x-kom hosting

jaki ram wybrać? (świąteczna gorączka)

barnie7913
utworzono
utworzono

Witam! Przede wszystkim życzę wszystkim wesołych świąt! :bamu:

To mój pierwszy post więc karćcie mnie bez żalu. :=o:

Mój problem polega na wymianie pamięci ram. Teraz mam dwie kostki PC2-5300 (333mhz) po 512mb DDR2 firmy kingston. Procesor AMD Athlon 64 X2 4600+( nie wiem czy ta informacja jest potrzebna, ale podaje na wszelki wypadek)

Chciałbym wymienić ten ram na 2x1gb , chociaż wolałbym 2x2gb.

Z tego powodu że się zupełnie na tym nie znam, a koledzy już mi zdążyli narobić mętliku w głowię, w tym momencie nie wiem co robić. Jeden powiedział że każdy ddr2 ram mi podejdzie. Drugi natomiast wspomniał o taktowaniu. :blink:

Głównie zależy mi na tym aby GTA IV śmigało jak należy. Bo kartę mam zalecaną nawet 8600gt.

Kierowane pytanie do Was to - jaki ram możecie mi polecić. Bo nie jestem pewien czy np. ten by działał ( a chciałbym się ograniczyć do 150zł ):

http://www.allegro.pl/item513671622_kingst..._2gb_gw_fv.html

Bardzo proszę o pomoc! Z góry dziękuje.

dudeck
komentarz
komentarz

Podaj nazwę płyty głównej (marka i model).

Jeżeli Twoja płyta obsługuje pamięć PC6400 (raczej tak) to weź: http://www.agito.pl/ddr-2/ocz-ddr2-dual-ch...607.328722.html

barnie7913
komentarz
komentarz

Nazwa płyty głównej MSI K9N4 Ultra-F (MS-7310)

Nazwa firmy Micro-Star International

what now ;>?

czy ktoś jest wstanie mi pomoc? zależy mi na tym abym już jutro kupił ten ram bo chce młodszemu bratu niespodziankę zrobić. UWAGA! Stawiam piwo ;)

daisycutter
komentarz
komentarz

MSI K9N4 Ultra-F obsługuje dzielniki RAM 400,533,667,800, czyli śmiało możesz brać te Kingstony 2x2GB. Pamiętaj tylko, że jeśli masz system 32-bit to wykorzystasz maksymalnie 3,2-3,5Gb RAM (zależnie od konfiguracji i karty graficznej).

JackassJGC
komentarz
komentarz

Te są świetne:) http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=9075

Jak chcesz coś podkręcać to bierz te co podałem. A jak nie to wystarczą Ci nawet te co Ty podałeś:)

Ps. GTA IV jest masakrycznie zoptymalizowane i nie licz na porażający wynik na swoim kompie. Nawet na najlepszych kompach jest mało klatek na sekundę.

Ale ramy możesz brać, bo zawsze się przydadzą :)

barnie7913
komentarz
komentarz

Wielkie dzięki chłopaki! Obiecane piwo! <stawia piwo>. ;) Wesołych Świąt!

Możecie mi tylko jeszcze powiedzieć, co mam zrobić aby RAM działał? Czy mam założyć osobny temat?

Rozumiem że dwie poprzednie kostki muszę wyjąć, wyrzucić, sprzedać, skonsumować. A jak wstawie moje (np.) 2x2gb to to wystarczy? Czy będzie trzeba coś jeszcze konfigurować?

dudi55555
komentarz
komentarz

poprostu wpinasz te kosci ramu odpalasz kompa i powinny dzialac \o/

JackassJGC
komentarz
komentarz

Pamiętaj o ustawieniu odpowiednich timingów i napięcia dla pamięci w BIOSie:) Powinny być napisane na pamięciach, a jak nie to poszukasz w necie)

barnie2
komentarz
komentarz

Witam ponownie! Nie mogę się zalogować na poprzednie konto chodź hasło pamiętam. Musiałem założyć nowe.

Pojawił się nowy problem. Nie byłem pewien czy znowu mam zakładać nowy temat, ponieważ mój przypadek już znacie. Bardzo proszę o podpowiedź.

Kupiłem wczoraj pamięć ram DDR2 2x1024MB 800Mhz firmy KINGSTON.

Komputer był włączony jak chciałem przystąpić do operacji wymiany ramu , więc go wyłączyłem. Otworzyłem ściankę komputera, wyciągnąłem stary ram(stary ram: 2x512mb) i włożyłem nowy. Tutaj zaczął się problem.

Po włączeniu komputera (komputer działa jak powinien), podłączony do PCta i prądu monitor nie reaguje na start. Lampka na nim się świeci.

Na początku myślałem że to może wejściówka sie spaliła czy coś koło tego. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia co się stało. I mam do was dwa pytania:

CO mogło się stać?

I kogo mam w tym obwiniać.( siebie, czy sprzedawce, który mi polecił te kostki [mam gwarancje] )

P.S

Panowie ja naprawdę przepraszam, że znowu zawracam wam głowę, ale jestem po prostu w kropce jak pomyślę że mam wydać dodatkowe 300zł jeżeli coś się spaliło. :(

barnie7913
komentarz
komentarz

Potwierdzam moją tożsamość poprzedniego postu. :help:

Dodam jeszcze, że próbowałem podłączyć inny monitor i bezskutecznie. Pali się tylko pomarańczowa lampka. Nawet nie mogę dostać się do biosa.

(Piszę teraz z laptopa)

POMOCY!

XBiT
komentarz
komentarz

Sprobuj moze wyjac, chwile poczekać i wlozyc baterie od BIOSU... nie zaszkodzi a może pomoże

J4C3K
komentarz
komentarz

może spróbuj na początek z jedną kością... jesli masz ponumerowane sloty na ram wsadzaj od pierwszego :)

barnie7913
komentarz
komentarz

Wszystko na nic.

Wyjąłem baterie BIOSU. Poczekałem 5 minut. Włożyłem. Fiasko.

Wyjąłem kartę graficzną, włączyłem PCta - nie usłyszałem pipczenia. Włożyłem z powrotem. Fiasko.

Wszystko po dociskałem. Fiasko.

Wkładałem nawet stary ram z powrotem. Wszystko na nic.

Pamiętam że gdy zamontowałem nowy ram, i zaczęły się problemy, to ten srebrny sześcian na którym znajduję się wiatraczek od procesora był bardzo gorący.

Na dzień dzisiejszy gdy włączam komputer, wiatraczek kręci się przez jakieś pięć sekund a później przestaje. Jestem załamany.

Czy to ja coś spieprzyłem czy to wina sprzedawcy, że polecił mi ten ram?

Macie jeszcze jakiś pomysł na tanie rozwiązanie? Bo coś czuje że następne 3bańki ubędą mi z portfela. :(

J4C3K
komentarz
komentarz

ten "sześcian" na którym znajduje się wiatraczek od procesora to radiator, może przy zmienianiu ramu odłączyłeś zasilanie od tego wentylatorka i procek się zjarał... :o nie wiem czy dalej tak jest ale pamiętam że np. starsze intele po zbyt dużym zagrzaniu zwyczajnie się wyłączały a athlony - paliły... hmmm

jak przy starych ramach już nic nie działa to... :blush:

barnie7913
komentarz
komentarz

czyli miłe powitanie finansowe 2009. No cóż dzięki panowie za fatygę i pomocną dłoń. Wszystkiego najlepszego w 2009! :bansuj:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.