x-kom hosting

System zawiesza się podczas korzystania z internetu

amber_asylum
utworzono
utworzono

Cześć, mam problem z komputerem (wiem wiem, oryginalny wstęp:/ ), wiem że podobnych zapytań jest sporo, ale mozliwości, które z reguły podpowiadają forumowicze chyba wyeliminowałem.

Mianowicie- system zawiesza mi się podczas korzystania z internetu, i to zawiesza sie kompletnie, także pomaga

jedynie restart. Kiedy internet nie jest włączony, nie ma żadnego problemu, można korzystać z kompa przez długie godziny. Czasem zwieszka ma miejsce od razu, po załadowaniu jakiejkowiek strony w necie, czasem dopiero po kilkunastu minutach. Z reguły udaje się ściągnąc z netu pliki, natomiast podczas uploadowania jakiegokolwiek pliku system zawiesza się natychmiast. Próbując szukać przyczyny tego problemu, po kolei eliminowałem różne możliwosci. Nic nie dało skanowanie systemu na obecnosc wirusów, ani format dysku.

W międzyczasie wymieniłem dysk na nowy, problem się pojawiał. Nie jest to też wina zasilacza, wymieniana była karta sieciowa oraz taśma. Proszę o jakiekolwiek sugestie, jedyne co przychodzi mi jeszcze na myśl to bios i płyta głowna. Reszta sprzętu sprawdzana była na innych komputerach i działała bez zarzutu. Czy ktoś z Was spotkał się może z takim problemem? Prosze o pomoc. W razie potrzeby, podam dokładniejsze dane, tylko napiszcie mi, jakie. Pozdrawiam

swirek
komentarz
komentarz

Co to za internet masz? LAN, modem USB? WiFi?

amber_asylum
komentarz
komentarz

No więc komp zaliczył 3 różnych dostawców internetowych, za każdym razem łącze przez sieć lokalną LAN , to ostatnie teraz jest światłowodowe. Niezależnie od zmian dostawcy, problem się powtarzał.

swirek
komentarz
komentarz

To rzeczywiscie ciekawy problem... Od kiedy masz te zawiechy? Updatowales BIOS?

amber_asylum
komentarz
komentarz

Komp kupiłem używany ( dla niezłego procka), od początku był z nim ten problem (przed kupnem sprawdziłem co się dało, ale jakoś nie przyszło mi na myśl żeby podłączyć do sieci ), także wiesza się od jakichś 2 lat. No, szczerze mówiąc, to nie kombinowałem z biosem bo mam kiepskie pojęcie o tym, ale spróbuję zupdate'ować i dam znać jak tylko to zrobię !

webber
komentarz
komentarz

Czy jesteś pewien, że komp zawiesza się tylko przy przeglądaniu internetu? U mnie była podobna sytuacja, w stresie (gry) "rock stable" a przy przeglądaniu neta czy korzystaniu z foobara/winampa zdarzały się zwiechy. Pomogło dovoltowanie pamięci.

amber_asylum
komentarz
komentarz

Tylko przy korzystaniu z internetu. Był taki okres, kiedy w ogóle net nie był podpięty i przez cały miesiąc nie było ani jednej zwieszki. Kiedy nie odpalam przeglądarki i pracuję na innych programach, nie ma problemu, ale wystarczy , że odpalę z winampa program do scrobblowania utworów na last.fm, i już zaczynają się problemy.

swirek
komentarz
komentarz

To podaj konfig sprzetu i wstaw fotki BIOSu, jak masz skonfigurowany :)

amber_asylum
komentarz
komentarz

Ok, już spisuję i podaję konfigurację sprzętu, a co do konfiguracji biosu to mam małe pytanie- ( nie bijcie, ja się po prostu znam o tyle o ile )- tych podstron konfiguracji biosu jest sporo, czy mam zrobić fotki wszystkich, czy jakichś konkretnych danych?

swirek
komentarz
komentarz

Zakladke dotyczaca procka, RAMu, urzadzen zintegrowanych na plycie gl.

No i konfig sprzetu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.