x-kom hosting

Ile RAM-u do mojej maszyny?

Lesior
utworzono
utworzono

Witam!

Żeby nie było, że na łatwiznę zakładam nowy temat - wcześniej trochę poszperałem w FAQ, forum i stronce MSI.

Komp strasznie zaczął mi się mulić, używam go tylko do przeglądania Netu i pracy w Officie, ale i tak nie nadąża :)

Może pomogłaby reinstalka, bo kiedyś było znacznie lepiej, ale to trochę za dużo zachodu, więc postanowiłem w RAM zainwestować.

Oto moja maszyna:

plytain6.jpg

w1007.png

Z tego, co się zorientowałem, to potrzebuje RAMu DDR PC 3200 400 MHz

Moje pytanie brzmi ile dokupić tego RAMu, aby zwiększyć sprawność komputera, ale nie inwestować za dużo w niepotrzebny RAM (wg producenta ta płyta obsługuje max 3GB, ale to chyba zdecydowanie za dużo dla mnie, nieśmiało myślę o 1GB)

No i jeszcze podpowiedzcie w jakiej konfiguracji to kupić - jedna duża kość czy np. 2 czy 4 o mniejszej pojemności

I na koniec czy zostawić te 256MB co mam, czy lepiej wywalić, żeby konfliktu nie było.

pozdrawiam serdecznie! ;)

sellston
komentarz
komentarz

możliwe że dysk twardy masz jakiś wolny, bo 256 ramu spokojnie starcza do worda neta

cj7
komentarz
komentarz

256 ramu spokojnie starcza do worda neta
- moze i starcza ale napewno nie do komfortowej pracy. Ja osobiscie dokupilbym 1 moduł DDR PC 3200 400 MHz. Jesli zakupisz ta pamiec to najpierw ja zamontuj a pozniej dodaj te 256 co masz i zobacz czy nie ma jakis problemów. Osobiscie mam do sprzedania nowke 1GB GOODRAM 400 mhz. Jesli jestes chetny to napisz na PW :).
Gość
komentarz
komentarz
możliwe że dysk twardy masz jakiś wolny, bo 256 ramu spokojnie starcza do worda neta

To chyba nieco przesadzasz. Bez odchudzania Windowsa XP to 256MB będzie stanowczo za mało.

Lesior dokup jeszcze przynajmniej 512MB

elvis321
komentarz
komentarz
To chyba nieco przesadzasz. Bez odchudzania Windowsa XP to 256MB będzie stanowczo za mało.

Lesior dokup jeszcze przynajmniej 512MB

Specjaliści... Ja miałem w starym kompie 256MB ddr 266MHZ przy Win Xp PRO i jeszcze na tym w carbona grałem. Także powinno wystarczyć, dla pewności dokup 256MB i będziesz mieć spokój.

sellston
komentarz
komentarz

hmm to nie wiem może coś mi się pomyliło ale jak miałem jeszcze durona 850 i 128 ramu to word, net mi w miarę dobrze chodziły :unsure:

Gość
komentarz
komentarz
Specjaliści... Ja miałem w starym kompie 256MB ddr 266MHZ przy Win Xp PRO i jeszcze na tym w carbona grałem. Także powinno wystarczyć, dla pewności dokup 256MB i będziesz mieć spokój.
hmm to nie wiem może coś mi się pomyliło ale jak miałem jeszcze durona 850 i 128 ramu to word, net mi w miarę dobrze chodziły unsure.gif

No nie wiem, może mieliście win 98/Me, ale XP zaraz po instalacji i nie kombinowaniu z odchudzaniem (zainstalowane wszystkie programy i sterowniki) zajmuje ok 200Mb. Mówię o XP Prof, bo home nie miałem nigdy. A jeżeli chodzi o word, to potrafi on wessać każdą ilość dostępnej pamięci RAm i jeszcze mu będzie mało.

ps. Odnośnie specjalisty, to z kompami klasy PC mam do czynienia od 1989 roku więc zastanów sie, co piszesz.

sellston
komentarz
komentarz

odchudzać nie odchudzałem ale nie kiałem śmieci na kompie i działał tylko antywir i jakis program do odzyskiwania ramu i miałem 90 mb zajętego w mp

Lesior
komentarz
komentarz

AIDA32 pokazuje mi (przy uruchomionym jedynie Firefoxie):

Pamięć fizyczna: wykorzystanie ok. 65%

Plik wymiany: wykorzystanie ok. 60%

sugestia: zainstaluj więcej pamięci aby poprawić wydajność aplikacji

Ostatni razy instalowałem system ok. 1,5 - 2 lata temu.

Nie chcę go ruszać, bo po pierwsze mi się nie chcę, a po drugie znając mnie to wszystkie dyski sformatuje :)

Próbowałem niedawno odinstalować trochę śmieci, zdefragmentować dyski i jakieś takie pierdoły, ale niezbyt pomogło.

Jak odpalam jednocześnie Firefoxa, Thunderbirda, Excela to chodzi jak żółw, a jak coś się ściąga jeszcze albo odtwarza to już w ogóle. Ogólnie po włączeniu komputera jakieś 2min. odpala wszystko, a kiedyś było to ok. 30 sek.

Popatrzyłem przypadkiem na oferty nowych komputerów i pomyślałem, że skoro standardem jest pamięć RAM rzędu kilku GB, to moje 256 Mega, to jakiś zabytek. No i ceny kości są bardzo przystępne!

System tak czy siak będę musiał w nadchodzącym roku przeinstalować, ale uznałem, że inwestycja chociaż w 512MB Ramu będzie rozsądna.

Ale widzę, że zdania na forum są podzielone..

Ciekaw jestem ile RAMu mają Ci, którzy twierdzą, że 256MB styka na neta i worda :)

Choć pewnie oni używają komputerów do jakichś bardziej zaawansowanych czynności.

Dziękuję za zainteresowanie tematem :)

Co nie znaczy, że temat zamknięty - może jeszcze ktoś się wypowie :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.