x-kom hosting

Jaka pamięć do mojego kompa

tom_88
utworzono
utworzono

Witam!!!

Na wstępie muszę zaznaczyć że jestem kompletnym laikiem w sprawach komputerowychi szukam odpowiedzi na pytanie postawione w temacie,

z góry dziękuję

o to mój komp

Typ procesora AMD Athlon XP, 1833 MHz (11 x 167) 2500+

Nazwa płyty głównej MSI KT6 Delta-SR (MS-6590 v2.0) (5 PCI, 1 AGP, 3 DIMM, Audio)

Mikroukład płyty głównej VIA VT8377 Apollo KT600

Pamięć fizyczna 256 MB (PC3200 DDR 400 SDRAM) firmy pmi

Typ BIOS'u AMI (09/05/03)

proszę o konkretne propozycje kosz do około 100zł

Carlsberg
komentarz
komentarz
Carlsberg
komentarz
komentarz

mogą ale te co ci podałem są tańsze

tom_88
komentarz
komentarz

wielkie dzięki ale te sobie odbiorę w wawie

Carlsberg
komentarz
komentarz

jeszcze jedno nie wiadomo czy te pamięci co teraz masz będą współpracowały z tymi nowymi

tom_88
komentarz
komentarz

A od czego to zależy? Parametry mają takie same (tak mi się wydaje)! :blink:

Jak nie będzie pasować to trudno to tylko 256mb!!!

Carlsberg
komentarz
komentarz

z reguły powinny ale różnie to bywa ... są z innej firmy sam tak miałem i nie działały :/

tom_88
komentarz
komentarz

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie włożenia ramu do kompa, czy trzeba coś więcej zrobić oprócz umiejscowienia ramu w szynie?

Nie orientuje się a jak kupię ram to nie chce go zniszczyć!!!

swirek
komentarz
komentarz

Nic nie trzeba. Wkladasz RAM w slot i dziala.

tom_88
komentarz
komentarz

Zastanawiam się nad kupnem nie 1gb a 2gb, czy poprawi to znacznie wydajność i szybszą pracę kompa czy nie będzie większej różnicy???

E-APA
komentarz
komentarz

To jeszcze zależy do jakich celów chcesz zwiekszyc pamiec?

jesli chodzi o gry to musisz podac jeszcze jaka masz karte graficzna, a jesli chodzi Ci o szybsza prace komputera i ze z tego co widac jestes malo obeznany na komputerach i nie robisz na nich niewyobrazalanych rzeczy to wystarczy Ci 1GB, nawet jesli chodzi o gry to, to powinno Ci wystarczyc, no ale dosc duzo polepszy prace komputera.. ;)

tom_88
komentarz
komentarz

I jest problem, mam nadzieje że pomożecie, a mianowicie kupiłem pamięć GOODRAM DDR 1GB DIMM PC 3200 CL3 i nie działa, tzn jak odpalam kompa tp pokazuje się okno powitalne klikam na swoje konto i nic się dalej nie dzieje, jaki moze byc problem, może trafił mi się zepsuty egzemplarz. POMÓŻCIE :(

swirek
komentarz
komentarz

I jest problem, mam nadzieje że pomożecie, a mianowicie kupiłem pamięć GOODRAM DDR 1GB DIMM PC 3200 CL3 i nie działa, tzn jak odpalam kompa tp pokazuje się okno powitalne klikam na swoje konto i nic się dalej nie dzieje, jaki moze byc problem, może trafił mi się zepsuty egzemplarz. POMÓŻCIE sad.gif
Znam ten problem, pamiec 1GB gryzie sie z pozostalymi. Wyjmij tamte, zostaw 1GB i bedzie smigac.
tom_88
komentarz
komentarz

Tak zrobiłem i było to samo.

A czy jest różnica którą stroną wkłada się ram?

swirek
komentarz
komentarz

Tak zrobiłem i było to samo.
Uuu ciekawe. To zassaj program MemTest (bootowalny) wypal obraz na plytke uruchom z niej kompa i przetestuj nowa pamiec. Jak bedzie sypac bledami to reklamacja.
A czy jest różnica którą stroną wkłada się ram?
Tak, jest roznica. Wyciecie w kosci pamieci jest ustawione niesymetrycznie i "nie da" sie inaczej niz trzeba, chyba ze za pomoca mlotka ;)
tom_88
komentarz
komentarz

Poproszę troszkę obszerniej wyjaśnić mi jak mam to zrobić z tym programem, od momentu gdy mam go na płytce i mam włożoną pamięć 1gb

swirek
komentarz
komentarz

Rozumiem, ze wiesz jak sie nagrywa obraz plyty, no to dalej.

Uruchamiasz kompa i wchodzisz do BIOSu, ustawiasz CD/DVD jako pierwsze urzadzenie z ktorego bedzie sie komputer uruchamial.

Wkladasz plyte z MemTestem do napedu.

Zatwierdzasz zmiany w BIOSie i nastepuje restart kompa.

Komp samoczynnie bootuje sie z plyty i testuje RAM. Chwile to trwa.

tom_88
komentarz
komentarz

Ale jak ściągnąłem ten program i go wypakowałem to nie ma tam nic z rozszerzeniem iso.

tom_88
komentarz
komentarz

Pass complete, no errors, ... czyli jak rozumiem nie ma błędów.

Program działał około 2h, i co teraz?

Wyczytałem w necie, że po zmianie biosu na nowszy może ram zadziałać, można też coś pozmieniać w biosie i to też może pomóc, słyszałem też o resecie biosu ale czekam na opinie czy to coś może naprawdę pomóc.

Jest też prawdopodobne że ram jest zepsuty więc chyba najpierw go wymienię w sklepie, oby tylko to było problemem.

:bigsmile:

swirek
komentarz
komentarz

Jesli pamieci przeszly test to znaczy, ze sa dobre.

Wejdz do BIOSu i ustaw timingi pamieci 3-3-3-8 i napiecie 2,6V. Moze podbicie o 0,1V pomoze ustabilizowac RAMy.

tom_88
komentarz
komentarz

WIELKIE DZIĘKI swirek

Ustawiłem tak jak mi kazałeś plus częstotliwość na 333 MHz bo inaczej nie chodziło i mam teraz 1,25 GB RAM-u, i komp luksio śmiga.

pzdr :D

:bamu:

Jednak moja euforia była przedwczesna przy dwóch kościach pamięci jak zainstalowałem jakić program to komp się resetował, wyjąłem więc 256 Mb i zainstalowałem program i go uruchomiłem to wyskoczyło mi takie coś (zdjęcie w załączniku).

Jest jeszcze jeden problem bo jak uruchamiam kompa to wyskakuje mi kreator instalacji nowego sprzętu w menedżerze zadań sprawdziłem że nie mam sterowników do PCI nie wiem nawet co to jest. Lokalizacja Gniazdo PCI 5 (Magistrala PCI 0, urządzenie 10, funkcja 0)

I znowu problem mam nadzieje że to ostatni i ze go da się naprawić.

Poza tym problemem z nowymi programami to wszystko śmiga jak należy, chyba że czegoś nie zauważyłem.

aaaaaaaaaaaa.JPG

post-30302-1229254649_thumb.jpg

swirek
komentarz
komentarz

Uuu.... blad BSOD.

Napisz temat w tym dziale: http://www.forumpc.pl/index.php?showforum=87

Ew mozesz jesz poluzowac timingi... Daj pierwszy na CL4, reszte zostaw.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.