x-kom hosting

problem z install XP w laptopie nie widzi HD

urtnowski
utworzono
utworzono

odkupilem laptopa z windows media center edition i wpadlem na cudowny pomysl

aby zainstalowac nowego windows-a wyczyscic smieci poprzedniego wlasciciela i

zmienic partycje bo dysk c mial rozmiar 60Gb a dysk d 20Gb, po prostu proba

zrobienia fresh i tu zaczely sie problemy. przy probie instalacji pokazuje ze

nie mam zainstalowanych zadnych dyskow i jedyna opcja to F3 do ponownego

restartu. Dokladnie ten sam problem widzialem juz w dwoch innych laptopach, o roznych dyskach,

jedyne co startuje to windows98 ale po instalacji widzi jedna partycje z

rozmiarem 2Gb i nic wiecej. Mam fujitsu siemens ale dwa pozostale to toshiba

wiec nie jest to problem marki laptopa, czy rodzaju dysku. Probowalem rowniez podlaczyc bezposrednio dysk z laptopa pod PC, kupujac specjalny konektor do tego i tez nie widzi dysku.

tazman
komentarz
komentarz

Hm, musisz się odwołać do rejestru :

odsyłam do tematu : http://www.forumpc.pl/viewtopic.php?t=4499

urtnowski
komentarz
komentarz

obecnie wisi na nim windows98 z pojemnoscia 2Gb a powinno byc 80, i 98 instaluje sie ile razy tylko bym chcial ale ciagle pokazuje to samo, a przy zapodaniu jakiegokolwiek innego XP, czy media czy home, profesional pokazuje nie znaleziono zadnych HD.

Ide kupic mlotek!!!!!!!!!!!!!! Moze odrazu kupie trzy mlotki do tych trzech ku.......wa.

Przemek
komentarz
komentarz

urtnowski, jaki ten dysk maj interfejs ? ATA czy SATA

urtnowski
komentarz
komentarz

interfejs to SATA

Gomez
komentarz
komentarz

hmm moze partycji sa w ntfs a win98 tego nei bedzie widzial. uzyj partition magic i sfirmatuj partycje jako fat32

urtnowski
komentarz
komentarz

ok. probowalem wszystkich moim zdaniem sposobow, i postanowilem sprawdzic windows98 przez dos i po prostu wyciac (sformatowac) wszystko z nadzieja ze jak dysk juz bedzie pusty to XP moze poleci, ale po zapodaniu mu 98 formatuje i instaluje bez problemu ale po zakonczeniu instalacji ma tylko 2Gb dysku C i nic wiecej co dziwne nie laptop nie posiada flopy a po otwarciu moj komputer pokazuje ze niby mam, a po zapodaniu jakiegokolwiek XP problem wisi ten sam nie mam zadnych zainstalowanych dyskow i jedyne co to wcisnac F3 do restart. Przy XP nie moge zrobic kompletnie nic nawet formata, bo nie widzi tego pier....go dysku. Rozmawialem wczoraj z jednym kumplem i mial dokladnie ten sam problem i nie potrafil go rozwiazac sam wiec jakis magic go wzial w swoje rece i to zrobil, pytanie ciagle brzmi JAK?

Przemek
komentarz
komentarz

urtnowski, jesli dysk jest SATA i nie widzi go podczas instalacji XP tzn ze nie widzi interfejsu SATA... czyli trzeba go oswiecic i zainstalowac mu sterowniki... ja mam tak u siebie... podaczas jak wlozysz plytke z XP musisz wciskac F6 i tam wyskoczy Ci menu w ktorym pisza abby wlozyc dyskietke ze sterownikiem...

Sterowniki mozesz zalatwic ze strony producenta

urtnowski
komentarz
komentarz

ok sprawdze to dzisiaj, ale co gdy dokladnie tak samo jest w innym laptopie ze zwyklym dyskiem?

[ Dodano: 2007-04-30, 11:56 ]

aaaaaaaa jeszcze jedno jak zainstalowac sterowniki gdy laptop nie posiada floppy drive?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.