x-kom hosting

Pomoc przy wyborze pamięci RAM

rav1989
utworzono
utworzono

Witam

Mam drobny problem, jak wiadomo niedługo święta więc wypadałoby sobie sprawić jakiś prezent :) postanowiłem więc, że sobie kupię pamięć RAM oraz CPU

który już wybrałem (padło na Intel Core2 Duo E8500) natomiast mam problem z wyborem pamięci i tak mam 3 typy:

i proszę o pomoc przy wyborze dodam jeszcze, że moja płyta główna to GigaByte GA-965P-DS3

P.S

Dodam, że jak bym brał to obrazu 4GB (czyli 2 zestawy po 2x1GB tak żeby było 4x1GB) gdyż lubię sobie pograć a jak wiadomo system zżera i gra zżera także warto mieć zapas tym bardziej, że planuję przejść na Vistę (64-bit) :)

Pozdrawiam

Rafał

swirek
komentarz
komentarz

Dlaczego 4x1GB bedziesz krecil RAM?

Moze lepiej 2x2 i zostawic dwa wolne sloty na rozbudowe?

Nie sa wiele drozsze :)

Np A-Data Extreme 800MHz 2x2GB 800MHz.

Do ok 300 zl to mozna nawer wyrwac 2x2GB PC8500 1066MHz Kingston HyperX

Jednak jesli chcesz 4x1GB to mozna smialo brac 2x2x1GB PC6400 800MHz OCZ Platinum rev.2

albo

2x2x1GB PC8500 1066MHz Kingston HyperX

To ze plyta obsluguje 800MHz RAM to nic :) zawsze mozna podkrecic :)

rav1989
komentarz
komentarz
Dlaczego 4x1GB bedziesz krecil RAM?

Podobno lepiej są wykorzystywane tak gdzieś słyszałem.

To ze plyta obsluguje 800MHz RAM to nic :) zawsze mozna podkrecic :)

A jak się coś spali??

Ebola
komentarz
komentarz

4x1 bierze sie tylko zazwyczaj wtedy jak ktos bawi sie w OC, poniewaz pamieci 4x1 kreca sie lepiej niz 2x2 (4x1 sa drozsze niz 2x2 wiec po co więcej płacić). Jeseli nie bedziesz sie bawił w wysokie OC to bierz 2x2.

Co do płyty to się nic nie spali :)

swirek
komentarz
komentarz

A jak się coś spali??
Nic sie nie spali jak bedziesz robil OC z glowa :D
dana
komentarz
komentarz

2x1GB PC6400 800MHz OCZ SLI Ready EPP CL4 OCZ2N800SR2GK <- mam od roku ustawione na 1066MHz (2.2v) i się nic nie spaliło :)

Ale lepiej wyjdzie 2x2GiBa :) mogą być 2x2GB PC6400 800MHz OCZ SLI Ready EPP CL4 OCZ2N800SRC44GK

Albo może coś G.Skill / Apogee / Mushkin zależy ile chcesz wydać, jest kilka wątków na tym forum o RAMkach, więc tylko zaznaczam...

rav1989
komentarz
komentarz

Aha ok to czyli z tych trzech OCZ jest najlepszy :) i jeszcze jedno czy odczuję jakąś różnicę jak zmienię

Intel Celeron D 365 na Intel Core2 Duo E8500 bo niema sensu zmieniać jak widocznej różnicy nie będzie :)

swirek
komentarz
komentarz
i jeszcze jedno czy odczuję jakąś różnicę jak zmienię

Intel Celeron D 365 na Intel Core2 Duo E8500

No roznica bedzie, mniej wiecej taka, jakbys sie przesiadl z "Syrenki" do F16 ;)
tomis69
komentarz
komentarz
Aha ok to czyli z tych trzech OCZ jest najlepszy

Według mnie to G.Skill i Mushkin są lepsze niż OCZ, ale to tylko moja skromna opinia;) Aha i bierz 2x2;)

rav1989
komentarz
komentarz
No roznica bedzie, mniej wiecej taka, jakbys sie przesiadl z "Syrenki" do F16 ;)

Z tym F16 to bym uważał bo jak wiemy miewają częste awarie ale zrozumiałem, że chodziło o porównanie teoretyczne:)

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc :)

Rafał

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.