moim zdaniem Vista jest bardzo dobrym systemem. To nie prawda że trzeba mieć 4GB ramu i 4-rdzeniowy procesor jak niektórzy twierdzą. Na 2GB ramu i procku Athlon x2 3600+ chodzi tak samo albo i lepiej niż niż XP. Oczywiście w grach widać niewielki spadek wydajności na komputerach takich jak mój ale na najnowszych wszystko chodzi płynnie. Wbrew wielu opiniom Vista jest lepsza od XP. Takie rzeczy jak wiele błędów, niestabilność, kosmiczne wymagania to były na początku przed SP1 (W XP na początku było jeszcze gorzej). Oczywiście Vista ma swoje minusy jak np. 8 wersji, brak obsługi niektórych aplikacji i starszego sprzętu, ale zdecydowanie więcej ma plusów niż minusów. Vistę wszystkim polecam. Wbrew pozorom jest łatwiejsza od XP chociaż przestawienie się zajmuje trochę czasu ale ja po ok 2 tygodniach już się przyzwyczaiłem.

gfh7x
komentarz
komentarz

Heh to prawda. Kiedy pierwszy raz zainstalowałem Windows Vista Home Premium to nie mogłem się połapać gdzie co jest ale po jakiś 2 tygodniach wszystko wróciło do normy i teraz mogę śmiało powiedzieć, że nowy wygląd Windows Vista nie jest tylko przyjemny dla oka ale również ułatwia pracę na tym systemie ;)

Edit@

Ogólnie z tym systemem po zainstalowaniu SP1 nie ma żadnych problemów. Chyba się ze mną zgodzicie?

  • Dobra wypowiedź 1
qucharski
komentarz
komentarz

Dokładnie taką mam opinie.

System przyjemny i przyjazny.

Xp mnie męczył.

gfh7x
komentarz
komentarz

Po dłuższym użytkowaniu XP znudził mnie jego wygląd ale sam system był stabilny co sobie chwaliłem. Gdy miałem starszego kompa i miałem na nim XP to pobrałem Vista Transformation Pack, ponieważ chciałem mieć przynajmniej jako taki wygląd Visty. Ja sam po zainstalowaniu SP1 nie zauważyłem błędów w systemie chociaż na samym początku jak wyszła Vista i miał ją mój kolega nie byłem przkonany bo pojawiały się Bsody ale to minęło gdy zainstalował SP1 ;)

qucharski
komentarz
komentarz

No tak mówisz o wyglądzie co mimo wszystkich opinii o "zbędnych fajerwerkach" też sobie chwale bo XP był masakrycznie nudny.

Choć oczywiście priorytet to stabilność i szybkość. Ja zainstalowałem po raz pierwszy Vistę zaraz po jej wydaniu. Dostałem do kompa.

No nie powiem trochę była katastrofa bo stery ekranu jeszcze w beta były i cały czas powodowało błędy i pulpit mi się na kawałki ciął i przesuwał :D

Potem zainstalowałem już po SP1 i jak nowy system. Wszystko stabilnie i pewnie i wszystkie stery.

Moim zdaniem szybciej Vistę usprawnili aniżeli XP (dopiero po SP2)

Pozdro!

gfh7x
komentarz
komentarz
Moim zdaniem szybciej Vistę usprawnili aniżeli XP (dopiero po SP2)

Musieli to zrobić, bo to była totalna katastrofa ;)

eeetam79
komentarz
komentarz

Mam Viste od kilku dni, jest dobra, ale to już nie to co stary, dobry XP

gfh7x
komentarz
komentarz

Zainstalowany SP1? Jeśli nie to zainstaluj. Co do Visty to się przyzwyczaisz po 2 tygodniach, góra do miesiąca czasu i wtedy będziesz mówił zupełnie inaczej :P

adriank01q
komentarz
komentarz

Hej mam nowego kompa..CPU:AMD Athlon 64 X2 2.61GHz 1.87giga ramu dyskiem 160giga płytą firmy asus niepamiętam jaki to model dokładnie i grafiką 512 zintegrowaną z płytą główną.. Nie jest to za atrakcyjny komputer ale mi wystarcza mam na nim zainstalowane windowsa xp sp 2 dla mnie działa spoko ale jusz mi sie znudzil,,,Chciałem zainstalować Viste ale niewiem czy mój komp nie będzie sie na niej zamulał i wieszal i czy będzie wmiare stabilnie chodził?

Proszę o pomoc...

I z góry dziękuję..

gfh7x
komentarz
komentarz

Będzie OK ale w gry na tym sprzęcie nie pograsz. Zainstaluj Windows Vista Home Premium x32 i do tego SP1 (będzie dobrze) :P

bartEEEk
komentarz
komentarz

Sądzę, że Vista teraz jest lepsza od XP ;)

Po SP1, który eliminuje błędy oraz stabilizuje, praca wygląda o niebo lepiej.

Aż śmiać się chce, gdy ktoś mówi, że Vista zamula itp. ;)

Zobaczymy co wyjdzie z sevena...

Sean
komentarz
komentarz
Aż śmiać się chce, gdy ktoś mówi, że Vista zamula itp.

Na starszym sprzęcie zamula, ale to nie dziwne ... pozdrawiam

HuskyDogs
komentarz
komentarz

Jeśli juz ktos mowi ze Vista zamula ma błędy itd..

Prawdopodobnie jest to osoba ktora instalowała to na 1gb ramu albo 1,8ghz itp.

Prawdą jest ze ten system wymaga dobrego sprzetu a jesli juz sie go posiada praca z tym systemem to przyjemnosc :)

Patoxd
komentarz
komentarz

Ja "jadę" na Viście od momentu zakupu laptopa , czyli od sierpnia. Jak na razie nie miałem problemu z tym systemem. Sprawuje się bardzo dobrze i nie zamierzam go zmieniać na XP. Pracuję na Viście Home Premium + SP1.

Kryhoo
komentarz
komentarz

Mam bardzo dobre zdanie o tym systemie.

Posiadam AMD Athlon XP 2200+, 768 MB RAM, Sapphire Radeon 9550 po mocnym OC oraz WD Caviar 80 GB.

I Vista Ultimate działała z poziomu pulpitu\aplikacji niemal tak samo jak XP (oczywiście, musiałem powyłączać zbędne usługi i zintegrować SP1), było tylko niewielkie spowolnienie przy spacerowaniu po dysku - inaczej dostęp do danych był nieco wolniejszy. Przy włączonym Aero - żadnej różnicy... tak samo szybko, a efekty cudo :)

Ogólnie bardzo ładnie się prezentuje... ale w grach jest spadek o 10 a nawet o 20 FPS - co było powodem powrotu do XP... tak wiem, mam szajsowaty sprzęt i dlatego w grach na Viście było kiepsko.

System wart uwagi.

wojtek1234
komentarz
komentarz

muszę przyznać ze bałem sie zmiany xp na viste...Ale jest to dość stabilny system i całkiem miło mi sie z nim współpracuje.

martinipl
komentarz
komentarz

Zamierzam właśnie się przesiąć z XP na VISTĘ. XP używałem od początku jak tylko się pojawił. Z racji tego że mam teraz dość dobry komputer to chcę spróbować VISTY. Mam nadzieję że będzie wszystko ok :).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.