x-kom hosting

dell c600 - bios nie widzi cdromu

mgiers
utworzono
utworzono

Mam następujący problem z moin laptopem:Kilka lat laptop chodził bez problemu, od jakiegoś czasu zaczął szwankować cdrom (miał problem z czytaniem niektórych płyt), ostatnio padł całkiem w taki sposób, że przy uruchamianiu laptopa , pasek ładowania biosa nie dochodzi do końca tylko pojawia się komunikat że nie rozpoznaje napędu w mediabaju, karze wyłączyć i włączyć ponownie.Niestety nic to nie daje.Napędem był cdrom samsung sn124.Uznałem że napęd padł całkiem i włożyłem do mediabaja inny napęd , trochę starszy od toshiby, niestety dalej wyskakuje ten komunikat.Napęd fdd włożony do laptopa (wymienny z cd) chodzi bez problemu (komputer się uruchamia).Moje pytanie :czy muszę włożyć napęd taki jaki był oryginalnie, czy inny też powinien być widziany.Niestety nie mogę uaktualnić biosa, bo nie mam baterii w laptopie, obecna wersja biosa to A16.

Proszę o jakieś podpowiedzi

mgiers

Dodano po 30 [minuty]:

Właśnie uaktualniłem bios do wersji A23, niestety nic to nie dało:(

Przemek
komentarz
komentarz

mgiers, a ten drugi CD jest na bank dobry?

mgiers
komentarz
komentarz

kupiłem go jakiś czas temu jako sprawny, ale nigdy go nie sprawdzałem.Może jutro uda mi się go sprawdzić

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.