x-kom hosting

RAMY w dualu? problem

Gość
utworzono
utworzono

Witam. Obecnie posiadam te ramy co w syngaturce z CL6 i jesli kupie takie same tylko w CL5 to bedą chodzić tak samo w dualu czy moga byc jakies problemy? Nie bedzie zadnych opoznien w wspolpracy??

pomoze ktos?

p0mpa
komentarz
komentarz

Tak, ramy muszą mieć taką ilość pamięci, ale timingi(CL) mogą się róznić. Czy będzie jakaś róznica w wydajności nie jestem do końca pewien, ale raczej tak. Może być podobnie jak z różnicą między częstotliwościami. Płyta głowna automatycznie zniży CL6 do poziomu CL5, co jednak przyczynia się do pogorszenai wydajności. Ale takie są tylko moje przypuszczenia, gdyż dzieje się tak w przypadku różnych częstotliwości.

swirek
komentarz
komentarz
Tak, ramy muszą mieć taką ilość pamięci, ale timingi(CL) mogą się róznić. Czy będzie jakaś róznica w wydajności nie jestem do końca pewien, ale raczej tak. Może być podobnie jak z różnicą między częstotliwościami. Płyta głowna automatycznie zniży CL6 do poziomu CL5, co jednak przyczynia się do pogorszenai wydajności. Ale takie są tylko moje przypuszczenia, gdyż dzieje się tak w przypadku różnych częstotliwości.
Kompletne bzdury!
Obecnie posiadam te ramy co w syngaturce z CL6 i jesli kupie takie same tylko w CL5 to bedą chodzić tak samo w dualu czy moga byc jakies problemy?
Dual Channel to wspoldzialanie dwoch identycznych kosci pamieci, ktore sa specjalnie skladane w pary i testowane wlasnie do wspolpracy w Dualu.

Jesli dokupisz taka sama kosc jak juz masz, tej samej firmy, o takiej samej pojemnosci i z takimi samymi timingami to masz jakies tam szanse, ze to zadziala w dualu. Ale nie jest to pewne!

mefiasz
komentarz
komentarz

A po czym poznać lub tez gdzie sprawdzić czy dana pamięć pracuje w dualu...?

swirek
komentarz
komentarz
A po czym poznać lub tez gdzie sprawdzić czy dana pamięć pracuje w dualu...?
Jesli plyta obsluguje dual channel, to wystarczy wlozyc pamieci w odpowiednie dwa sloty, uruchomic komputer i BIOS na ekranie poczatkowym powinien zglosic ile masz ramu i czy pracyja w dual channel, single channel albo cos w tym stylu.

Ja przy plycie Gigabyte mialem napis "dual channel enabled", teraz na Asusie mam ilosc pamieci i napis "in dual channel mode" jak wloze tylko jedna kosc to zmienia sie na "in single channel mode"

Mozna sciagnac program CPU-Z i w zakladce memory jest napisane czy to dual czy nie.

Mozna sciagnac program Everest tam tes to chyba jest zaznaczone w jakim trybie pracuja pamieci.

dar55
komentarz
komentarz

poszukaj na forum , gostek miał identyczny zgryz , obie kości "identyczne" poza CL i nidydrydy

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.