x-kom hosting

jaki RAM?

mice6
utworzono
utworzono

chciałbym kupić sobie pamięć RAM 2x2GB płytka obsługuje dual więc jest git zastanawiałem się nad 800 ale teraz pytanie jakie wybrać?? nie chce dużo an nie wydać bo nie wiem co mi da podkręcanie:p jaką różnice odczuje??

kozman
komentarz
komentarz

Jak nie zależy Ci na podkręcaniu to kup najtańsze goodramy , kingstony czy a-daty 800-tki.

Jeżeli jednak OC będzie to zajrzyj w polecane, i sprawdź co będzie dobre dla Ciebie, w danym przedziale cenowym.

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=30275

Gość
komentarz
komentarz

Bierz OCZ Platinium Rev2 800MHz.. Nie poczujesz różnicy pomiędzy 800 MHz a 1066..

mice6
komentarz
komentarz

a co uzyskam podkręcając je?

swirek
komentarz
komentarz
chciałbym kupić sobie pamięć RAM 2x2GB
Bierz OCZ Platinium Rev2 800MHz.. Nie poczujesz różnicy pomiędzy 800 MHz a 1066..
To jest 2x1GB, brawo za czytanie ze zrozumieniem i znajomosc tematu RAMu.

Autorowi polece tak: A-Data Extreme 2x2GB 800MHz CL4 od ok 170 zl. W tej cenie chyba nic lepszego nie dostaniesz z zestawow 2x2GB.

Pytanie, czy masz system operacyjny, ktory obsluzy taka ilosc pamieci RAM.

a co uzyskam podkręcając je?
Podkrecajac same pamieci niewiele. Ale jesli podkrecasz np procesor, to warto miec RAM, ktory nie bedzie ograniczac procesu OC. Wraz ze wzrostem FSB zwieksza sie taktowanie RAMu no wiec trzeba wybrac taki, ktory da rade zrobic jakies konkretne wartosci :)

Ale to i tak liczy sie bardziej juz przy wielkosciach rzedu 450 ~ 500 FSB, a to jest duzo.

mice6
komentarz
komentarz

system operacyjny?? a co system ma do tego??:P mam xp professional SP3 i płyte gł. GIGABYTE GA-M61SME-s2

swirek
komentarz
komentarz
system operacyjny?? a co system ma do tego??
A widzisz, ma i to duzo.
mam xp professional SP3
Jesli to 32-bitowy XP to obsluzy tylko 3,25GB RAMu. Chociaz plyta i BIOS zobacza pelne 4GB to Windows bedzie obslugiwal, a co za tym idzie, wykorzystywal tylko 3,25GB :)

Tylko Windowsy 64-bitowe i linuxy potrafia wykryc wiecej pamieci i ja wykorzystac.

skid07
komentarz
komentarz

Ja bym bral goodramy 2x1gb zmiescisz sie w granicach 90-150zl sam je posiadam i jestem zadowolony

mice6
komentarz
komentarz

to co polecacie w takiej sytuacji??:/ a 2GB to nie za mało??:/

swirek
komentarz
komentarz
to co polecacie w takiej sytuacji??:/ a 2GB to nie za mało??:/
2GB to sporo, przy XP wystarczy spokojnie.
Ja bym bral goodramy 2x1gb zmiescisz sie w granicach 90-150zl sam je posiadam i jestem zadowolony
A te goodramy to jakie? Zwykle? W takim razie przecietne pamieci. Jesli rozmawiamy o Goodramach to wersja PRO 900MHz jest tu warta polecenia. Ale takie pamieci kosztuja sporo. GoodRam_DDR2_2_x_1GB_900MHz_PRO 171 zl

Jezeli chcesz brac w miare tanie 2x1GB to tym razem odpowiednie bedzie polecenie Ci RAMu zaproponowanego przez kolege DwOOrucha czyli DDR2 2x1GB PC6400 800MHz OCZ Platinum rev.2 CL4 119 zl. To najbardziej oplacalne pamieci w tym momencie. Stabilne, niezle sie kreca i sa tanie :)

mice6
komentarz
komentarz

a co z grami które potrzebują powyżej 2 GB RAMU:/

swirek
komentarz
komentarz
a co z grami które potrzebują powyżej 2 GB RAMU:/
Po pierwsze wymagania gier opisane przez producentow sa podawane na wyrost.

Po drugie bardziej w grach liczy sie karta graficzna i procesor.

Po trzecie oprocz pamieci fizycznie wlozonej w sloty na plycie glownej, system operacyjny oraz programy korzystaja z pamieci wirtualnej, ktora jest dostepna w systemie. Najczescie jej to drugie tyle co RAMu :) Wiec da rade :)

mice6
komentarz
komentarz

aha czyli jakie kupić?? żeby mi posłużyły troche:P

swirek
komentarz
komentarz

aha czyli jakie kupić?? żeby mi posłużyły troche:P
2x1 czy 2x2? Jaka kasa wchodzi w gre?
mice6
komentarz
komentarz

no to jak mi wystarczy 2x1 to ok zdaje się na was:p a co do kasy to tak żeby było tanio:P

swirek
komentarz
komentarz
a co do kasy to tak żeby było tanio:P

Rany, a co to znaczy TANIO? Dla mnie tanio to jest 200 zl za 2x1GB Goodram PRO 1066MHz CL5 Rewelacja pamieci!

A dla Ciebie to jest tanio czy drogo?

Jesli to za drogo to wez za 119 zl 2x1GB PC6400 800MHz OCZ Platinum rev.2 CL4

mice6
komentarz
komentarz

to raczej wezme te za 119:]

jest tylko taka sprawa że w liście obsługiwanych pamięci nie ma żadnej z tych które mi podaliście:/ czy oby na pewno będą działać??

http://download.gigabyte.ru/memory/motherb...a-m61sme-s2.pdf

swirek
komentarz
komentarz
jest tylko taka sprawa że w liście obsługiwanych pamięci nie ma żadnej z tych które mi podaliście:/ czy oby na pewno będą działać??
Zauwaz notatke do listy, ze sprawa z pamieciami zmienia sie tak czesto, ze nie nadazaja aktualizowac ;)

Beda dzialac, badz spokojny.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.