x-kom hosting

rozbudowanie pamięci RAM

Stico
utworzono
utworzono

Witam,

Mam następujący problem: posiadam płytę główną GIGABYTE GA-P31-DS3L która ma 4 sloty pamięci, w specyfikacji jest napisane że możliwa jest rozbudowa do 4gb. obecnie posiadam pamięci OCZ 2x1gb dual channel cl4 rev.2 i chciałbym dokupić kolejne 2gb. I tutaj pojawia się moje pytanie - jeśli kupię dwie kości po 1gb to czy będzie widziało wszystkie cztery? Bo w instrukcji płyty głównej przeczytałem, że jeśli 4 kości to tylko jednostronne. a nie wiem czy te kości są jedno czy dwu stronne. Czy może lepiej kupić ocz 2x2gb dual channel ? Do tego posiadam procesor E2180 podkręcony do 2.86GHz, więc przy nowych pamięciach też chciałbym móc go podkręcić. Z góry dziękuję za odpowiedź :)

kuba-ce
komentarz
komentarz

Lepiej sprzedać te co masz i kupić coś takiego:

OCZ Ddr2 4096mb dobre chłodzenie to podstawa dobrego kręcenia ;P

swirek
komentarz
komentarz
OCZ Ddr2 4096mb dobre chłodzenie to podstawa dobrego kręcenia ;P
Pewnie, pewnie... dobre krecenie szczegolnie przy 2x2GB... zarty sobie stroisz?
a nie wiem czy te kości są jedno czy dwu stronne.
Wyjmij kosc i popatrz wzdluz kosci miedzy blaszki radiatora. Zobaczysz czy moduly pamieci wystaja z PCB kosci po jednej czy po dwoch stronach.
Do tego posiadam procesor E2180 podkręcony do 2.86GHz, więc przy nowych pamięciach też chciałbym móc go podkręcić.
Przeciez E2180 jest na FSB 200MHz - to RAM z dzielnikiem FSB:DRAM 1:1 dziala na 400MHz (a referencyjne ma 800MHz) moglbys dac FSB 400MHz i dopiero RAM zacznie pracowac na swoich bazowych taktach. Przedzej Ci sie skoncza mozliwosci OC procka :P

BTW te OCZy platinum rev 2 robia ponad 900MHz przy 2,2V 950MHz przy 2,3~2,4V. Zeby miec 950MHz RAM przy dzielniku 1:1 szyna FSB musiala by byc ustawiona na 475MHz. Ani ta plyta tego nie zrobi, ani ten procek nie pojdzie na 4,75GHz :P

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.